PDA

Zobacz pełną wersję : brak ikonki zapisu



rrutek
18-03-2006, 21:56
wiyam
zainstalowałem jomle
wchodze do panelu admina
chce zmienić thema a tu nie ikonki do zapisu

co za tym się kryję, confog... oczywiscie z możliwością dokonywania zapisu

magic
18-03-2006, 22:54
4 piwka czy 5 ?

rrutek
18-03-2006, 23:04
nie rozumiem albo mnie nie zrozumiano
poniżej przedstawiam screen jak wygląda u mnie panel zmiany szaty graficznej

magic
19-03-2006, 01:21
Tylko żartowałem. ;)
Odniosłem wrażenie, że ci palce po klawiaturze biegają nieco niezależnie od intencji zwojów ...
A tak na poważnie:
Zobacz w źródle tego dokumentu (źródle z przeglądarki) - mniej więcej tam gdzie brakuje tych ikonek - co ci tam PHP nasmarował.
Jeśli jakieś ostrzeżenie (Notice, Warning) to masz ustawiony w php.ini za niski poziom komunikatów o błędach. Popraw błąd, albo podwyższ poziom.
A jeśli coś innego - daj znać.

rrutek
19-03-2006, 10:00
jomla bawię się od niedawna, wczesniej testowałem mambo i dlatego też skojarzyłem że mi czegoś brakuje
gdybyś mógł troszke jasniej mnie nakierować na rozwiązanie tego problemu,

może wystarczy nadpisać jakiś plik?

magic
19-03-2006, 12:47
1. Otwierasz w przeglądarce ekran Administracji - ten na którym brak ikonek (z listą szablonów - jak na screenshot, który przedstawiłeś)
2. Klikasz prawym przyciskiem myszy gdziekolwiek na tle dokumentu
3. Wybierasz z menu kontekstowego przeglądarki "Pokaż źródło"
4. Gdzieś w okolicach linii 182 szukaj <table cellpadding="0" cellspacing="0" border="0" id="toolbar"> ; od tego miejsca zaczynają się twoje ikonki
5. Zobacz czy tam nie ma komunikatów PHP typu Notice ... Warning... itp. jeśli są - zastosuj się do porady jak w poprzednim poście
6. Zobacz tam również jakie i gdzie powinieneś mieć ikonki (pliki) na serwerze; sprawdź w tym folderze czy one tam są na swoim miejscu ...

rrutek
19-03-2006, 14:12
OK dzieki pomogło
nadpisałem parę plików i z folderu admin/modules
i jest ok