PDA

Zobacz pełną wersję : Brak dostępu do panelu administratora



piorko
31-10-2007, 14:24
Witam
Mam problem z dostepem do panelu administratora. Posiadam Joomla 1.0.13. Mianowiecie po wejscu na strone mojastrona/administrator wyswietla sie okno logowania wpisuje poprawne dane hasło a natepnie jak sie loguje, pokazuje sie tylko biały obraz w przegladarce, sprawdzalem na wszystkich przegladarkach. Nie mam pojecia co to jest....

pozdr

kobylinski
31-10-2007, 14:30
Może nie masz pliku index2.php?

Sprawdź czy php nie wypluwa żadnych błędów. W pliku configuration.php ustaw zmienną:



$mosConfig_error_reporting = '6143';


Może pojawi się jakiś komunikat.

piorko
31-10-2007, 14:37
index2 mam.
pokazalo mi cos takiego:
Notice: Constant _ADM_NONE already defined in /home/pffi2007/public_html/language/polish/admin.polish.php on line 53

Notice: Constant _ADM_UNKNOWN already defined in /home/pffi2007/public_html/language/polish/admin.polish.php on line 139

Notice: Constant _ADM_NO_USER already defined in /home/pffi2007/public_html/language/polish/admin.polish.php on line 332

kobylinski
31-10-2007, 14:49
Czy instalowałeś coś przed tym jak panel adm. padł? Te błędy nie powinny powodować takich efektów jakie masz.

piorko
31-10-2007, 14:56
Nie robilem nic extrymalnego. Ostatnio tylko co robilem to pomost pomiedzy joomla a przemo ktory nie byl zakonczony poprawnie,
instalowalem moda :mod_latest_topics_ext , jpcomment
ale to bylo kilka dni wczesniej, po instalacji tych modow bylo wszystko ok.
Na stornie głównej tez sa bledy:
Notice: Undefined variable: mosConfig_user in /home/pffi2007/public_html/modules/mod_latest_topics_ext.php on line 48

Notice: Undefined variable: component in /home/pffi2007/public_html/modules/mod_latest_topics_ext.php on line 69

ale to tylko i wylacznie do modu i nie powinno to robic tazke az takich ploblemow.

kobylinski
31-10-2007, 15:02
Po której instalacji panel się nie podniósł?

piorko
31-10-2007, 15:12
Własnie ze podniosł sie po kazdej. Kilka dni po tych instalacjach chodzilo wszystko ok i nagdle dzis nie wiadomo skad, no ale wiem ze jakas przyczyna musi byc staram sobie przypomniec co ja takiego robilem zaraz przed padnieciem i jak mowie nic extrymalnego zwysle kosmetyczne sprawy typudodanie linku na menu itp.

piorko
31-10-2007, 15:54
Przypominam sobie ze robilem cos z forum przemo (nie iwem czy to bedzie mialo cos wspolnego z tym ale...
W przemo Administracji ---> Kontrola Systemu bylo cos takiego jak
Sprawdź synchronizację bazy SQL
Gdy sprawdzialem byl problem z Użytkownicy. Dałem napraw aby wszystko bylo zsynchronizowane. Tyle co przychodzi mi do głowy.
Czy natpisanie plikow cos pomorze w tym?
Strona jest w trakcie tworzenia wiec wiele bym nie stracil, a termin goni.
Tylko czy ten problem nie powtorzy sie za jakis czas kiedy strona bedzie chodziala pelna para a tu brak dostepu do administracji....
pozdrawiam

kobylinski
31-10-2007, 16:00
Sprawdź czy w bazie danych są zdefiniowani użytkownicy, grupy. Jeżeli po instalacji forum wszystko chodziło to nadpisanie nie pomoże.

Niestety nie znam tego komponentu, nie wiem co robi w trakcie synchronizacji, spróbuj popytać się na forum tego komponentu.

powodzenia ;)

piorko
01-11-2007, 13:37
http://pffi.pl/smieci/untitled.JPG
View Source:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" /><script>alert('Niepoprawna nazwa użytkownika (login) lub hasło. Popraw i spróbuj ponownie.'); document.location.href='index.php?mosmsg='Niepopra wna nazwa użytkownika (login) lub hasło. Popraw i spróbuj ponownie.'</script>
Moze to cos komus powie....
Kiedy staram sie odrazu wejsc przez index2 pisze Sesja wygasła zaloguj sie

kobylinski
01-11-2007, 15:30
Sprawdzałeś w bazie danych czy użytkownik istnieje? Jak pisze że błędne hasło lub nazwa użytkownika, to może tak być ;)

piorko
01-11-2007, 16:10
Zaczolem sprawdzac inne moje logi jakie uzywam na innch stronach, choc loginu do PA NIE zmienialem.
No i okazalo sie ze zalogowalem sie na innym :confused:
nie wiem jak to sie stalo...
pozostawie to bez komentarza
temat zamykamy
sorki za zamotanie

