PDA

Zobacz pełną wersję : Własny moduł i błąd: Direct Access to this location



AoW
09-11-2007, 10:09
Witam,

stworzylem wlasny modul, spakowalem zipem pliki (xml i php), wgralem. Wszystko cacy.

Jednak kiedy chce uzyc modulu, to wysypuje sie w pierwszej linijce:

defined( '_VALID_MOS' ) or die( 'Direct Access to this location is not allowed.' );

Nie wiem czemu sie tak dzieje. Modul istnieje w bazie danych w tabeli modules. Widoczny jest w joomli. Jest opublikowany. Zmienialem mu chmoda.

Nic nie dziala.

Moze ktos pomoc?

kobylinski
09-11-2007, 10:41
Linijka którą wkleiłeś jest poprawna, zobacz czy nie masz jakiegoś niepotrzebnego znaku przed tą linijką. Poza tym czy oprócz tego pojawiają się jakieś błędy php?

AoW
09-11-2007, 10:44
pojawia sie blad: Direct Access to this location is not allowed

czyli nie podoba mu sie defined( '_VALID_MOS' ) ta czesc... :(

albo inaczej,
czy moge w moim module odwolac sie bez tego do id zalogowanego uzytkownika?

normalnie zrobilbym $my->id.

ale (tak sadze), ze przez to, ze nie mam zdefiniowanego valid_mosa, to musze ponownie sie laczyc z baza danych i te id uzytkownika mi ucieka :/

kobylinski
09-11-2007, 10:47
Próbujesz bezpośrednio odwołać się do tego modułu?

AoW
09-11-2007, 10:49
nie wiem czy rozumiem do konca pytanie.

opublikowalem modul, wchodze w niego i bach

kobylinski
09-11-2007, 10:53
Czy wpisujesz w przeglądarkę http://serwer/modules/twoj_modul.php ?

AoW
09-11-2007, 11:01
ok dzieki Twojej pomocy wyjasnilo sie, co byloi nie tak, w menu dalem link jako wrapper i tam dalem link do modulu.

Przed chwila zmienilem to i gra!! Dzieki wielkie, nie wpadlbym na tego wrappera!

Pozdrawiam

Hamster21
13-11-2007, 10:51
Mam taki sam problem. Odwolalem sie bezposrednio do pliku modulu czyli modules/mod_exposescroller.php i wywala mi taki sam komunikat. Czy mozecie mi powiedziec dlaczego?

AoW
13-11-2007, 10:54
nie możesz się odwołac do pliku, bo nie bedziesz mial praw. Musisz zainstalowac modul, stworzyc nowa pozycje w menu -> link do artykulu statycznego (wczesniej go stworzyc), wejsc w moduly i okreslic, ze modul ma sie wyswietlac tylko w pozycji menu, ktora stworzyles.

Taka jest moja teoria :)

Hamster21
13-11-2007, 11:03
Chodzi o to, ze musze sie niejako odwolac do pliku poprzez JS
<script type="text/javascript" src="modules/mod_exposescroller.php"></script>
Tak, poniewaz inaczej wywala mi blad walidacji W3C a mam warunek ze nie moze go byc. ten plik jest tak prerobiony, ze jest to tylko i wylacznie kod js, ktory musze zaczytac. Czy jest to wogole mozliwe?

kobylinski
13-11-2007, 11:06
hmm .... musiałbyś wywoływać go przez komponent za pośrednictwem index2.php?no_html=1 - jest to swego rodzaju ajax'owa bramka joomli.

Hamster21
13-11-2007, 11:51
A czy daloby rade, zebys mi napisal dokladnie co i jak? Podalem u gory link do pliku i chcialbym w tym miejscu miec wynik tego pliku.

Bardzo prosze o pomoc.