PDA

Zobacz pełną wersję : OpenSEF 2.00 RC_4 - do testów



zwiastun
17-03-2006, 05:03
Opublikowaliśmy wersję testową komponentu OpenSEF do pobrania

http://www.joomla.pl/index.php/component/option,com_remository/func,fileinfo/id,121/

Informacje:
Tłumaczenie dokonane wspólnymi siłami zostało zredagowane, w wielu miejscach teksty zostały zmodyfikowane. Starałem się nadać tłumaczeniu taki kształt, by wszystko było jasne, zrozumiałe. Nie w pełni się to jednak udało. W kilku miejscach - objaśnienia wydają się być wciąż nieprecyzyjne.

Bardzo pożądane byłoby przejrzenie komponentu przez osoby dobrze znające problematykę SEF (i język angielski).

Proszę o zgłaszanie wszelkich uwag, sugestii, propozycji w tym wątku

Adams_
22-03-2006, 05:27
Włączyłem go na stronie z VirtueMart ... I nic sie nie zmieniło. Wczesniej korzystalem z 404SEF ale strasznie niszczyl Apache i strona przestawala dzialac.


Menu_Konfiguracja/Komponenty

ustawilem alias "galeria-internetowa"

No i dziala jak recznie wpisze adres "strona.pl/galeria-internetowa".
A co z kategoriami sklepu oraz z produktami? Bez zmian. Po kliknieciu na wybrany towar, adres znow zmienia sie na:


component/option,com_virtuemart/Itemid,0/page,shop.browse/category_id,5/TreeId,4/

Kategorii i Sekcji oraz Artykulow statycznych nie testowalem.
Pozdrawiam

REGE
06-05-2006, 20:04
W RC4 znalazłem kilka błędów, ale na szczęście wyszła już 5, gdzie większość problemów udało się rozwiązać. ;)

Więcej na ten temat na oficjalnej stronie komponentu -> OpenSEF (http://www.open-sef.org/news/opensef_2.0.0_release_candidate_5_now_available.ht ml).

jaszczur
18-05-2006, 19:43
Witam. a mógły ktoś spolszczyć wersję 5 ??:rolleyes:

zwiastun
19-05-2006, 13:57
Wciąż mamy do czynienia z niefinalną wersją. Możliwe, ze podejdziemy w najbliższym czasie do jej tłumaczenia. Ale niekoniecznie. Translator jeszcze wymaga dopracowania (niestety), a otwarcie projektu wymaga jednak jego pilnowania, akceptowania bądź odrzucania propozycji i doprowadzania rzeczy do jakiegoś finału. Osobiście nie za bardzo mam teraz czas na to zajęcie.

hazael
26-05-2006, 02:17
Ja mam problem z tą najnowsza wersją RC5.
Nie wiem dlaczego, ale Gdy włącze automapowanie artykułów, to jednoczesnie automapuje mi tez linki w komponentach, ktore były juz wczesniej zmienione na na te przyjazne i co dziwne te dynamiczne linki nie mają nic wspolnego z tymi komponentami. np mam komponent ext callendar. W aliasach dla komponentów ustawiłem nazwe /kalendarium/ wszystko pieknie dziala, ale okazuje sie ze po kilku dniach nie moge wejsc do tego kalendarium - klikam w link na stronie i wyswietla sie komunikat "nie masz uprawnien aby moc zobaczyc ten zasób" - dotyczy to rownież administratora co dziwne :)
wchodze do kompinentu open sef i w dziale "menager przyjaznych URL/lista przyjaznych URL widze, że system sam przekierował zupełnie nieistniejące linki na mojej stronie i przypisał je własnie pod nazwa /kalendarium/ - zapisał ich az po kilka sztuk pod tą samą nazwą przyzjaznego linka.

do komponentu z linkiem index.php?option=com_extcallendar i zmienionym na /kalendarium/ - przypisały się linki: index.php?option=com_weblinks&task=view&Itemid=4&catid=91&id=26
index.php?option=com_wrapper&Itemid=38%25E2%258C%25A9=ISO8859-2

nastepuje konflikt i strona nie moze sie otworzyc. Jedyny sposob to wywalenie tych nieprawdziwych adresów. Najdziwniejsze jest to, ze komponent weblinks nigdy na mojej stronie nie byl uzywany - nie mam pojecia skąd sie to u mnie wzieło - sprawdzałem po wyszukiwarkach, czy istnieja takie adresy gdzies zaindeksowane i co dziwne nie ma ich.
W ogole to bezsensu jest, bo wpisuje sobie da przykladu sam z głowy jakies nieprawdziwe adresy na mojej stronie i ten komponent je sobie zapisuje w tabelach, co powoduje wielki i niepotrzebny smietnik w bazie danych
Jedyna metoda jaką mam na to to wyłaczenie automapowania... :-/





oto moje ustawienia:

Obsługa wielu subwitryn? NIE
Automapowanie artykułów TAK
Automatyczne przekierowanie TAK
Zaawansowane rozszerzenia SEF TAK
Wymuszaj adresy kanoniczne TAK
Twórz bezwzględne adresy URL TAK
Dodać date, conotent ID, Itemid, NIE
Obsługa ID sesji, NIE
Zapisz niezmapowane adresy URL NIE
Zapisz niepoprawne adresy URL NIE
Zapisz ilość wywołań URL NIE

f.kowal
15-12-2006, 12:41
witam

ostatnio mialem problem z kodowaniem polskich znakow w URL-a
i dogrzebalem sie bledu

w administrator/components/sef.functions.php

on line 667:

function sefEncode($string) {
global $sefConfig;
if (is_array( $sefConfig->spec_chars_d) && is_array( $sefConfig->config->spec_chars) ) {
$spec_chars_d = $sefConfig->spec_chars_d;
$spec_chars = $sefConfig->spec_chars;
foreach ($spec_chars_d as $i => $spec_char)
{
$string = str_replace(stripslashes($spec_char ), stripslashes($spec_chars[$i]), $string);
}
}

zamienilem powyzszy kod na i wszystko zaczelo dzialac

function sefEncode($string) {
global $sefConfig;
//if (is_array( $sefConfig->spec_chars_d) && is_array( $sefConfig->spec_chars) ) {
if ( $sefConfig->spec_chars_d && $sefConfig->spec_chars ) {
$spec_chars_d = explode(',',$sefConfig->spec_chars_d);
$spec_chars = explode(',',$sefConfig->spec_chars);


oczywiscie nalezy pamietac o zdefiniowaniu symboli do zamiani w panelu konfiguracyjnym

w razie pytan pisz na f.kowal at wp dot pl

------------------------------------------------------------------------
Component: OpenSEF 2.0.0-RC5_SP2
Site URL: http://localhost/joomla
Joomla! Version: Joomla! 1.0.11
PHP Version: 5.1.1
Web Server: Apache/2.0.55 (Win32) PHP/5.1.1
Language: polish
Locale: Polish_Poland.1250
SEF Enabled: Yes
------------------------------------------------------------------------