papugam
02-11-2007, 12:17
Moze masz wyłaczonego tmp globalnie. Ja mialem ten sam problemna internetdsl.pl. Stronka chodzila a nie moglem sie zalogowac do admina. Wyskakiwało nie mozesz być zalogowany ( dokładnie po wpisaniu danych do logowania przekakiwał na index2.php i pokazywała sie spowrotem strona z logowaniem. Problem polegał na tym ze nie mozna było zapisać sekcji adminisratora w tmp. Rozwiazanie tego problemu znajdziesz na tej stronie. Trzeba zrobić plik tmp w katalogu administrator i zminic wartości w administrator\index.php tak aby odwoływał sie do naszego katalogu tmp. Sprawdz forum jest to opisane krok po kroku co trzeba zrobić moze to jest to.
Pozdrawia
Michał

piorko
03-11-2007, 02:29
No i teraz znowu zaczyna swirować, loguje sie i przez kilka sekund pokazuje mi tan oto komunikat:
http://pffi.pl/smieci/untitled1.JPG
w adresie przegladrki pisze:
Sesja Wygasła Zaloguj Sie...

ale sprawdze jeszcze to co moj przedmowica mi podpowiedzial

kobylinski
03-11-2007, 10:33
Nie masz zapchanej powierzchni dyskowej na serwerze? To są błędy wywołane przez środowisko, nie kod joomli.

piorko
03-11-2007, 19:43
36.70/3000.00 MB takie jest uzycie dysku.
Pozatym pokazał mi sie kolejny błąd. Wszedłem na PA na swoje konto celem zmiany użytkownika (nie chciałem mieć standardowego Administrator).
Przy zapisie wyskoczyło:
Warning: require_once(0/config.php) [function.require-once (http://pffi.pl/administrator/function.require-once)]: failed to open stream: No such file or directory in /home/pffi2007/public_html/administrator/components/com_users/admin.users.php on line 523

Fatal error: require_once() [function.require (http://pffi.pl/administrator/function.require)]: Failed opening required '0/config.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/pffi2007/public_html/administrator/components/com_users/admin.users.php on line 523

ale jak się póżniej okazało zapisało zmiany....

Arapaho
07-08-2008, 12:32
Mam ten sam problem.Pojawia mi się coś takiego:

Warning: saveuser(/home/companies/euronaut/komfort/forum/config.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/companies/systemykomfortu/administrator/components/com_users/admin.users.php on line 523

Fatal error: saveuser(): Failed opening required '/home/companies/euronaut/komfort/forum/config.php' (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home/companies/systemykomfortu/administrator/components/com_users/admin.users.php on line 523

Wie ktoś co trzeba z tym zrobić?
Niby zmiany zapisuje ale za każdym razem wyskakuje taki błąd.

inkos
07-08-2008, 12:35
Można jaśniej? Co to za Joomla co to za serwer? Kiedy pojawia się błąd? Wczesniej go nie było a teraz jest? Jesli tak to co robiles w miedzyczasie. POstaraj się napisać to w miare dokladnie. Daj innym szansę Tobie pomóc

Arapaho
07-08-2008, 13:15
Joomla 1.0.13
serwer:euronaut.com
Błąd zauważyłem teraz , wpisał mi się pierwszy użytkownik- no i chciałem go aktywować....
Błąd pojawia się jak robię jakąkolwiek zmianę na koncie użytkownika i chcę ją zapisać.Na swoim koncie też próbowałem zrobić zmianę np.loginu i wyskakuje to samo.
Zmiany się niby zapisują ale powyższy tekst się pojawia i muszę się zalogować od nowa .Wtedy wchodząc na administratora zmiany są zaakceptowane....

zwiastun
07-08-2008, 13:17
Joomla 1.0.13 wydano rok temu. W międzyczasie ukazał się Joomla 1.0.14 i Joomla 1.0.15. Być może zaktualizowano również PHP i MySQL na Twoim serwerze.
Rozwiązania archiwalnych problemów w archiwalnych wątkach forum!
Przykro mi!

Arapaho
07-08-2008, 13:42
To po co jest dział joomla 1.0.xx ?
Nieważne.
PHP i MySQl nie są zaaktualizowane, na razie nie chce upgrade-ować do wyższej joomli bo dopiero co udało sie "poukładać"poszczególne komponenty żeby się nie "gryzły' pomiędzy sobą. (no prawie bo Pony Gallery się wiesza) i przejście -boję się- może mi znów namieszać.A bawiłem sie z tym chyba z rok.
Jak ktoś wie co to jest za błąd będę wdzięczny za pomoc

zwiastun
07-08-2008, 13:46
To po co jest dział joomla 1.0.xx ?

Żeby rozwiązywac problemy aktualnych wersji :) Może się ktoś spotkał z tym błędem i Ci doradzi, ale pokusiłbym się mimo wszystko o aktualizację (sprawdź lokalnie), zwłaszcza, że jaki piszesz w innych miejscach też problemy.

inkos
07-08-2008, 14:05
Jak ktoś wie co to jest za błąd będę wdzięczny za pomoc
Aktualizacja do nowszej wersji - jedyna rozsadna porada.