PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Forum Fireboard i Joomlaboard



styljola
12-11-2007, 12:20
Witam,
Mam problem z Forum zarówno na Joomlaboard jak i Fireboard nie wyświetla się pole dodawania nowych tematów.
FORUM (http://www.uroda.org.pl/)
Proszę o pomoc.

floyd
12-11-2007, 12:28
Musisz w danej kategori nadrzędnej np: Moda utworzyć kategorie podrzędne (fora) np:

Moda
letnia
zimowai tak dla każdej kategorii : Uroda, Porady itd.

Cytat z komponentu Fireboard:

Uwaga: By utworzyć kategorię wybierz 'Top Level Category' jako nadrzędną. Taka kategoria jest zbiorem podfor tematycznych.
Forum może być utworzone tylko po wybraniu wcześniej utworzonego nadrzędnego.
Wiadomości można dodawać TYLKO w tak utworzonych kategoriach; tylko do for.

styljola
12-11-2007, 12:39
Dziękuję, działa :)

mtwo
12-05-2008, 22:17
JA NIESTETY PO INSTALACJI FB 1.0.3 PL W ZAKLADCE KATEGORIE ,FORA PO NACIśNIęCIU NEW NIE MA TOP LEVEL CATEGORY DO WYBORU:((( CO ROBIć?

zwiastun
13-05-2008, 00:00
Postukać się po głowie!
Bo jak Ci inaczej odpowiedzieć, skoro jest wydanie 1.0.4 a Ty instalujes 1.0.3?

mtwo
13-05-2008, 09:54
po zainstalowaniu drogi przyjacielu wersji 1.0.4 jest dokładnie to samo.....
stukanie nie pomaga:)

mtwo
13-05-2008, 11:50
Postukać się po głowie!
Bo jak Ci inaczej odpowiedzieć, skoro jest wydanie 1.0.4 a Ty instalujes 1.0.3?


mogę wybrać tylko nienadrzedne ,nie tu możliwości wyboru Najwyższej kategorii?


http://sexanonse.co.uk/fb0.jpg

mtwo
13-05-2008, 11:54
Postukać się po głowie!
Bo jak Ci inaczej odpowiedzieć, skoro jest wydanie 1.0.4 a Ty instalujes 1.0.3?

ponadto nie mam pojecia czemu wyskakuja krzczki przy próbie zaladowania przykładowych danych?





http://sexanonse.co.uk/fb1.jpg

crazyluki
13-05-2008, 11:59
sexanonse?
a dokończyłes instalacje tak jak bylo trzeba ? o ile sie nie myle tam jest taki przycisk dokoncz instalacje - trzeba go nacisnac- inaczej nie tworza sie tabelki i inne takie;)
pozdrawiam

inkos
13-05-2008, 12:05
:mad: A możesz przynajmniej tak wkleić te screeny aby nie rozwalały forum? :mad:

floyd
13-05-2008, 19:12
To 'Nienadrzędne' to prawdopodobnie błąd w tłumaczeniu. Utwórz kategorię wpisując jej nazwę i klikając na Nienadrzędne a następnie utwórz fora przypisując je tej kategorii. Wypróbuj, u mnie też tak jest (Fireboard 1.0.4) a wszystko działa jak trzeba.

mtwo
13-05-2008, 21:43
To 'Nienadrzędne' to prawdopodobnie błąd w tłumaczeniu. Utwórz kategorię wpisując jej nazwę i klikając na Nienadrzędne a następnie utwórz fora przypisując je tej kategorii. Wypróbuj, u mnie też tak jest (Fireboard 1.0.4) a wszystko działa jak trzeba.

mam aktualnie 1.0.4 gdy robie jak radzisz to wyskakuje nastepujace okno:

WSTAW POPRAWNIE OBRAZEK - nie psuj układu forum.

floyd
13-05-2008, 23:43
Komunikat wskazuje na błędy w bazie danych, najprawdopodobniej po poprzednich instalacjach Fireboard'a. Musisz przeinstalować Forum. Ale nie wystarczy tylko odinstalować komponent. Aby zrobić to poprawnie musisz po kolei:
1. Odinstalować komponent
2. Wejść do bazy (np. po przez phpMYadmin) i usunąć wszystkie tabele związane z forum - te z początkiem jos_fb_
Pamiętaj aby dla pewności zrobić kopię bazy danych
3. Zainstalować ponownie Forum.
4. W celu finalizacji instalacji musisz wejść w Panel Admina i z menu Komponenty otworzyć panel kontrolny forum. Na otwartej stronie znajdziesz dwa przyciski z metodą instalacji forum. Kliknij przycisk 'Clean install' i wtedy otworzy się dopiero właściwy panel kontrolny forum.
Po tych czynnościach nie powinieneś mieć problemu z dodawaniem Kategorii i for.

