PDA

Zobacz pełną wersję : Docman - niewidoczne komunikaty błędu. Proszę o pomoc!



egregor
18-11-2007, 01:04
Posiadam zainstalowany i skonfigurowany komponent DocMan w wersji 1.3 RC2 pobrany z polskiej strony Joomla.

Z komponentem jest kilka problemów. Zacznę od najistotniejszego. Ideą DocMana na stronie, którą przygotowałem jest możliwość wrzucania plików do plikowni z frontendu przez kilku użytkowników. Przypisałem ich w Docmanie do grupy uprawnionych, teraz po zalogowaniu i przejściu do plikowni mają opcję "Wyślij nowy dokument". Jeżeli spróbują załadować plik, który już istnieje, jest ok - wyświetla się kod błędu na czerwono w żółtej ramce "Plik nazwa pliku.rozszerzenie już istnieje", niestety gdy wybiorą z dysku plik, który jeszcze nie istnieje i np. zapomną wskazać odpowiednią kategorię, wyświetlają się na białym tle komunikat napisany czarnymi literami
DOCMan - System powiadomień: W formularzu znalazły się błędy lub braki. Popraw następujące pola:

ale poniżej nie ma nic, jest tylko biało. Dopiero po kliknięciu pokaż źródło wyświetla się coś takiego:

<h1><center>DOCMan - System powiadomień:
W formularzu znalazły się błędy lub braki.
Popraw następujące pola:</center><h1><script> alert('DOCMan - System powiadomień:
W formularzu znalazły się błędy lub braki.
Popraw następujące pola:\n---------------------------------\nKategoria musi być wybrana.'); window.history.go(-1); </script>
<!--]>--><noscript onclick="''">

Wiadomo więc, że chodzi o problem z nie wybraną przez użytkownika kategorią,
jednak użytkownicy rzeczonej strony są skrajnie nietechniczni,
chciałbym więc, aby ten komunikat wyświetlał się również czarno na białym.
Podejrzewam, że problem leży gdzieś w stylach, pewnie kolor czcionki jest ustawiony na biało.

Kolejny, analogiczny, problem to opisy kategorii. Nie mogłem ich dodać, gdyż są na białej w ramce,
której kolor jest pomiędzy szarym a białym, skąd ich nieczytelność.

Jeszcze inny problem z DocManem, to żółte podświetlenie, gdy najeżdża się na kategorie - bardzo często miga, gdy zostawi się kursor nad polem.
Czy można je wyłączyć?

Z góry dzięki za odpowiedzi,
Pozdrawiam!
egregor