PDA

Zobacz pełną wersję : Menu na początku artykułu



Jdwind
03-11-2007, 09:50
Znalazłem na stronie Zwiastuna taki artykuł. (http://www.demo.joomla.pl/content/view/73/26/) Używam edytora JCE, ale nie wiem, czy ja nie widzę, czy tam nie ma zaawansowanych opcji wstawiania /edytowania linków w artykułach? Chciałbym stworzyć coś w rodzaj spisu treści z linkami na początku artykułu, do poszczególnych jego części. Tyle tylko, żeby artykuł nie był dzielony na podstrony (jak za pomocą {mospagebreak}) tylko wszystko na jednej stronie. Coś mam nie tak z edytorem?
Pozdrawiam, Jacek.

Jdwind
03-11-2007, 12:29
Zauważyłem jedną rzecz - nie wiem, czy ja dobrze zrobiłem - w tej chwili mam zainstalowany bot JCE 1.1.6 i komponent do obsługi bota v. 1.1.1. Na stronie projektu widzę tylko bot do pobrania w najnowszej wersji 1.1.6. Czy w takim razie mam niepotrzebnie zainstalowany komponent? Niestety, z angielskim nie najlepiej u mnie, może fachowcy pomogą?
Pozdrawiam, Jacek.

kobylinski
03-11-2007, 12:40
Nie bardzo rozumiem, chcesz osiągnąć ten sam efekt jak {mospagebreak} tylko w inny sposób?

Jdwind
03-11-2007, 12:44
Widzisz, nawet czasem nie wiem, jak dobrze zadać pytanie. {mospagebreak} dzieli stronę na podstrony i na górze umieszcza listę linków do kolejnych podstron, wskazanych przez właśnie {mospagebreak}. A mi chodzi o to, żebym miał taką listę linków na górze artykułu, ale żeby artykuł nie był podzielony na kilka podstron, tylko żeby to był jeden, długi artykuł na jednej stronie. Wygląda to przykładowo tak (http://www.mops.gda.pl/index.php?id=109).
Co do komponentu, to już wiem, że nie będzie bez niego JCE pracował :D.
Pozdrawiam, Jacek.

kobylinski
03-11-2007, 13:06
Tam gdzie chcesz przeskoczyć zaznaczasz tekst nagłówka i w JCE wciskasz na przycisk "insert/edit Anchor" - kotwica. Potem tworzysz link ale nie nadajesz adresu, tylko wybierasz z listy kotwic (Anchors) tą którą zdefiniowałeś wcześniej.

Jdwind
03-11-2007, 13:16
Dziękuję bardzo. Nie skojarzyłem z tą nazwą. A tak jeszcze odnośnie edytora, o którym pisze Zwiastun w podanym przeze mnie wyżej artykule - czy on używa tam jakiegoś innego edytora? U mnie nie ma takiej zaawansowanej opcji wstawiania/edycji linków.
Pozdrawiam, Jacek.

Jdwind
03-11-2007, 13:55
Jednak źle coś robię. Skąd mam wybrać listę kotwic? Nie mam czegoś takiego, jak Zwiastun tutaj (http://www.demo.joomla.pl/content/view/73/26/). U mnie wygląda to tak (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/023eeb4ee4615737.html).
Jacek.

kobylinski
03-11-2007, 14:00
Potrzebujesz pluginu do JCE pt. Advanced Link.

Jdwind
03-11-2007, 14:33
Ale przecież wersja 1.1.6 ma już chyba ten plugin?
Jacek.

kobylinski
03-11-2007, 14:35
Sprawdź w liście pluginów JCE czy rzeczywiście masz Advanced Link i czy jest opublikowany.

Jdwind
03-11-2007, 14:42
Mam, tylko może w nim coś jeszcze powinienem poustawiać? Elementy albo nie wiem, za dużo ustawień w nim nie ma..
Jacek
Edit: ale dziwne (a może nie?) jest to, że przy każdym pluginie w ustawieniach mam jakąś ikonkę (odpowiadającą tym na pasku narzędzi edytora) a przy Advlink nie mam żadnej.

kobylinski
03-11-2007, 14:46
Musi być opublikowany, wyłącz też publikację zwykłego linku, żeby Ci się nie myliło. Nic więcej mi do głowy nie przychodzi.

Jdwind
03-11-2007, 14:52
Odpublikowałem zwykły link, a potem jeszcze unlink i nic. Nie wiem.. A można gdzieś pobrać sam advlink?
Pozdrawiam, JAcek.

Jdwind
03-11-2007, 16:09
Powiem tak - może się to przyda komuś, kto będzie szukał bez sensu, tak jak ja szukałem - jeżeli coś nie działa na serwerze lokalnym, to wcale nie znaczy, że nie działa na serwerze w sieci. Więcej nic nie powiem. Temat zamykam jako rozwiązany.
Pozdrawiam, Jacek.

Jdwind
11-04-2008, 04:59
A jednak, być może to zależy od ustawień na serwerze. Na nazwa.pl mam ładnie advlink. Na innym teraz, ten sam bot i komponent i nie mam ikonki advlink w ustawieniach. Ciekawa sytuacja... Wie ktoś może jak to rozwiązać?

Jdwind
12-04-2008, 04:37
Może to się komuś przyda, choć rozwiązanie zdaje się być nielogiczne. Odinstalowałem bota 1.1.6, zainstalowałem najnowszego 1.1.8 - podczas próby wstawiania linków (lub kotwic) wyskakiwało okno ponownego logowania (opisane zdaje się już na forum). Odinstalowałem więc 1.1.8 i wróciłem do 1.1.6 i .. advlink działa :) Nie próbuję tego zrozumieć, wystarczy mi, że działa :D. Pozdrawiam.