PDA

Zobacz pełną wersję : Juz po joomli? Pomocy



jahu
18-03-2006, 12:28
Stalo sie - chodzilo dobre 2 miesiace i najpierw wywalilo bledy w bocie whosonline a teraz padlo na amen:

DB function failed with error number 1016
Can't open file: 'jos_session.MYI'. (errno: 145) SQL=SELECT session_id FROM jos_session WHERE session_id = MD5( 'ff4d5632fc0e3dcf993e230967b98367' )
SQL =
SELECT session_id
FROM jos_session
WHERE session_id = MD5( 'ff4d5632fc0e3dcf993e230967b98367' )

zamiast strony wyswietla tylko to :( nieda się wejśc ani do panelu admina na na strone
na liscie tabel tylko przy niej pisze ze " jos_session w użyciu"
Wszedlem do phpMyAdmin - sprobowalem podgladnac strukture jos_session i wyskakuje tez:

Błąd
zapytanie SQL:
SHOW KEYS FROM `jos_session` ;
MySQL zwrócił komunikat:
#1016 - Can't open file: 'jos_session.MYI'. (errno: 145)

wcielo mi tablice? da sie to uratowac jeszcze?jak co adres stronki: http://parafianspj.glt.pl/
nexus246 pisal "ile mozesz zapytan SQL wykonywac, moze jest jakis limit na godzine"
mam to postawione na swoim serwerze - nic specjalnie nie konfigurowalem - wczesniej super chodzilo problem dotyczy tylko tej bazy - mam jeszcze uruchomiony jportal i chodzi - wlasnie jestem po reboocie calego kompa.
livio pisale ze to moze wina bazy: "wina bazy danych.Szczególnie, jeżeli jest w wersji 5."
stone sie zas pytal o parametry serwera wiec:
MySQL 4.0.20 do zarzdzania uzywam phpMyAdmin 2.6.4-pl1 komp p200 80mb ram, dysk 800mb

Gdybajac - wystarzy jakos nadgrac ta jedna tabele? czy wystarczy usunac ja a na jej miejsce wstawic nowa?

Ostatecznie czy da sie jakos naprawic sama tabele - wyczytalem o "REPAIR TABLE nazwa.tabeli pomogło" tylko jak to zrbic?

Aha i do czego sluza pliki bin.066 itp (mam je w var/lib/mysql) - to sa jakies logi ktore mozna skasowac? bo troche tego mam.

stone
18-03-2006, 23:23
Błąd ten czasem się zdarza w Joomli
Nalęży albo wyczyścić tabele sessions, albo ją usunąc i znaleźć kod sql dla niej w pliku sql instalki joomli wkleić do phpmyamina

jahu
19-03-2006, 11:48
Błąd ten czasem się zdarza w Joomli
Nalęży albo wyczyścić tabele sessions, albo ją usunąc i znaleźć kod sql dla niej w pliku sql instalki joomli wkleić do phpmyamina

Wiesz - nie wiem jak wyczyscic tabele jesli pisze ze w uzyciu i taka opcja nie jest aktywna w phpmyadminie cokolwiek sie chcialo robic na tej tabeli wypisywalo bledy - a odnosnie wklejenia do phpmyadmina - wlasnie nie rozumiem jak to zrobic.

Ja to zrobilem przez zapytanie do bazy mysql:

repair table jos_session - poskutkowalo

jahu
30-03-2006, 14:15
Ciag dalszy problemow - nie wiem co teraz zrobic - znowu tak wywalilo iporobowalem znowy zrobic to zapytanie do bazy ale wyswietla mi komunikat:

Brak zapytania SQL!

i kicha :( macie jakas rade? co jest przyczyna?

frico
30-03-2006, 15:03
Zanim nadpiszesz (wyczyścisz) tabele, spróbuj po prostu funkcji napraw (w phpmyadmin). Wprawdzie nie przy joomli, ale przy innym skrypcie zdarzało mi się to dość często. I po naprawie zawsze było juz ok.... jakiś czas.

I jak z tego wynika, to nie jest przypadłość tylko joomli. Moje "podejrzenie" bardziej skłania się ku samemu serwerowi (hosting). Aczkolwiek nie znam się na tym. W każdym razie u mnie po przenosinach problem znikł całkowicie.

