PDA

Zobacz pełną wersję : dodawanie modulu nie w template



abiku
16-11-2007, 12:40
Witam

stworzylem swoj prosty modul,
chcialbym aby dodawany zawsze na dole opisu danej sekcji.
W komponencie Content w funkcji showContentList probuje dodac linijke: mosLoadModules( "user7" ) (moj modul jest w grupie user7). niestety nic sie nie wyswietla. Wiem , ze w ten spsob ustawia sie miejsce na moduly w template ale tu nie dziala. Gdy probuje zaladowac moj modul w ten sposob: include($mosConfig_live_site.'/modules/mod_newspaperlist.php'); , dostaje w tym miejsuc blad: Call to a member function Quote() on a non-object in ... public_html/modules/mod_newspaperlist.php on line 22.
czyli nie widzi zmiennej $database ktorej w module uzywam. Nie pomaga dodanie w module linijki global $database.
ktos pomoze jak sobie z tym poradzic?

kobylinski
16-11-2007, 13:04
Czy jak opublikujesz moduł w 'normalnej' pozycji (np. left) to też pojawiają się błędy?

abiku
16-11-2007, 13:15
juz nawet nie chodzi o moj modul.
kiedy probuje dodac np modul z joomla " Whos online", ustawiam go na user 9, potem w pliku componentu content, tak jak opisalem robie load module user9, na stronie nic mi sie nie wyswietla.
funckje wstawiam w dobrym miejscu, gdy dla testu zrobie sobie tam echo 'test', na stronie mi sie to wyswietla. linijke nizej mam loadModule user 9 i niestety juz tego nie wiadc

kobylinski
16-11-2007, 13:23
Czy uruchamiałeś swój moduł w normalnej pozycji? Czy sprawdzałeś czy moduł działa? Wydaje mi się, że problem jest z Twoim modułem.

zwiastun
16-11-2007, 18:18
Problem jest z wywoływaniem funkcji w miejscu, które do tego nie służy!

kobylinski
16-11-2007, 18:28
Eee .... już sprawdziłem na własnym poligonie. Jest to jak najbardziej wykonalne. Poza tym to jest zasadzie to samo co wpinacz modułów. Wystarczy w odpowiednim miejscu wrzucić żeby nie pogryzło się z tabelkami.