PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam niestandartowego komponentu- pomocy !



pink25
06-11-2007, 14:49
Witam
Chciałby się przywitać i wszystkim nisko ukłonić, gdyż jest to mój pierwszy post tutaj.
Przygodę z jooma rozpocząłem jakiś tydzień temu. Cały czas ostro walczę. Jak dotąd sam staczałem walkę w oparciu o google ;). Dużo czytałem i krok po kroku posuwałem się naprzód. Niejednokrotnie dzięki Waszym tutaj postom za co wielkie dzięki !

Moja konfiguracja to:
Windows 2000 serwer angielski.
xampp-win32-1.6.4
joomla_1[1].0.13_JIE-pl-utf

Dograłem:
com_zoom_251rc4_wk08,
com_docman_1.4.0beta2,
com_babackup_10_pl
mod_pogoda_underground_1[1].2pl
mod_imieniny_02

Teraz wybieram sobie forum dyskusyjne i myślę, że tu sobie poradzę.

A mój problem to:
Mam problem z odnalezieniem komponentów czy też modułów w wersji free do:

1) Mój joomla spełnia role intranetu. Potrzebuje narzędzia, dzięki któremu klient będzie mógł zarezerwować salę (jedną z dwóch dostępnych) a w niej mógł wybrać potrzebny mu sprzęt (komputer, projektor, sprzed video). Rezerwacja powinna być z dokładnością co najmniej do godziny (możliwość określenia początku i końca rezerwacji). Info o zarezerwowanej sali i sprzęcie powinno pozostać na stronie dostępne dla innych nastepnych rezerwujących a dobrze by było jakby każda nowa rezerwacja wygenerowała informację o tym fakcie do administratora sal czy systemu. Wersja językowa nie jest już dla mnie ważna.
Widziałem sporo systemów rezerwacji hotelowych i restauracyjnych, ale albo są komercyjne/płatne albo nie ma możliwości rezerwacji w konkretnych godzinach. Pomocy !

2) Szukam tez narzędzia, dzięki któremu będę mógł przeglądać ze strony katalogi i pliki (doc, PDF, xls) (które wgram na serwer) tak jak w zwykłym exploratorze windows. Chodzi mi o to, aby nie musieć publikować każdego pliku z osobna (jak np.: w DocMan) a tylko wskazać katalog główny. I jeśli cos pozmieniam w podkatalogach (plik czy katalog) to aby to miało od razu odzwierciedlenie klikając odpowiedni link (czy cos) na stronie.
Możliwe, że do tego nie trzeba nawet komponentu a zwykła jakaś edycja w joomla, ale ja się uczę i dlatego pytam jak to zrealizować.

Będę wdzięczny za pomoc we wskazaniu poszukiwanych komponentów.

Pozdrawiam
Pink
***********************************************
dodam jeszcze, że cały ten intranet: serwer z joomla i stacje klienckie znajdują sie w jednym lanie w jednej podsieci. Takze nie ma kłopotu dostepu klientów do katalogów i plików dzielonych przez share na serwerze. Takze co do powyższego pkt 2 to moze byc to nawet dostęp z joomla do katalogu w tej samej sieci na zasadzie udzialu w sieci tylko mam tu problem bo np:
a) wpis w przegladarkę (jako udział sieciowy) \\10.130.177.8\doc (file://\\10.130.177.8\doc) otwiera mi katalog doc i pokazuje pliki. Katalog doc jest w tym przypadku oczywiscie udzilony funkcją share na serwerze. I jest OK.
b) Jezeli ten sam katalog doc przeniose w strukture joomla i wrzuce do katalogu htdocs to wpis w przegladarkę http://10.130.177.8/doc/ równiez otworzy mi katalog doc i pokaże pliki tylko juz inaczej wizualnie (bo nie jako udział). Ten sposób jest dla mnie gorszy od pierwszego ale ten sposób moge łatwo aktywować w joomla bo w opcji "menu" administratora joomla dodaje Łącze- adres URL http://10.130.177.8/doc/ i działa. Wolałbym jednak uzyskać mozliwość podania w joomla zapisu z punktu a) a to mi sie nie udaje bo jak dodam łacze- adres URL \\10.130.177.8\doc (file://\\10.130.177.8\doc) to potem po kliknieciu na stronie joomla tego linku przenosi mnie na taki adres w przegladarce: http://10.130.177.8///10.130.177.8/doc i oczywiscie nie działa :(. Jak to zrobić w joomla ?
Dodatkowo skoro jestem w 1 lanie zapis z pkt a) dałby mi możlwośc odpalania np: aplikacji exe z poziomu joomla na zasadzie link do udziału z plikiem exe a także móglbym linkowac dowolne udziały w siecie bez przenoszenia ich w strukture joomla a udzialów takich troche mam w lanie.
Dalej prosze o pomoc

pink25
08-11-2007, 09:37
Naprawdę nikt nie może mi pomóc ??? . Co do punktu pierwszego dotyczacego komponentu rezerwacji to rozumiem ze można nie natknąć sie na taki ale nie wierzę, że nie da się roziązać punktu drugiego nawet bez żadnego komponentu... Przeciez musi dać sie jakoś wpisać pod link adres w takiej formie \\10.130.177.8\doc (file://\\10.130.177.8\doc)

