PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki komponent do prezentacji oddziałów firmy?



kol
15-11-2007, 09:46
Witam!
Robię dla mojej firmy stronę na joomla 1.0.13 i poszukuję rozwiązania w jaki sposób mogę zaprezentować punkty handlowe w całym kraju?
Byłoby idealnie gdyby była możliwość umieszczenia mapki podzielonej na województwa i to przenosiło do miast albo od razu adresów.
Brak mi jeszcze doświadczenia, pomożecie? ;)

kobylinski
15-11-2007, 14:58
Witaj,
Podam Ci sposób, może nie najprostszy, ale wydaję mi się pewny w realizacji.

1. Zakładasz sekcję "Punkty handlowe".
2. Przygotowujesz podział punktów na strefy, mogą to być województwa. Dla każdej ze stref tworzysz kategorię w sekcji "Punkty handlowe".
3. Każdy punkt handlowy w tym momencie będzie miał jeden artykuł w którym będzie zawarta jego prezentacja.
4. Przygotowujesz menu (w panelu administracyjnym) w którym każdy z linków będzie linkiem do stref (województw). Link taki już zależnie od koncepcji artystycznej może być albo linkiem do tabeli artykułów lub do blogu.
5. Mając taką strukturę wystarczy odpowiednio spreparować menu które zamiast wyglądać jak menu będzie mapą polski z zaznaczonymi rejonami odnoszącymi się do konkretnych linków wygenerowanych w panelu administracyjnym. Ten krok nie jest łatwy, ale będzie to w 100% spełniało Twoje oczekiwania.

kol
15-11-2007, 15:39
No jest to rozwiązanie...
Myślałem jeszcze o dwóch innych:
1) utworzyć grupy kontaktów gdzie kontaktem będzie konkretny adres (wtedy można ładnie zaprezentować dane kontaktowe i formularz) ale nie wiem jak zrobić tak złożoną strukturę jak:
- własne biura
- dealerzy
każda z powyższych grup musi być jeszcze rozbita na województwa, miasta i dopiero adresy w tych miastach
2) SOBI2. To rozwiązanie też mi się podoba bo można linki do googla podać i ładnie widać mapę ale z kolei mam problem z samym SOBI bo nie zapisuje mi wpisów do kategorii (żadnych błędów nie mam ale wpisu brak)

kobylinski
15-11-2007, 15:45
SOBI może być za ciężkie do tego typu rozwiązania, z drugiej jednak strony będziesz mógł delegować przedstawicielom punktu możliwości edycyjne dla ich wizytówek równocześnie nie dając im żadnych uprawnień edycyjnych do strony.

kol
15-11-2007, 15:53
tak naprawdę to wyłączam możliwość edytowania i dodawania wizytówek z frontendu, tylko z panelu admina i tylko admin będzie mógł dodawać i edytować wizytówki.
Problem wciąż mam z dodaniem wpisu.. nie generuje żadnych błędów ale nie dodaje wpisu. Nie rozwija też podkategorii we wpisach.. SOBI wersja RC 2.8.2 i joomla 1.0.13pl
masz jakiś pomysł?

kobylinski
15-11-2007, 15:59
Ustaw w konfiguracji witryny w zakładce serwer Powiadamianie o błędach: na Uproszczone. Może się jakieś błędy pojawią.

kol
15-11-2007, 16:11
niestety, nic nie wyświetla... spróbowałem już nawet z poziomu frontendu i tu pojawia się informacja, że wpis został pomyślnie zachowany ale wciąż nic..
chyba założę osobny wątek na tą sprawę:(

kobylinski
15-11-2007, 16:16
W czekających na zatwierdzenie też nic sie nie pojawiło? Trochę to dziwne. Przed chwilą zainstalowałem sobie tak dla testu, wszystko gra bez najmniejszego ale ;).

kol
15-11-2007, 16:22
no wiem, że wygląda to wręcz podejrzanie ale w czekających też nic nie ma.
Już zmieniałem na inne języki (niby bez wpływu ale..) i bez zmian.
Wywaliłem teraz SOBI, usunąłem z bazy wszystkie tabele i zainstaluję raz jeszcze...

kol
15-11-2007, 16:43
niestety... wciąż nie dodaje wpisów.
Już próbowałem na czystym SOBI bez dodatkowych języków i nic..
jaką wersję Ty instalowałeś?

kobylinski
15-11-2007, 16:49
Wesja, RC 2.8.2 przed chwilą pobrana. Instalowałem na na joomli 1.0.13 w wersji angielskiej. Polskiego poligonu w tej chwili nie mam (wysypał się ;) ).

kol
15-11-2007, 16:54
oki, założyłem nowy wątek dla zachowania porządku:)
Dzięki!