PDA

Zobacz pełną wersję : joomla utf-pl i problem z polskimi znakami



homan
10-11-2007, 21:14
Witam, jestem totalny newbie ale każdy musi to przejść heh.
A mam taki problem pierwszy raz zainstalowałem sobie XAMPP i Joomle najnowsza polska wersja z kodowanie utf, na ubuntu FF i mam taki problem że w phpadminie xampie i podczas instalacj Joomla mam polskie znaki, ale jak już zainstalowełm Joomle to mam "?" zamiast niektórych polskich znaków, szczerze googlowałem za tym ale za PRC nie mogę znaleść rozwiązania

kobylinski
10-11-2007, 21:18
Nie wiem czy to zadziała, ale raz mi wyszło w podobnych okolicznościach. W pliku: includes/database.php znajdź linijkę:


//@mysql_query("SET NAMES 'utf8'", $this->_resource);

i usuń komentarz (//).

Bielack
11-11-2007, 01:31
Napisz, czy to pomogło, bo i ja miałem identyczny problem z Apaczem pod Ubuntu (http://www.amilo1818.com/ubuntu/webmasterka-apache-i-mysql/)
Zamiast literki "ś" miałem ładny czarny rąbik z pytajnikiem w środku. Co ciekawe, ta sama strona załadowana na serwer (progreso lub home) wyświetlała się poprawnie.

homan
11-11-2007, 13:56
niestety nie mam tego zakomentowanego więc to nie to heh, ale dzięki za uwagę, nic dzisiaj dalej będę z tym walczył

kobylinski
11-11-2007, 14:20
Spróbuj jeszcze ustawić na SET NAMES 'latin2'.

homan
11-11-2007, 14:46
a i sobie poradziłem, wina leżała po stronie phpadmin a dokładniej bazy danych nie wiem dlaczego ale mimo że ustawiłem bazę utf8_polish_ci to zrobiła mi się baza utf8_bin, wiec usunałem katalog joomla, zrobiłem nową bazę i dokładnie sprawdziłem że jest na utf_polish_ci zainstalowałem joomle pod tą nową bazę i wszystko chodzi jak powinno ;)
dziękuje za wszelką pomoc fajnie że to forum intensywnie żyje
pozdrawiam homan

Halszczak
11-11-2007, 21:26
Jeszcze można poszukać w php.ini lini default_charset i wstawić "iso-8859-2", oczywiście o ile jest inaczej.