PDA

Zobacz pełną wersję : alternatywny moduł logowania: nie-automatyczna rejestracja, ale hasła nadają userzy.



egregor
02-11-2007, 14:41
Przeglądnąłem forum, jednak nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

Potrzebuję komponentu rejestracji użytkowników, który sprawi, że user poda jakie hasło chce mieć do serwisu i będzie mógł wybrać login, jednak nie chciałbym, żeby wysyłany do użytkownika mail zawierał link aktywacyjny, po kliknięciu którego już dany użytkownik ma pełne prawa zarejestrowanego użytkownika. Chciałbym móc sam aktywować takiego użytkownika, który już potwierdzi poprawność swojego adresu e-mail klikając w odnośnik. Strona ma być dostępna dla ok. 40 osób, uczestników 1 kursu uniwersyteckiego.

Czy istnieje taki komponent?

kobylinski
02-11-2007, 14:51
To co masz w zupełności wystarczy. W panelu administracyjnym musisz wejść do konfiguracji witryny i w pole Aktywuj nowe konta użytkowników: ustawić na nie. Potem trzeba jeszcze pogrzebać w components/com_registration/registration.php:


if ( $mosConfig_useractivation == 1 ) {
$row->activation = md5( mosMakePassword() );
$row->block = '1';
}
zamienić na:


$row->block = '1';
if ( $mosConfig_useractivation == 1 ) {
$row->activation = md5( mosMakePassword() );
}
powinno zadziałać.

Przy 40 użytkownikach sama weryfikacja adresu email nie musi być wykonywana automatycznie ;).

egregor
02-11-2007, 20:24
Dzięki!

Podany przez Ciebie sposób działa! Sam bym sobie nie poradził. Dzięki !!

Jest teraz tylko 1 rzecz, którą chciałbym zmienić - komunikat, który pojawia się po założeniu konta przez użytkownika. Obecnie wciąż jest "Rejestracja zakończona. Możesz się teraz zalogować." Chciałbym zmienić ten komunikat na coś w stylu: "Rejestracja przebiegła prawidłowo, administrator został powiadomiony o Twojej rejestracji; wkrótce aktywuje Twoje konto i będziesz mógł korzystać z serwisu.".

Który plik trzeba wyedytować?

kobylinski
02-11-2007, 20:35
Plik languages/polish.php, musisz zmienić definicję stałej _USEND_MSG z:



DEFINE('_USEND_MSG', 'Sz. P. %s! Witaj,

Dziękujemy za zarejestrowanie się w serwisie %s.

Możesz teraz zalogować się na %s, korzystając z loginu i hasła podanych podczas rejestracji.');


na:



DEFINE('_USEND_MSG', 'Sz. P. %s! Witaj,

Rejestracja przebiegła prawidłowo, administrator został powiadomiony o Twojej rejestracji; wkrótce aktywuje Twoje konto i będziesz mógł korzystać z serwisu.');

egregor
02-11-2007, 20:58
Dzięki!

Jest to dobre rozwiązanie, niestety próba wcielenia planu w życie spowodowała błąd.
Na stronie wyświetlane są "krzaczki". Po ściągnięciu pliku Total Commanderem wykonałem jego kopię. "Oryginał" otwarłem przy użyciu HateML Pro 1.0 Spytał mnie jaki system kodowania, wybrałem ISO-8859-2, bo takie się pokazuje jak wyświetlam źródło strony w joomla. (korzystam ze zwykłej wersji 1.0.13 pl. Nie jest to wersja International. (po zainstalowaniu wersji international UTF miałem problem z 'krzakami' zamiast polskich znaków taki sam jak po edycji pliku polish.php.
Dodam, że strona polish.php otwarta w edytorze HateML pełna była krzaków, więc coś jest nie tak z kodowaniem. Po przywróceniu kopii na serwer problem "krzaków" zniknął, ale oczywiście w tym pliku nie dokonywałem żadnych zmian, więc komunikaty są takie, jakie były.

Jak poradzić sobie z tym plikiem?

kobylinski
02-11-2007, 21:03
Tutaj już Ci niestety nie pomogę, poszukaj w sieci edytora tekstu z obsługą kodowania iso-8859-2 i/lub utf-8.

egregor
02-11-2007, 21:09
Tutaj już Ci niestety nie pomogę, poszukaj w sieci edytora tekstu z obsługą kodowania iso-8859-2 i/lub utf-8.

Mogę spróbować użyć innego edytora, chociaż tamten teoretycznie obsługuje wszystkie możliwe kodowania i wybrałem, żeby korzystał z iso-8859-2.

Jakiego edytora używasz?

egregor
03-11-2007, 01:52
Po raz kolejny przydała mi się Twoja pomoc!

Rzeczywiście to edytor html był lewy. Użyłem KEDa do edycji pliku, problem nie wystąpił. Komponent login zachowuje się teraz profesjonalnie i zupełnie nadaje się do moich celów. Stronę ukończyłem i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem funkcjonalności i sprawności działania Joomli!

Pozdrawiam,
Grzesiek