PDA

Zobacz pełną wersję : Przenoszenie bazy mysql na inny serwer?



Jacekalex
13-11-2007, 00:27
Witam

Zrobiłem taki test - zrobiłem zrzut bazy danych z jednego serwera MySqlAdminem, a nastepnie próbowałem wgrać na inny serwer - bez rezultatu (używałem phpMyAdmin i MySqlAdmin).
Oba serwery - MySql 5.0.45-1
Dlatego mam pytanie - jak skutecznie przenosić baze danych między serwerami.
Szukałem na google - ale wszystkie opisy jakie znalazłem są pełne niedomówień i mało precyzyjne.
Czy ktoś ma doświadczenie w takim działaniu?

Pozdrawiam i dziekuję.
:)

djmentos
13-11-2007, 14:19
raz przenosiłem ;)
Najpier kopia bazy np w PHPMyAdmin.
Potem pliki na drugi serwer. Instalacja.
i wgranie starej bazy na nowym serwerze. Tylko wersje joomla powinny sięjeszcze zgadzać

kobylinski
13-11-2007, 14:35
Najskuteczniej jest zaplanować przenoszenie jakiejkolwiek strony, przed instalacją na pierwszym serwerze ;).

Najważniejsza jest zgodność kodowania znaków. Kontrola nad tym to połowa sukcesu. Najgorsze co się może zdarzyć to plik dump'a w kodowaniu utf-8, do którego zapisane zostały dane z pól o kodowaniu latin1 w których tak naprawdę były zapisane dane w latin2 ;). Sieczka.


Witam

Zrobiłem taki test - zrobiłem zrzut bazy danych z jednego serwera MySqlAdminem, a nastepnie próbowałem wgrać na inny serwer - bez rezultatu (używałem phpMyAdmin i MySqlAdmin).
Oba serwery - MySql 5.0.45-1
Dlatego mam pytanie - jak skutecznie przenosić baze danych między serwerami.
Szukałem na google - ale wszystkie opisy jakie znalazłem są pełne niedomówień i mało precyzyjne.
Czy ktoś ma doświadczenie w takim działaniu?

Pozdrawiam i dziekuję.
:)