PDA

Zobacz pełną wersję : Rozwijane menu



poek
16-11-2007, 21:34
W menadżeże menu mam widocznych kilka pozycji menu. Teraz wyświetlane są jako moduły. Chciałbym stworzyć menu rozwijane takie jak w panelu administracyjnym joomli. W jaki sposób to wykonać?

Jac
16-11-2007, 23:09
Wpisz w szukajkę na forum: menu rozwijane.

poek
17-11-2007, 09:08
Zrobiłem to już wcześniej. Ale mi chodzi o to, żeby poziomo ułożyć kilka menu (aktualnie wyświetlane jako moduły) a każde z nich ma się rozwijać wyświetlając swoje pozycje.

kobylinski
17-11-2007, 09:57
Możesz to narysować, blokowo oczywiście. Albo pokaż jakąś stronę o podobnym rozwiązaniu. Nie za bardzo rozumiem Twój opis.

Tzn. chcesz ułożyć w pozycji poziomej (obok siebie) kilka modułów menu?

poek
17-11-2007, 10:43
Tzn. chcesz ułożyć w pozycji poziomej (obok siebie) kilka modułów menu?
Dokładnie tak. A każdy moduł ma się rozwijać po najechaniu na jego nazwę

kobylinski
17-11-2007, 10:46
Słuchaj. Nie tak. Efekt ten uzyskujesz tworząc jedno menu które schematycznie wyglądać będzie następująco:

* Główny przycisk
|- menu rozwijane 1
|- menu rozwijane 2
|- menu rozwijane 3
* Główny przycisk
|- menu rozwijane 1
|- menu rozwijane 2
|- menu rozwijane 3

Tworzysz w ten sposób strukturę drzewiastą dzięki której potem w odpowiedni sposób przedstawiona będzie jako menu. Główne przyciski będą widoczne jak belka (pozioma) menu i po najechaniu przy każdym przycisku pojawi się rozwijane menu o strukturze jaką już sam zdefiniujesz. Poszukaj odpowiedniego modułu, jest ich sporo ;).

poek
17-11-2007, 22:58
Hmmm...nie da sie tego zrobic w opoarciu o kilka menu? Robie nowa templatke i pasowalo by mi zrobic poziome menu rozwijane tak jak opisywalem, ale nie chce zabardzo przerabiac struktury menu juz istniejacej witryny

kobylinski
17-11-2007, 23:35
Szczerze mówiąc nigdy nie słyszałem o takim podejściu do tematu. Tym bardziej ciężko mi zaproponować Ci gotowe rozwiązanie.

Radziłbym Ci jednak połączyć wszystkie menu. Nie jest to w końcu aż tak wiele roboty. Zdecydowanie mniej niż kombinowanie z łączeniem menu na poziomie modułów.

A modułów menu rozwijanych jest naprawdę sporo. Poszukaj w archiwum forum.