PDA

Zobacz pełną wersję : Publikacja formularza i załaczniki w Facile Forms 1.4.4



feco
18-03-2006, 14:19
Witam.
Mam dwa pytania dotyczące Facile Forms:
1. jak opublikować stworzony formularz? Zaznaczona jest opcja opublikuj, ale nigdzie nie ma odsyłacza, aby władować go np. w menu :-(
2. jak dodać załacznik w formularzu stworzonym w Facile Forms? Jako element INPUT wybieram FileUpload, niestety na maila wysyła mi ścieżkę dostępu do pliku a nie plik. Gdzie, co zaznaczyć aby działało jak w nazwie stoi.

Dodam, że uzywam Facile Forms 1.4.4 i Joomla 1.0.8 PL

Dylek
18-03-2006, 16:34
A bota przypadkiem nie trzeba, ktory wstawia formularz w artykul za pomoca jakiegs {form_id=x} (nie pamietam dokladnie :) )

Jac
18-03-2006, 22:15
Do publikacji formularza jest i bot i moduł.
I tu cytuję post Frico z Mambopl.net:

"Dla publikacji za pomoca modułu nalezy opublikowac moduł FacialForms w żądanym miejscu, a w jego parametrach podać w Form Name nazwę formularza (słownie). Np. 'SamplePizzaShop' nazwa musi być identyczna jak w komponencie FacialForms zakładka Menage Forms kolumna name.

Dla opublikowania formularza za pomocą bota wystarczy wstawić w treści publikacji znacznik bota {FacialForms: NazwaFormularza}
NazwaFormularza - patrz identycznie jak dla komponentu.
Oczywiście istnieją dodatkowe parametry, których można użyć przy publikacji zwłaszcza za pomocą modułu. Można wyznaczyć rozmiar ramki formularza, pocztkową stronę (jęśli formularz ma wiele stron - np. ankieta, konkurs), itp. "

Na drugi punkt nie potrafię w tej chwili odpowiedzieć.

P.S. Dobrze jest przeszukać najpierw fora mambowe i joomlowe ;)

feco
20-03-2006, 13:06
Dzięki za rady i porady, ale jakimś cudem uporałem się z Art*Forms i mam co chciałem.

zwiastun
20-03-2006, 14:35
Chyba nie kwestia cudu.
Do Art*Form nie trzeba żadnego bota.
Jeśli polska wersja, to jest również instrukcja po polsku. Opublikowana także na joomlademo.pl w Jak to zrobić

feco
20-03-2006, 21:35
Chyba nie kwestia cudu.
Do Art*Form nie trzeba żadnego bota.
Jeśli polska wersja, to jest również instrukcja po polsku. Opublikowana także na joomlademo.pl w Jak to zrobić

Po zainstalowaniu Art*Forms niestety nie było tak kolorowo. A mianowicie pojawił się problem, który opisałem tutaj -> http://www.forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=1330 więc jeśli możesz to podeślij mi proszę na maila feco@interia.pl działający Art*Forms lub wskaż skąd go pobrać.

Pozdrawiam
Łukasz

glayt
23-09-2007, 15:19
Nigdzie nie mogę znaleźć opisu jak krok po kroku przygotować formularze w Facile Forms 1.4.4 gotowe jakoś mi się udaje przygotować i zgodnie z radami wstawić na stronę, ale nie mogę dojść jak przygotować nowy formularz?
Czy ktoś przypadkiem gdzieś nie natknął się na taki opis?
pozdrawiam