PDA

Zobacz pełną wersję : nie mogę zaistalować modułu, gdyż "ponoć" już jest



nastrychu
07-11-2007, 19:22
Witam serdecznie.
Probuję zainstalować moduł VM, ale bezskutecznie, gdyż pojawia się komunikat, że ten moduł jest już zainstalowany. Owszem kiedyś był, teraz go nie ma. Obecnie mam zainstalowane moduły: kategorii, koszyka, nowości, wyszukaj.

A potrzebuję go zainstalować, aby móc korzystać z logowania.

Czy ktoś potrafi zaradzić takiej sytuacji?
dziękuję i pozdrawiam

haponiuk
07-11-2007, 22:27
Prawdopodobnie ten moduł co był kiedyś zainstalowany zostawił jakieś niewykasowane pliki. Sprawdź na serwerze i usuń odpowiedni katalog tego modułu.

nastrychu
07-11-2007, 23:35
:), usunąłem już wcześniej, nic a nic nie ma i nic to nie dało,
zostały tylko php i xml od koszyka, kategorii, wyszukiwania i nowości

I zastanawiam się, gdzie coś jeszcze może być
mam joomle 10.8 o sklep Vm 1.08 (robiłem upgrade z 1.02)

hmmm i nie mam pomysłu, gdzie coś jeszcze mogło zostać

robdk
08-11-2007, 07:22
Trzeba sprawdzić pliki w części admina i ogólnej komponentów. Jak zostanie choć jeden plik z poprzedniej instalacji to tak się dzieje. Popnadto trzeba sprawdzić czy istnieja tabele w bazie danych tego komponenty i je usunąć.
Jeśli to także nie pomoże to trzeba wszystko usunąć i zainstalować od nowa w kolejnoći VM a później dodatki. Możliwe, ze widzi pliki Xml tych dodatków i się drze, że już jest zainstalowany...

ainow
08-11-2007, 11:36
Hmmm... a czy mógłbyś podać nazwę modułu, który chcesz zainstalować?

GOGOKOM
08-11-2007, 12:24
Miałem kiedyś taki sam problem na joomla 11 i VM 1.0.2 dokonałem aktualizacji do joomla 12 i VM 1.0.12 i było po problemie nie wnikałem co i gdzie się naprawiło. Jedynie uważaj przy aktualizacji VM ponieważ wszystkie pliki odpowiedzialne za wygląd sklepu które zmodyfikowałeś i dostosowałeś zostaną podmienione i lepiej je wcześniej zarchiwizuj aby sklep wyglądał jak przed aktualizacją. Poczytaj na forum o aktualizacji joomli i VM jest tu wszystko co potrzebuje "LAIK" aby po wszystko śmigało, nie podam ci gdzie dokładnie szukać bo robiłem to jakiś czas temu i nie pamiętam.
POWODZENIA.

nastrychu
08-11-2007, 18:41
moduły, które mam w folderze "module" a są VM to:
mod_virtuemart_cart (php i xml), mod_virtuemart_latestproduct (php i xml), mod_virtuemart_search (php i xml) oraz vm_dtree.php, vm_JSCook.php, oraz folder vm_transmenu.

A chcę zainsatlować mod_virtuemart, aby mieć logowanie bezpośrednio do sklepu, a nie poprzez joomlę.

Pozdrawiam i dziękuję

ainow
08-11-2007, 19:36
Mod_virtuemart jest niezbędny do działania sklepu - jeśli VM działa, to moduł jest zainstalowany.

Czy problem pojawił się po upgradzie?

Ewentualnie sprawdź w Instalatory > Moduły - jeśli znajdziesz wpis "mod_virtuemart" to go zaznacz i a następnie usuń i spróbuj zainstalować jeszcze raz.

nastrychu
08-11-2007, 19:55
:) właśnie najbardziej zabawne jest to, że go nigdzie nie ma - nic mi nie mówi, że on jest, mało tego usunąłem z serwera dwie rzeczy: mod_virtuemart (php i xml) i wszystko chodzi jak powinno (po wcześniejszym odinstalowaniu komponentu, ale może też być tak, że go w ogóle nie instalowałem, a mam tylko zainstalowane moduły: nowości, szukaj oraz koszyk). Wiem, że moduł_vm odpowiada za logowanie, więc chciałem mieć logowanie, a tu się okazuje, że nie mogę tego modułu zainstalować, bo "coś" o tej nazwie już jest i próbuję go raz jeszcze instalować. A mam już prawie cały zatowarowany sklep i usuwanie komponentu nie wchodzi w grę.

Rozpakowałem modu_vm i widzę, że część jego jest na serwerze, czyli dtree.php, JScook.php oraz foledr vm_transmenu - chyba, że to jeszcze usunę i zobaczę, czy coś to dało

nastrychu
09-11-2007, 02:29
:) wyczyściłam wszystko wszystko z serwera i poszło bez dwóch zdań i nie mam pojęcia, co haczyło

pozdrawiam i dziękuję za pomoc

ainow
09-11-2007, 11:10
:) No tak... Haponiuk w drugim poście podał rozwiązanie problemu - z serwera musi być wykasowane wszystko, co jest instalowane z modułem (pliki a w tym wypadku również katalogi).