PDA

Zobacz pełną wersję : czy to mozliwe..



adrjan.b
14-11-2007, 23:23
witam,

czy daloby sie sie na joomli zrobic maly portal ?


a czy czasem ezpublish nie bylby lepszy ?



nie wiem co wybrac.. a moze cos znacie ciekawego na maly portal ogolno tematyczny.


Adrian

kobylinski
14-11-2007, 23:37
Tutaj masz zbiór CMS'ów (http://www.cmsmatrix.org/). Największy, jaki udało mi się w necie znaleźć. Jest też klasyfikacja, można też porównać funkcjonalności dowolnie wybranych skryptów.
Tutaj (http://www.opensourcecms.com/index.php?option=content&task=view&id=388&Itemid=143)masz inną klasyfikacje, równie ciekawą.
Miłej zabawy ;)

EDIT: szczególnie tą drugą stronę polecam, jest tam możliwość przetestowania każdego wymienionego cms'a :D

Sova
16-11-2007, 00:59
Mały na Joomla!? - Da się.
Duży na Joomla!? - Też da się -> patrz: www.joomla.org

vj_
16-11-2007, 09:31
Jak znasz php na tyle, żeby pisać wtyczki do ezPublish, weź ten drugi, jak nie masz na to czasu, ani umiejętności, nie dotykaj tego drugiego, zostań przy bardzo przyjaznej Joomla! która na super wsparcie techniczne w dodatku.

stasio
13-02-2008, 23:45
witam,
czy daloby sie sie na joomli zrobic maly portal ?


hmmm chciałbym nadmienić bez OT ze ja nawet na joomli udostępniam pojedyncze zdjęcia znajomym potem uswam instaluje od nowa i znów jedno udostępniam... tak mi sie joomla podoba... a tak serio bo na joomli możesz chłopie zrobić nawet zaaakkur*cie duży portal... jedyny minus joomli że jej do łóżka nie zaciągniesz choć byś padł... (mam nadzieje ze jommla to ona a nie on :|)

kurtz
14-02-2008, 00:08
[...]

stasio
14-02-2008, 00:11
hmmm, przecież joomla! to ON, chyba że ktoś preferuje ON ;)
jak ON to jest ta Joomla jak ten Jooml ? kończy sie na A... nie wciskaj ze próbowałem uwieść JEGO

kurtz
14-02-2008, 00:17
[...]

stasio
14-02-2008, 00:22
hmmm czyli co joomla to ON? ale ja sie nie zgadzam na to :) mi to na kobietę wygląda bo można ją urabiać na własne podobieństwo... poza tym jaki chłop wytrzymał by stać an serwerze tyle godzin i odpowiadać na zapytania do bazy sql? poszedł by na piwo albo na papierosa tylko kobieta jest na tyle cierpliwa żeby to znosić... na moje to np phpfusion to jest On bo on ******************************** prace i idzie na browar a jak co do czego to nie ma sie komu zapytać o dane z bazy...

kurtz
14-02-2008, 00:25
[...]

stasio
14-02-2008, 00:27
ja mysle ze to ona i wygląda tak
http://artfiles.art.com/images/-/Jenna---Gold-Poster-C10298286.jpeg

czy ktoś ma inne wyobrażenie o Joomli?

fudi
11-03-2008, 17:10
No to jak już w temacie jest napisane "czy to możliwe..." więc nie będe zakładał drugiego takiego tematu ;)
Ja mam takie pytanko czy da się w joomla! zrobić portal/serwis w stylu nasza-klasa, fotka, bahu, epuls itp?
Bo chcę zrobić serwis z naprawdę dużą ilością opcji, tylko nie wiem od czego zacząć poza szablonem ;)
pozdrawiam i licze na szybką odpowiedź ;p

stasio
14-03-2008, 00:14
Ja mam takie pytanko czy da się w joomla! zrobić portal/serwis w stylu nasza-klasa,
nie da sie jommla jest zbyt zaawansowana :) proponuje phpfusion lub coś równe zaawansowanego ;)

inkos
24-03-2008, 22:37
No to jak już w temacie jest napisane "czy to możliwe..." więc nie będe zakładał drugiego takiego tematu ;)
Ja mam takie pytanko czy da się w joomla! zrobić portal/serwis w stylu nasza-klasa, fotka, bahu, epuls itp?
Bo chcę zrobić serwis z naprawdę dużą ilością opcji, tylko nie wiem od czego zacząć poza szablonem ;)
pozdrawiam i licze na szybką odpowiedź ;p
Zacznij od dobrego serwera zeby potem twoj super serwis nie mial takich problemow jak autorzy klasy ;)
Co do Joomla - owszem da sie cos takiego zrobic ale trzeba wiedziec co sie chce (dokładnie) osiagnac przed rozpoczeciem prac aby potem nie bylo zalow ze joomla jest be bo nie moze tego albo tego.

