PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mam już siły - import CSV :(



feronek
17-11-2007, 21:50
Próbuje od kilku dni zaimportować produkty z csv i wyczerpały mi się pomysły i siły :(
Napiszę może co zrobiłam.
Mam Joomle e-Commerce z VirtueMart (chyba 1.0.13 - najnowszą w każdym razie)
Po konfigurowaniu programu wyeksportowałam plik z przykladowymi produktami, żeby sprawdzić konfigurwację i wg niej wpisać pozostałe produkty.
Wpisałam (produktów mam ok. 13 tys, docelowo 30 tys. ale po kilku próbach stwierdziłam, że zmniejszę ich ilość i póki co dałam 2 tys.)
Plik wrzuciłam na serwer.
W VirtueMart uzupełniłam ścieżkę katalogu z którego ma być plik pobrany i dałam: zaimportuj i...
wczytały mi się jedynie kategorie produktów i jakiś jeden produkt.
Nie wiem. Próbuje już od 2 dni i nic. Za każdym razem podobnie ale jedynie kategorie albo się zawiesza i mam biały ekran.
Pomocy!!!

grundol
19-11-2007, 08:40
Nie dostałaś w piątek mojej wiadomości prywatnej?

Podeślij mi plik który importujesz to może coś poradzę.

ainow
19-11-2007, 14:45
W przypadku Feronka problemem w tej chwili jest błędna instalacja J! i/lub VM lub też, występujący przy niektórych konfiguracjach serwer-J!, błąd CSVI w wersji 0.8b4.1 (właśnie ten biały ekran).
Przydałaby się starsza wersja CSVI; niestety, nie mam jej u siebie, nie ma jej również na stronie projektu CSVI.

Bardziej jednak obstawiam problemy związane z instalacją VM lub J!, ponieważ przy próbach importu "wykrzacza się" również standardowy import csv.

nexus246
20-11-2007, 10:38
A nie można lokalnie zaimportować i potem wrzucić na serwer? Albo zainstalować MS Accessa, wciągnąć dane do niego a potem przez ODBC przewalić do MySQLa.

choya
09-02-2008, 03:26
problem eksport/importu opisalem dobrze w artykule CSV - Jak to zrobić na forum www.forum.virtuemart.pl (http://www.forum.virtuemart.pl)

Polecam lekturze.

Mortas
07-03-2008, 04:06
Muszę przenieść ponad 3000 produktów z jakiegoś amatorskiego systemu z 1994 roku. Do VirtueMart 1.1 na Joomla 1.5.1.

Jak powinny wyglądać te pliki csv? Kiedy importuję kategorie z bazy mysql to wygląda to tak:

"tłumik";"zew"
"wałki";"sil"
"okleiny";"wew"
"żarówki o lepszym świcen";"zew"
"gadżety świecące";"zew"
Tak więc mam jedynie dwa poziomy: Kategorie i Podkategorie. Jak je sformatować, żeby Csvimproved mi je zaimportował do VirtueMart?

Z produktami dam sobie spokój, za dużo syfu, przeniosę je ręcznie, w końcu za coś mi płacą... =)