PDA

Zobacz pełną wersję : Import CSV - problem



feronek
15-11-2007, 13:27
Witam!
Próbuje zaimportować z folderu plik CSV i niby wszytsko przebiega dobrze, ale na końcu mam taki efekt:
updated 0
deleted 0
added 0
skiped 0
incorrect 0
total 0
a obok: Incorrect column count:
Configration: 3 fields
File:25 fields
Joomla 1.0.12 VM 1.0.13
Czemu nie uplouduje mi pliku CSV? :(

ainow
15-11-2007, 15:51
Ponieważ masz błąd w konfiguracji csv - w programie masz zdefiniowane 3 kolumny a plik ma ich 25.

feronek
15-11-2007, 17:25
Nie wiem co robić, poprawiłam to na co zwróciłeś uwagę (dzięki) to teraz owsszem cos się ładuje, ale same kategorie, żadnych produktów (na dodatek kategorie takie same się nie łączą w jedną tylko wyświetlają się wszystkie) nie wiem, mam wrażenie że ten csv jest schrzaniony coś.
O co chodzi z tym exelem i openOfficem i jak to zrobić?
Nie mam już siły - czy ktoś dobry mógłby mi pomóc zrobić dobry plik csv - mogę przesłać ten co mam, mogę przesłać taki co go zrobiłam w openOffice ale chyba niezbyt dobrze, bo jak go wrzucam to mi wyswietla ze zkonfigurowanych jest 25 a jest jeden :(
Jesssu POMOCY !!!!!!!

ainow
15-11-2007, 17:43
Z tym plikiem to nie jest tak "hop-siup", ponieważ nikt nie wie, jak masz skonfigurowany import. Poza tym, oddzielnie importuje się dodatkowe zdjęcia, typy produktów itp. Jeśli nie da się zerknąć w konfigurację csv w Twoim VM, to nie ma szans poprawnie przygotować plik do importu.

A co do Excela i OO - sprawa jest prosta; OO umożliwia ustawienie wyjściowego pliku csv znacznie bardziej niż produkt MS (łącznie z kodowaniem znaków).

feronek
15-11-2007, 17:44
Czy jesli wyeksportuje plik z VM to cos bedzie wiadomo o konfiguracji?
Teoretycznie admin serwera gdzie instaluje sklep przygotował plik csv a podstawie wyeksportowanego z VM. Ale podejrzewam, że zrobił to w excelu i stąd problemy... Chciałabym go przetworzyć w OpenOffice i juz wiem, że muszę zaznaczyć jako selektory ~ i ^, ale nie wiem jak zrobić, żeby Open Office zapisał, że mają być odczytane wszystkie kolumny a nie tyko peirwsza :(

ainow
15-11-2007, 17:55
Tak, plik wyeksportowany z VM (z zaznaczoną opcją "Dołącz nagłówki kolumn" - ułatwi to porównywanie plików, ustawienie konfiguracji itp.) powinien być poprawny, choć nie zawsze - może być tak, że w eksporcie masz ustawione pola (kolumny), których nie da się zaimportować przy tworzeniu produktów.

Jeśli po otwarciu pliku csv masz tylko jedną kolumnę, to albo plik jest niepoprawny albo też (co bardziej prawdopodobne) masz źle ustawione separatory pól i tekstu w OO.

kobylinski
15-11-2007, 18:04
Ja mam pytanie, jako zupełny lajkonik w temacie ;), czy jest gdzieś dostępny szablon OO lub excela dzięki któremu można by przygotować plik importu do VM ?

ainow
15-11-2007, 18:34
:) No właśnie na tym polega problem, że nie. Jest to spowodowane tym, że każdy użytkownik może mieć własne ustawienia konfiguracji importu, poza tym, nie wszystkie dane da się zaimportować "za jednym razem", różne też mogą być użyte separatory (choć najlepszą parą jest sugerowana na forum VM para ^~).

Najlepszą drogą do uzyskania własnych "szablonów" jest przygotowanie produktu lub produktów "na piechotę" w VM a następnie wyeksportowanie ich do csv z nagłówkami kolumn. To da pojęcie o tym np. jak powinny wyglądać dane, które ma się wpisać w poszczególne pola. Na podstawie tego pliku można przygotować własny (np. przenosząc dane z programu księgowego lub innego skryptu sklepowego albo przygotowując "od zera" plik z nowymi produktami).
Problem pojawia się gdy chce się dodać więcej niż standard - już przy dodawaniu dodatkowych zdjęć, trzeba przygotować plik o innym układzie kolumn; zmienia się również ilość wierszy, ponieważ dla każdego zdjęcia jest oddzielny - czyli dla jednego produktu można mieć kilka wierszy (w podstawowym imporcie dane dotyczące jednego produktu znajdują się w jednym wierszu).

Generalnie, trzeba poczytać dokumentację, a wtedy wszelkie problemy powinny zniknąć. ;)