PDA

Zobacz pełną wersję : Tworzenie nowego użytkownika + specjalne menu dla niego



Najkon
04-11-2007, 18:07
Witam serdecznie!

Nie wiem czy owe pytanie było już poruszane. Przeszukałem trochę to i owo w forum, ale nie znalazłem tego czego dotyczy moje pytanie.
A więc..
Chciałbym stowrzyć nowego użytkownika, który logowałby się poprzez http://strona.pl/administrator/, i po zalogowaniu są widoczne ikonki typu " Dodaj Artykuł, Artykuły " itp. Natomiast Ja chciałbym wytyczyć specjalne ikonki tego typu.
Tzn.. Po zalogowaniu się użytkownika poprzez w/w stronę, pokaże mu się strona z tymi ikonkami co wspominałem wcześniej. Ja chciałbym aby po zalogowaniu się danego użytkownika pokazały mu się ikonki tylko tj. Dodaj artykuł, Artykuły, Materiały Statyczne, Kosz i ikonka galerii (w moim wypadku to _ebygallery_).
Da się coś takiego zmajstrować?

stone
04-11-2007, 20:08
Domyślnie nie ma takiej możliwości. Jedyny dodatek ktory byc może Ci pomoże to http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,387/Itemid,35/ ale on chyba nie daje az takich możliwości. Musiałbyś na jego podstawie zmodyfikować pliki

zwiastun
04-11-2007, 21:02
Nie ma chyba potrzeby rozszerzonego zarządzania prawami użytkownika. Jeśli dobrze rozumiem, chcesz aby na poziomie zarządzających witryną dyponowaą użytkownikiem o prawach operatora (manager), czyli z prawami do dodawania treści, w tym treści wybranego komponentu lub komponentów. Grupa manager istnieje. Jedyne, co trzeba to
- zmodyfikować dostęp do komponentu albo szerzej do komponentów w plikach gacl... w /includes
- dodać w module Ikonu skrótu potrzebne Ci skróty.
Ale całość wymaga znajomości php.
Odradzałbym również rozszerzanie grona osób z dostępem na zaplecze

Najkon
05-11-2007, 15:19
Nie ma chyba potrzeby rozszerzonego zarządzania prawami użytkownika. Jeśli dobrze rozumiem, chcesz aby na poziomie zarządzających witryną dyponowaą użytkownikiem o prawach operatora (manager), czyli z prawami do dodawania treści, w tym treści wybranego komponentu lub komponentów. Grupa manager istnieje. Jedyne, co trzeba to
- zmodyfikować dostęp do komponentu albo szerzej do komponentów w plikach gacl... w /includes


OK. To mi się udało. Odnalazłem plik odpowiedzialny za przyznawanie praw dostępu do poszczególnych komponentów, lub modułów jest to " gacl.class.php ". I tu bez problemu ustawiłem sobie to co chciałem. Natomiast..


- dodać w module Ikonu skrótu potrzebne Ci skróty.
Nie mogę odnaleźć ścieżek odpowiedzialnych za podstawienie Ikon na stronie strony index2.php po zalogowaniu się na zaplecze przez MENAGER'a.
- Może mała podpowiedź?

W includes odnośnie gacl... mam tylko:
gacl_api.class.php
gacl.class.php

Najkon
05-11-2007, 16:32
Domyślnie nie ma takiej możliwości. Jedyny dodatek ktory byc może Ci pomoże to http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,387/Itemid,35/ ale on chyba nie daje az takich możliwości. Musiałbyś na jego podstawie zmodyfikować pliki

Zainstalowałem sobie to cudo. I powiem szczerze to jest TO! Jest możliwość przydzielenia jakiegoś componentu, czy modulu dla wybranej grupy (menager, administrator, super administrator), ale nie mogę ustawić componentu dla grupy MENAGER, wyrzuca mi błąd:


Fatal error: Call to a member function getCfg() on a non-object in /var/www/administrator/components/com_jaclplus/admin.jaclplus.php on line 716

Najkon
06-11-2007, 21:33
Jak ktoś ma problemy z JACLPlus przy dodawaniu w któreś grupie User Group Menager, i wyrzuca taki błąd przy zapisywaniu:


Fatal error: Call to a member function getCfg() on a non-object in /var/www/administrator/components/com_jaclplus/admin.jaclplus.php on line 716

Wystarczy podmienić linijkę w linii 651 pliku " admin.jaclplus.php " w .../administrator/components/com_jaclplus/

na " global $database, $my, $acl, $_config; "

Gwarantuje że ruszy! :) Przynajmiej Mi ruszyło. :)