Pozdrawiam
frico

jahu
22-04-2006, 22:29
problemow ciag dalszy:

ostatnim razem wystarczylo wykonac zapytanie do bazy : "REPAIR TABLE jos_session" = to wystarczylo i wszystko dzialalo ok - niestety musialem wylaczyc serwer i po restarcie cos mi sie wyglebilo ponownie i efekt ten sam czyli komunikat

http://forum.joomla.org/index.php?topic=15832.0;wap2

Znalazlem co takiego - nalezy to wkleic jako zpaytanie - tabela zostanie usunieta a na jej miejsce utworzona nowa - pusta (sama tabela nie ma jakis waznych danych ze wzgledu na saa zawartosc serwisu).
DROP TABLE `jos_session`;
CREATE TABLE `jos_session` (
`username` varchar(50) default '',
`time` varchar(14) default '',
`session_id` varchar(200) NOT NULL default '0',
`guest` tinyint(4) default '1',
`userid` int(11) default '0',
`usertype` varchar(50) default '',
`gid` tinyint(3) unsigned NOT NULL default '0',
PRIMARY KEY (`session_id`),
KEY `whosonline` (`guest`,`usertype`)
) TYPE=MyISAM;

tylko ze i przy wprowadzaniu zapytaniaia repair i tego calego kodu efekt ten sam -komunikat:

Brak zapytania SQL!

Co zrobic z tym fantem?

djsienka
01-05-2007, 21:25
I ja miałem to samo. czyli błąd DB function failed with error number 1016
i wystarczylo wykonac zapytanie do bazy : "REPAIR TABLE jos_session" = to wystarczylo i wszystko działa ok. Co ja bym zrobił gdyby nie to forum. Wielkie dzięki.

grzechoo88
04-04-2012, 16:24
REPAIR TABLE jos_session gdzie należy wykonac takie zapytanie ? w configuration.php?

Bazyl
04-04-2012, 17:09
Temat sprzed 5 lat!
Takie cóś robi się w bazie danych, ale Ty nie możesz tego robić bez kopii zapasowej!!!

grzechoo88
04-04-2012, 17:27
Czyli stary ale jary CIACH - GALL
Kopia zapasowa jest. Przenoszę stronę z jednego serwera na drugi. Używałem akeeba backup, żeby spakować stronę.
Ogółem rzecz biorąc posługiwałem się poradnikiem ze strony http://joomla-porady.blogspot.com/2012/03/przenoszenie-joomla-na-inny-serwer.html
Przeniosłem spakowany plik ze stroną z kickstart.php oraz pl-PL.kickstart.ini na serwer docelowy i próbowałem to wszystko rozpakować.
Miałem z tym problem więc zleciłem to zadanie dla biura obsługi serwera. Zrobili to i dostałem takiego maila: "plik został rozpakowany. Jeśli wgra Pan bazę danych na serwer (proszę ją najpierw utworzyć przez panel administracyjny) i baza zostanie skonfigurowana w pliku configuration.php; strona powinna się uruchomić."

Bazę danych utworzyłem. Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale do bazy importowałem plik joomla.sql który ściągnąłem przez Total Commandera z rozpakowanej strony z:
$installation/sql

Efekt mojej pracy widać na stronie www.maletka.pl (http://www.maletka.pl)

Bazyl
04-04-2012, 17:37
Nie wiem, po co pokazujesz język komuś, kto chce Ci pomóc...
Przetłumacz sobie komunikat, a wszystko stanie się jasne

grzechoo88
04-04-2012, 17:55
Nikogo nie chciałem tym językiem urazić.
Rozumiem, że jasne jest to dla kogoś kto zna podstawy obsługi bazy. Ja rozumiem co tam jest napisane ale nie wiem jak to wykonać.
5287
Tak to wygląda u mnie. I nie wiem za bardzo jak się za to wszystko zabrać. Może i nie jest to wszystko trudne, ale czas potrzebny dla mnie na zrozumienie wszystkiego jest zdecydowanie za długi w porównaniu do bieżącej sytuacji. Firma nie ma teraz żadnej strony i potrzebuję pilnie ten temat załatwić.

