PDA

Zobacz pełną wersję : Fatal error



tom3k
18-03-2006, 20:56
Gdy chce zrobic nową sekcje w joomli wyskakuje mi taki blad:


Fatal error: Call to a member function on a non-object in /home.2/o/n/l/onlypc/www/administrator/includes/menubar.html.php on line 667

zawartosc linii 667:


$cur_template = $mainframe->getTemplate();

Co jest nie tak?

stone
18-03-2006, 23:34
Pobierz z serwisu joomla.pl ostatnią wersję joomli PL i nadpisz wszystkie pliki panelu administratora, i zobacz czy to pomogło

tom3k
19-03-2006, 11:14
ale to jest joomla PE :P

stone
19-03-2006, 20:55
Joomla to jest wlasnie 1.0.8pl + dodatki, z wiec nadpisanie najnowszej wersji moze pomóc

Malwina
19-04-2006, 15:12
Już mam! znalazłam odpowiedź - zadziałała ta łatka: http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,63/

Rybik
19-04-2006, 16:55
Jakby sie czytało regulamin forum, albo chocby przez chęć fachowego zadawania pytan podalo, ze srodowisko serwera nie spelnialo wymagan Joomla to odpowidz bylaby wczesniej. A łatka do safe mode jest u nas w plikowni od jakiegos czasu już.

Malwina
19-04-2006, 16:59
No jasne, nie przeczytałam forum od dechy do dechy, grrroza.
Środowisko spełniało wymagania i pewnego dnia... przestało spełniać. Jak możesz sobie wyobrazić, jeśli masz dość wyobraźni - jesli strona firmowa sie wali, to nie ma czasu na tak długie lektury.
Nie jestem informatykiem. Usuń mój post jak Ci się nie podoba i się nie mądruj, bo mogłeś wcześniej podpowiedzieć - pytanie wisiało przez miesiąc bez odpowiedzi.
Równie sprawnie można było podać rozwiązanie.

Rybik
19-04-2006, 17:53
Nie ma co usuwać, nikt też nie każe czytac całego forum. Nigdzie nie pisałem sloganów typu "poczytaj na forum". Między innymi po to tak usilnie naciskamy na autorów postów, żeby pisali przy zgłoszeniu błędów aktualne ustawienia serwera - często właśnie któreś z podstawowych wymagań środowiska Joomla sypie błędami, ktore ciężko zdiagnozować.

Przejrzałem kilkanaście stron, w tym fora na org i mamboserver i nigdzie nie ma wprost napisane, że "Fatal error: Call to a member function" to wynik safe mode=on. Większośc zgłoszeń tego błędu pozostała bez odpowiedzi, lub rozwiązanie wymagało ingerencji w kod komponentu (zgłaszno ten błąd w wielu komponentach i nie raz przy safe mode=off).

Też nie jestem informatykiem, Joomla nie jest dla informatyków i między innymi dlatego najważniejsze ustawienia serwera są na samym początku informacji systemowych i żeby jeszcze sprawę ułatwić napisaliśmy w regulaminie które to ustawienia są najistotniejsze i wypada je podać dla szybszej diagnozy i rozwiązania.

Oj chętnie podałbym rozwiązanie, ale od jakiegos czasu odwykłem od pisania w ciemno "register_globals ? safe mode ?" bo to było własnie takie mędrkowanie w ciemno - choć w 50% pomagało.

Niejedna strona sie wali - firmowa, czy nie, nie zmienia to naszego podejścia do problemu - zapał do pomocy zależy tylko i wyłącznie od wolnego czasu i stanu wiedzy.

Malwina
19-04-2006, 18:41
Rozumiem,
inna sytuacja byłaby, gdybym świeżo instalowała joomle. Hulało to jakiś czas i widocznie były zmiany po stronie serwera, o których mi nic nie wiadomo.
Nie chcę się spierać, nie znam się na sprawach serwerów, jestem tylko grafikiem.
Wpadam na forum, jeśli mam problem, szukam direct rozwiązań, jeśli na coś wpadam, to dziele się z innymi.
Będę ostrożniejsza, skoro tu takie zwyczaje, że trzeba znać się na ustawieniach serwera zanim się coś napisze.
:D
M.

Rybik
19-04-2006, 19:36
Tu takie zwyczaje, że w pierwszej kolejności sprawdzamy poprawnośc instalacji i środowiska Joomla! (opisanej dla nieinformatyków za pomocą kilku ustawień i cyferek) ponieważ powodują 50% błędów zgłaszanych na forum. Wszystko dla Waszego dobra :D

Ok, ważne, że działa ...

Malwina
19-04-2006, 20:06
Dzięki :p