PDA

Zobacz pełną wersję : Polskie znaki w nowiutkiej instalacji Joomli



newkind
06-11-2007, 20:55
Witam,
Na poczatku zaznacze ze tak czytalem helpa, tak czytalem forum, tak uzylem wyszukiwarki.
Mam ogromny problem z polskimi znakami. Mianowicie sytuacja wyglada tak ze ani wersja utf ani wersja iso z pakietu Joomli JIE 1.13 nie dziala poprawnie. Probowalem zarowno na localu jak i serverze (dreamhost). Nie pomaga ręczne przełączanie się w przeglądarce pomiędzy kodowaniem, nie pomaga również zmiana kodowania w bazach mysql, ani deklarowanie w templacie "stałego" kodowania (bez używania zmiennych w php). Probowalem rowniez dopisywac wartosci dla jezyka w pliku xml. Dodam tylko, ze zadne moduly nie byly instalowane, ani nie byla dodawana tresc poza ta przykladowa z instalacji.
Jestem juz kompletnie bez pomyslu dlaczego zawsze musze widziec krzaki :( Prosze o pomoc ... jakakolwiek ktora pozwoli je wyeliminowac ...

//edit
Zauwazylem jeszcze jedna dziwna prawidlowosc. Mianowicie polskich znakow brakuje w glownym menu, sondzie, newsach na stronie glownej, joomla-magazyn i tych malych listach na glownej stronie z serii "popularne" i "nowosci", a takto wszedzie sa... Dziwne ...

zwiastun
06-11-2007, 21:35
jakie ustawienia serwera

newkind
06-11-2007, 21:37
juz udalo sie naprawic :) kombinowalem ponad 4h na wszelkie sposoby i dopiero ostatnie kombinowanie przy ustawieniach mysql pomoglo :) uff bo juz sie balem ze to nie dojdzie do skutku. temat do zamkniecia i przepraszam ze trulem :)

alex51
07-11-2007, 09:10
Jeżeli Ci się udało, to może podziel się z innymi tym sposobem? Mnie się nie udało i zniechęciłem się do pisania o pomoc w tej sprawie, wróciłem do 1.012, więc może Twoje uwagi mi pomogą.

newkind
07-11-2007, 09:38
Ok, nie ma problemu :) Problem lezy w kodowaniu bazy danych. Z tym ze wazna czynnoscia jest aby dobrze ustawic baze PRZED zainstalowaniem Joomli. Mianowicie przed instalacja gdy chcesz zalozyc baze danych to zaloguj sie do phpMyAdmin'a i na sam poczatek na glownej stronie ustaw: " System porównań dla połączenia MySQL:" na "utf8_unicode_ci", potem stworz nowa PUSTA baze danych, wejdz do niej i kliknij u gory na zakladke operacje i tam rowniez ustaw " System porównań dla połączenia MySQL:" na "utf8_unicode_ci", tak aby kazda nowa tworzona tabela miala juz przypisane to kodowanie utf8. Dopiero potem zainstaluj Joomle tak jak bys to robil za kazdym razem i voila! Dziala ;)
Na localu tylko na poczatku domyslnie mimo poparwnego kodowania w szablonei ustawialo mi kodowanie zachodnie ale przyczyna bylo ustawione kodowanie zachodnie w konfiguracji Apacha w pliku htdocs.conf, ale po zmianie na iso-8859-2 wszystko hula na hostingu i localhoscie jak tralala :) Mam nadzieje ze pomoglem :)

alex51
07-11-2007, 09:47
Jestem pod wrażeniem tempa uzyskania odpowiedzi. A jak sie to ma do już istniejącej bazy? Strona funkcjonuje poprawnie pod Joomla 1.0.12, po zmianie na 1.0.13 w obu wersjach są "krzaczki".

zwiastun
07-11-2007, 16:33
Rzeczy zostały opisane dość dokładnie przy publikacji wydania. Baza MUSI być zakodowana odpowiednio przed instalacją! Jeśli nie jest => czytaj Zaczynamy - > krok po kroku ->ostatni rozdział Rozwijamy o aktualizacjach i migracjach na www.demo.joomla.pl (http://www.demo.joomla.pl)
http://www.demo.joomla.pl/content/category/6/22/26/