PDA

Zobacz pełną wersję : Aktywacja nowych użytkowników przez administratora



marcinmax
17-03-2006, 01:05
Chciałbym samemu aktywować nowych użytkowników rejestrujących się w moim serwisie a dokładnie w sklepie Virtuemart. Czy ktoś mógłby zdradzić sposób w jaki mozna to zrobić.

Próbowałem zmieniać coś w module com_registration ale zdaje się, że rejestracja virtuemart nie korzysta z tego modułu i ma gdzieś swój kod ale nie mogę go znaleźć...
Proszę o pomoc!

zwiastun
17-03-2006, 03:47
Chyba zły pomysł.
Jeśli Ci to koniecznie potrzebne - zastosuj sytuacje odwrotną: zawsze możesz zablokowac konto
Gdy dostaniesz dziennie do aktywacji 100-200 userów, to Ci się na pewno odechce. A poza tym - ludzie nie lubią czekac godzinami aż im przyjdzie Link aktywacyjny. A przeciez nie siedzisz nieustannie przy kompie.

marcinmax
17-03-2006, 10:42
Ja jednak zostaje przy swoim, bo ze sklepiku, który chce stworzyć ma korzystać stosunkowo mała liczba osób i myślę, że z aktywacją sobie poradze.
Głównym celem, dla którego chcę to zrobić to ceny, które nie mają być widoczne dla wszystkich (chce wiedzieć kto jest w sklepie). Ponieważ moimi klientami są optycy, jestem w stanie ich z grubsza zidentyfikować :)

Przez te całe wywody nasunął mi się pomysł jak mogę to zrobić -> Klient się rejestruje i zakłada konto w grupie domyślnej default (dalej nie wiedzi cen), ja po sprawdzeniu jego danych przydzielam go do innej grupu, która już widzi ceny.

Jeżeli jednak ktoś ma na to lepszy pomysł, np. żeby mail aktywujący konto przychodził do mnie a nie do użytkownika to prosze o pomoc.

magic
17-03-2006, 13:55
Twój pomysł jest właściwy.
Możesz też pokombinować z ustawieniami rejestracji nowych użytkowników w konfiguracji Joomla, w tym - użyć wybranego dodatku rozszerzającego aktywację kont. Ale po co. W VM masz co potrzeba :)

Mihauek
23-07-2006, 18:33
A ja poszukalem w internecie i znalazłem bardzo fajny komponent o nazwie Community Builder w http://www.joomlapolis.com (http://www.joomlapolis.com/) Trzeba się tylko trochę pobawić w tłumacza:p

jędrzej
22-09-2009, 13:38
Marcinmax.
Podziękowanie po latach. Świetny pomysł.