PDA

Zobacz pełną wersję : Sobi a, podkategorie?



jarek36
04-11-2007, 21:57
Witam, w jaki sposób można uruchomić edycję podkategorii w Sobi? W którym miejscu tego szukać ? Czy też należy używać "Add Multiple Categories" bo jest tam możliwość zadeklarowania ID, tylko nie wiem, czy oto chodzi ?

neo_fox
05-11-2007, 13:55
Opcja "Add Multiple Categories" umożliwia dodanie serii kategorii na raz do kategorii w której w danej chwili się znajdujesz.
Aby dodać jedną kategorię musisz kliknąć na powyżej znajdujący się link "Kategorię"
Wiem że to chwilowo strasznie idiotyczne (podobnie jak link "wpis") ale z wersją 2.8.0 zmieniła się struktura menu w panelu administracyjnym i dlatego polskie teksty nie są zbyt zrozumiałe :(
W poprzedniej wersji te 2 punkty były w górnym menu i były poprzedzone etykietą "Dodaj:"

Pozdrawiam,
Radek

jarek36
05-11-2007, 14:30
z dodaniem kategorii nie ma problemu, zastanowiło mnie, że jak najeżdżam na stronie głównej na kategorię np."jakaś tam nazwa (10/...)" wyświetla się że jest 10 kategorii i zero podkategorii. Dlatego zadałem pytanie, gdzie te podkategorie się dodaje. Dzięki za odp.:)

neo_fox
05-11-2007, 14:42
Jak dodajesz nową kategorię to musisz w drzewie wybrać w której kategorii nadrzędnej ma ta kategoria zostać dodana. Jeśli nie wybierzesz żadnej kategorii nadrzędnej to zostanie ona dodana jako jedna z kategorii głównych.

Pozdrawiam,
Neo

jarek36
05-11-2007, 19:52
sęk w tym, że nie mogę dodać kategorii nadrzędnej z strony głównej, ani od strony admina ? Gdzie szukać przyczyny? Ale kategorię mogę skasować , czyli jakby działało w jedną stronę?

neo_fox
05-11-2007, 20:05
Co znaczy że nie możesz?
Nie wyświetla się drzewo kategorii?
Wybrana kategoria nadrzędna nie zostaje zapisana?
Trochę więcej konkretów poproszę ;-)

jarek36
05-11-2007, 23:11
Menedżer kategorii: Dodaj nową kategorię(np. sprzęt biurowy) na drzewie mam biuro zaznaczam i zapisuję, na stronie głównej tworzy nową kategorię sprzęt biurowy zamiast utworzyć podkategorię do biura (ID kategorii docelowej 1). Nie wiem, czy tak ma przebiegać tworzenie podkategorii ? Od strony admina chcę zamienić kategorię np. papier na tusze i papier mogę usunąć , ale dodać tuszy już nie ? Nie wiem, gdzie robię błąd, a może nie tam gdzie trzeba zaczynam :confused: Jakie są Twoje sugestie ?