PDA

Zobacz pełną wersję : joomla + ramki?



hawli
01-11-2007, 11:54
Zbudowałem szablon oparty na tabeli, w jednej z z komórek umieściłem ramkę wewnętrzną:


<td class="rightcol">
<iframe SRC="main.php" width="100%" height="700" frameborder="0" noresize>
</iframe>
</td>ramka sama w sobie działa, ale nie otwiera sie pilk main.php ani zaden inny który ma być otwarty w tej ramce. Czy jest taka możliwość że jakieś zabezpieczenia joomli blokują takie ramki? Dla ułatwienia dodam, że plik main.php znajduje sie na serwerze i uprawnienia do niego są takie same jak dla reszty plików.
Zamiast pliku main.php wyświetla sie komunikat:

Nie masz prawa dostępu do żądanego katalogu. W katalogu nie ma indeksu lub katalog jest zabezpieczony przed odczytem.adres strony: www.hawli.ovh.org (http://www.hawli.ovh.org)

Viking
02-11-2007, 00:10
zapewne Twój main.php ma standardowy nagłówek (kopiuj-wklej rządzi) "defined( '_VALID_MOS' ) or die()" a plik w iframe jest otwierany przez przeglądarkę a nie przez skrypt Joomla!... więc słusznie Cię nie wpuszcza.
Z drugiej strony to może być kwestia błędnej ścieżki.

hawli
02-11-2007, 10:28
Masz racje ze jest tam standardowy nagłówek, ale to nic nie zmienia - ramka nie otwiera żadnej strony..
Co do ścieżki to jest poprawna bo pliki są w tym samym katalogu, nazwy są prawidłowe -> to była pierwsza rzecz jaką sprawdziłem.