Bazyl
04-04-2012, 18:03
Więc nie przetłumaczyłeś komunikatu...
Zabrakło miejsca na bazę danych.

grzechoo88
04-04-2012, 18:48
Z tekstu tak to wynika, ale znalazłem temat na forum gdzie ktoś miał taki sam komunikat ale jednak nie było problemem miejsce na bazę.

http://forum.joomla.pl/showthread.php?47954-DB-function-failed-with-error-number-1146

---------- Post dodany o 18:48 ---------- Poprzedni post był o 18:27 ----------

Już rozumiem o co chodzi. Zmyliło mnie to jos_ i wszędzie tego szukałem bo myślałem że tak ma być. Jednak chyba słusznie rozumiem, że w różnych miejscach ten przedrostek może być również różny. u mnie musiałem wstawić '#__' jako przedrostek bo między innymi jest tutaj plik #__sesion.
Niestety wciąż nie chce działać.

Karol99
04-04-2012, 20:14
Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale do bazy importowałem plik joomla.sql który ściągnąłem przez Total Commandera z rozpakowanej strony z:
$installation/sql

A dlaczego (po rozpakowaniu przez obsługę) nie poszedłeś dalej za cytowaną instrukcją i nie uruchomiłeś instalatora? Wystarczyłoby mu podać dane utworzonej bazy.

Byłaby wtedy pewność, że baza została wgrana, a plik configuration.php zmodyfikowany jak należy.

Myślę, że możesz jeszcze to zrobić - jeśli katalog installation skasowałeś, to wgraj go przez ftp-a, zmień lub usuń nazwę pliku configuration.php i w przeglądarce internetowej wywołaj adres www.maletka.pl (http://www.maletka.pl) - powinien uruchomić się instalator. Dalej według instrukcji.

BTW w cytowanym poradniku jest poważny błąd: żaden katalog ani plik na serwerze nie powinien mieć chmod-ów 777 - to poważne zagrozenie dla bezpieczeństwa strony. Powinno być 755 dla katalogów i 644 dla plików.

loocek
04-04-2012, 20:15
gdzie mianowicie jest plik #_sesion??
jak to


w różnych miejscach ten przedrostek może być również różny
ów przedrostek musi być taki sam we wszystkich tabelach w bazie
przedrostek musi być również ten sam w pliku configuration.php

grzechoo88
04-04-2012, 20:31
A dlaczego (po rozpakowaniu przez obsługę) nie poszedłeś dalej za cytowaną instrukcją i nie uruchomiłeś instalatora? Wystarczyłoby mu podać dane utworzonej bazy.


Jak wchodziłem w maletka.pl/kickstart.php to już nie miałem ani żadnego instalatora ani nic. Nie wiem zbytnio jak miałbym go po tym rozpakowaniu wywołać (ten instalator).




gdzie mianowicie jest plik #_sesion??

Plik session znajduje się tu:
5288

czyli tam gdzie wszystkie inne moje tabele.
Pisząc o różnych przedrostkach w różnych miejscach miałem na myśli w różnych bazach danych.
Ale zaczynam wątpić w to czy przedrostek '#__' ma prawo występować w Joomla, bo wszędzie czytam o tym 'jos_'

A ten przedrostek #__ już wstawiałem w zmiennej var $dbprefix = '#__';
nie rozwiązało to problemu ale komunikat błędu wyświetla mi się już inny.

Karol99
04-04-2012, 20:47
Jak wchodziłem w maletka.pl/kickstart.php to już nie miałem ani żadnego instalatora ani nic. Nie wiem zbytnio jak miałbym go po tym rozpakowaniu wywołać (ten instalator).


Kiedy na serwerze nie będzie pliku configuration.php, a będzie katalog installation, to wywołanie adresu strony powinno spowodować uruchomienie instalatora. Jeśli nie - to adres www.maletka.pl (http://www.maletka.pl/)/installation/index.php (http://www.maletka.pl/installation/index.php)

grzechoo88
05-04-2012, 15:16
Wszystko już śmiga. Teraz czas wziąć się za dalszy rozwój strony.
Rozwiązanie zastosowałem zupełnie inne niż chciałem pierwotnie. Odpuściłem sobie przenoszenie strony z jednego serwera na drugi. Zalecono mi zostawienie Joomli na serwerze jaki jest a zrobić tylko przekierowanie z mojej starej domeny www.maletka.pl na nowy serwer. Początkowo nie chciałem takiego rozwiązania bo myślałem że przekierowanie będzie wyglądało tak, że na pasku przeglądarki będę widział nazwę domeny na której serwer aktualnie się znajduje, ale tak nie jest.
Przynajmniej się czegoś dowiedziałem.
A za pomoc wszystkich - dziękuję.