Spróbuj, powinno być OK

mtwo
14-05-2008, 00:05
Komunikat wskazuje na błędy w bazie danych, najprawdopodobniej po poprzednich instalacjach Fireboard'a. Musisz przeinstalować Forum. Ale nie wystarczy tylko odinstalować komponent. Aby zrobić to poprawnie musisz po kolei:
1. Odinstalować komponent
2. Wejść do bazy (np. po przez phpMYadmin) i usunąć wszystkie tabele związane z forum - te z początkiem jos_fb_
Pamiętaj aby dla pewności zrobić kopię bazy danych
3. Zainstalować ponownie Forum.
4. W celu finalizacji instalacji musisz wejść w Panel Admina i z menu Komponenty otworzyć panel kontrolny forum. Na otwartej stronie znajdziesz dwa przyciski z metodą instalacji forum. Kliknij przycisk 'Clean install' i wtedy otworzy się dopiero właściwy panel kontrolny forum.
Po tych czynnościach nie powinieneś mieć problemu z dodawaniem Kategorii i for.

Spróbuj, powinno być OK


dzięki Przyjacielu zaraz spróbuję!!!

mtwo
14-05-2008, 23:41
Komunikat wskazuje na błędy w bazie danych, najprawdopodobniej po poprzednich instalacjach Fireboard'a. Musisz przeinstalować Forum. Ale nie wystarczy tylko odinstalować komponent. Aby zrobić to poprawnie musisz po kolei:
1. Odinstalować komponent
2. Wejść do bazy (np. po przez phpMYadmin) i usunąć wszystkie tabele związane z forum - te z początkiem jos_fb_
Pamiętaj aby dla pewności zrobić kopię bazy danych
3. Zainstalować ponownie Forum.
4. W celu finalizacji instalacji musisz wejść w Panel Admina i z menu Komponenty otworzyć panel kontrolny forum. Na otwartej stronie znajdziesz dwa przyciski z metodą instalacji forum. Kliknij przycisk 'Clean install' i wtedy otworzy się dopiero właściwy panel kontrolny forum.
Po tych czynnościach nie powinieneś mieć problemu z dodawaniem Kategorii i for.

Spróbuj, powinno być OK


wszystko działa jak napisałeś w poście - dzięki jesteś nieoceniony!!!thx

viperold
20-05-2008, 17:19
mam trochę inny problem z FireBoard 1.0.4 - po zanstalowaniu nie mogę dokończyć instalacji nie mam takij opcji. Ściągnąłem wersją z zasobów joomli. Próbowałem też zainstalować wersję stabilną z joomlapl.ale za każdym razem brak pliku CHANGELOG.php chociaż zawsze jest.

crazyluki
20-05-2008, 17:26
taka opcja jest po lewej stronie u góry gdy wejdziesz w konfigurację forum.

viperold
20-05-2008, 19:45
przepraszam za namolność ale wpatruję się w ekran od godziny studiuję i nie widzę, czy jest możliwe że nie będzie takiej opcji?

crazyluki
20-05-2008, 19:47
nie , nie ma takiej opcji.
poszukaj na forum , nie jesteś pierwszym z takim problemem ( denaturat się piło, to teraz na starość ślepota)

viperold
30-05-2008, 10:59
Jeszcze jedno podejście. Mam zainstalowaną wersję J 1.0.13 i fireboard 1.0.4. Forum zainsolwało się sukcesem ale kiedy wchodzę w konfigurację forum nie mam kreatora baz danych i nie mogę skończyć instalacji. Czy możecie pomóc?

zwiastun
30-05-2008, 20:30
Nie da się pomóc, bo Ci się forum źle zainstalowało!