Pomocy

kobylinski
08-11-2007, 11:57
Nie dodasz linka do udziału sieciowego do menu joomli, to są dwa różne protokoły. Jedyne co mogę Ci podpowiedzieć to to że jest możliwość zmiany, szablonu prezentacji katalogu apacha na inny. Jak to zrobić, nie wiem ale popytaj na odpowiednich forach, może coś Ci się uda ;).

pink25
08-11-2007, 15:23
Na razie co wymyslilem odnoscie dodania linka udziału sieciowego aby zadzialalo to:
1) Tworze artykuł. W nim moge porobic takie wlasnie linki do udzialu, które działają i jakoś to schludnie sformatować. Publikuje ten artykuł bez pokazywania na stronie
2) W menu dodaje link- ten artykuł.
I generalnie działa. Wytworzył się łancuch przy jednym udziale zbędny , ale juz jak bedzie wiele takich udziałów to taki artkuł bedzie miał sens.

Czekam na inne bardziej lotne rozwiaznia oraz pomoc w przypadku punktu pierwszego dotyczącego rezerwacji. Moze dałoby sie to rozwiazac w postaci jakichs formularzy... ?. Ja jeszcze za cienki jestem. Prosze o pomoc.

pink25
12-11-2007, 14:24
Nie dodasz linka do udziału sieciowego do menu joomli, to są dwa różne protokoły. Jedyne co mogę Ci podpowiedzieć to to że jest możliwość zmiany, szablonu prezentacji katalogu apacha na inny. Jak to zrobić, nie wiem ale popytaj na odpowiednich forach, może coś Ci się uda ;).


da sie jednak dac link taki. Taki zapis (przykładowy nigdzie nie prowadzący w przykładzie) otwiera udostepniony udział sieciowy w windows file:\\10.130.177.8\doc (file:///\\10.130.177.8\doc)

kobylinski
12-11-2007, 14:51
da sie jednak dac link taki. Taki zapis (przykładowy nigdzie nie prowadzący w przykładzie) otwiera udostepniony udział sieciowy w windows file:\\10.130.177.8\doc (file:///%5C%5C10.130.177.8%5Cdoc) Ciekawe, twierdzisz więc, że przeglądarka internetowa radzi sobie z protokołem smb? Wracając do tematu można by pomyśleć o bardziej realnym scenariuszu: ftp:// ;).

Edit: rzeczywiście rozwiązanie działa, ale tylko pod IE i polega na wywołaniu okna eksploratora, zasób nie otwiera się w oknie przeglądarki.

pink25
12-11-2007, 19:21
u mnie otwiera sie tym sposobem w oknie przegladarki i nie wywołuje mi exploratora (win 2000, IE 6.0). W mozilli np: faktycznie nie dziala- brak reakcji...

pink25
19-11-2007, 12:10
Odnosnie komponentu do rezerwacji sal (z dokładnościa conajmniej 1 godzina) i sprzetu w tych salach to znalazłem cos takiego
http://www.beaussier.com/roomphplanning/

Jednak nie wiem jak to połaczyc z joomla. Moze ktos mógłby podpowiedzieć...:confused:

Pozdrawiam
pink

Nostromo
03-12-2007, 14:10
Zobacz projekt eGroupWare http://www.egroupware.org

Joshua
03-12-2007, 20:39
ad pkt 2, kiedyś udostępniałem wspólpracownikom pliki poprzez coś takiego: http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,search/Itemid,35/searchword,vfm/cat_id,0/ komponent

pink25
05-12-2007, 14:27
ad pkt 2, kiedyś udostępniałem wspólpracownikom pliki poprzez coś takiego: http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,search/Itemid,35/searchword,vfm/cat_id,0/ komponent
i to jest nawet nawet !. Spelnia wymogi bo pokazuję katalog a srodek jego juz mogę dowolnie zmieniać (pliki, katalogi) i jest to odrazu to widoczne od strony usera. Szkoda tylko, ze dla danego pliku w takim udostepnionym katalogu jest tylko opcja sciagania. Nie ma tak, że jak np: kliknę na danym pliku to o ile jest narzedzie w moim systemie to sie w tym narzedziu ten klikniety plik odrazu otworzy np: doc w Word...