PDA

Zobacz pełną wersję : problem z instalacja



juri78
03-11-2007, 23:08
witam
na wstepie chcial bym odrazu powiedziec ze jestem nowicjuszem w tej dziedzinie. i na dodatek totalnym samoukiem. normalnie jestem fotografikiem i postanowilem wkoncu zalozyc swoja strone internetowa. od kolegi dowiedzialem sie o proglamie joomla ktory ulatwi ni storzenie owej strony. wiec zaczolem sie wglebiac w to wszystko. a wiec mam juz domian, serwer, przeslalem pliki instalacyjne joomla na serwer. rozpoczolem instalacje. z mniejszymi i wiekszymi problemami udalo mi sie zakonczuc instalacje czyli krok 4 podczas procesu instalacii. szczesliwy ze wkoncu mi sie udalo. a tu niespodzianka po nacisnieciu "uruchom" lub "admini..." przenosi mnie na pierwsza strone instalacii. i w tym momecie juz dalej nie wiem co mam robic. czytam poradnik instalacyjny. przeczytalem troszke tematow na forum. ale utknolem w martwym punkcie.
czy jest ktos kto mogl by mi pomuc i podpowiedziec co mam teraz zrobic??
napewno czegos tam nie ustawilem ale naprawde nie wiem jak mam to zrobic
pozdrawiam

zwiastun
04-11-2007, 13:49
Wygląda jednak na to, że instalacja się nie zakończyła pomyślnie. Co najwyżej powinieneś otrzymać komunikat żądający usunięcia katalogu instalacyjnego. Jeśli Cię natomiast przenosi do instalatora, to znaczy, że na pewno nie została zapisana konfiguracja (plik configuration.php).

wojmil
06-11-2007, 10:11
Tutaj sobie zagdybam - a może kolega po prostu nie skasował katalogu instalacyjnego lub przynajmniej nie zmienił jego nazwy ??

kobylinski
06-11-2007, 10:18
Raczej nie, jeżeli by nie usuną pojawiłby się komunikat z prośbą o usunięcie. Joomla standardowo przy każdym uruchomieniu skryptu sprawdza w pierwszej kolejności obecność pliku configuration.php. Jeżeli go nie ma, przekierowuje do katalogu installation. Problemem właściwym jest więc brak configuration.php.

Nigdy tego nie sprawdzałem, ale instalator puści dalej jeżeli katalog główny nie będzie miał praw do zapisu?