Napisz sobie liste tych wszystkich opcji a potem przewertuj dokumentacje lub opisy kilku systemow CMS i dopiero wtedy zastanawiaj sie czy takie cos da sie zrobic na ktoryms z nich czy tez bedzie wymagalo autorskiego rozwiazania.

stasio
26-03-2008, 10:13
czy w dzisiejszych czasach juz sie kartki nie używa? ja sie nauczyłem strony robie tak... dostaje zlecenie dowiaduje sie co to jest za firma pomsył itd... jak wygląda konkurencja w www jakie oni maja rozwiązania.... zastanawiam sie co bedzie potrzeba Flash php mysql asp czy tylko html... rysuje wstępny wygląda strony potem dodaje wszystko co jest koniecznie (jeśli wypada na joomle) wszystkie dodatki moduły itd... potem robie grafik w komie podstawie rysunku, przykrawam zeby było "elastycznie" domniemam ile moze być zapytań dziennie do strony ustalam który serwer będzie obsługiwał no i to wszystko...
najpierw plan rozeznanie potem wykonanie... wszystko jest możliwe gdy sie zaplanuje i pomyśli... nie zawsze jest tak ze bedzie com_naszaklasa i juz bedzie dobrze działało a ludzie sami sie zejdą.... zbudowanie strony to pikuś wdrożył zakochać userów w niej nauczyć ich strony i utrzymać to jest sztuka... cierpliwość i praca... czasy kiedy w necie było 5 stron i to wszystko minęły nie jesteś 6 na rynku tylko 60.000 stroną która musi wywalczyć swój status... i nie ma dla mnie sensu tworzyć kolejnego portalu z plotkami filmami czy kolejnej naszej klasy... coś co sie raz sprawdziło jak allegro nie zejdzie szybko z rynku (jesli nie nawali)
Na joomli można zbudować portal duży mały i średni....
Zszedłem z tematu?

inkos
26-03-2008, 10:27
Stasio: bardzo wartościowy post. Same w nim podstawy ale wlasnie te najwazniejsze. :)
Fudi: przemyśl to co Ci napisalismy - zastanow sie czy warto robic kolejny portal ala szkola nasza ;) czy nie lepiej pomyslec i stworzyc cos innego. Co? W internecie jest jeszcze wiele roznych pomyslow niewykorzystanych w 100% aby nie powiedziec iz bardzo popularnych ale niezbyt "dobrze" wykorzystanych. :D

stasio
26-03-2008, 12:02
zobacz w czym jest niż na www.... jest dziedzin którymi ludzie sie nie interesują az tak bardzo... mam okolo 36milionów obywateli (z tego co zdołałem policzyć) i nie wszyscy interesują sie filmami muzyką czy czynś innym... może portal poświęcony drewnu.... hmmm w sumie powiem ci inkos ze mam pomysł na serwis poświęcony papierowi toaletowemu co ty na to?

inkos
26-03-2008, 12:23
hmmm w sumie powiem ci inkos ze mam pomysł na serwis poświęcony papierowi toaletowemu co ty na to?
Czyli jak jest juz pomysl to i jakis szablon z pewnoscia sie znajdzie - ot chocby jakis dlugi szary i do tylniej czesci ciala :D Ale pomysl moze byc niezly. Fudi mamy dla ciebie jedyną taką w swoim roadzaju propozycję - stwórz w oparciu o joomla stronę nasza-toaleta.pl w ktorym uzytkownicy beda mogli sie wymieniac swoimi doswiadczeniami zwiazanymi z uzytkowaniem tych wspanialych miejsc. Moze niektorzy beda mieli podobne przezycia z tych miejsc. A i mapę googla będzie mozna wykorzystac do lokalizacji tych miejsc gdzie król piechotą chodził. :D Z pewnoscią reklama na takim portalu zainteresuja się producencji papieru toaletowego. Z racji tego iż jest to pomysł stasio i mój - liczymy na status moderatorów :D

stasio
26-03-2008, 12:26
nie nie inkos sami to zrobimy czas sie zabrać za robotę.... kto chętny udostępnić serwerek... tworzymy portal społeczności www.nasz-papier.pl (http://www.nasz-papier.pl/) (choć i toaleta jest chwytliwa)poza mapami i miejscami bedziemy sie dzielili doświadczeniem o papierach podcieraniu 4 liter (oraz 3 i 5 dla przedstawicieli kategorii pośredniej) o tym jak trzeć aby palcem nie zetrzeć jaki kolor zapach (choć moja **************** ani koloru ani zapachu nie rozróżnia, co stawia w absurdalnym położeniu producentów papieru) no.... robimy?

pio352
05-04-2008, 17:15
może nasza-sraka.pl w dobie aparatów w telefonach każdy może zrobić forke, wysłać na serwis i porównać,
po wysłaniu płatnego SMSka wywróżymy ci przyszłość :-)

stasio
05-04-2008, 18:42
hmm albo konkurs kto wykaże sie większą fantazją przy stawianiu figurki z brązu