PDA

Zobacz pełną wersję : Kodowanie pliku xml



Jdwind
18-11-2007, 07:09
Witam, chciałbym w jednym komponencie, w pliku xml zmienić z angielskiego np. "read more" na "czytaj więcej". Plik jest kodowany w ISO-8859-1. I teraz czy wystarczy jak np. otworzę plik w pajączku, zmienię kodowanie na ISO-8859-2 (tzn. przekoduję plik) i zamienię w nim napisy czy coś jeszcze powinienem zrobić?
Pozdrawiam, Jacek.

kobylinski
18-11-2007, 12:58
Co chcesz w efekcie osiągnąć?

Jdwind
18-11-2007, 13:34
Co chcę osiągnąć? Chodzi mi o to, że ustawienia zawarte w pliku xml modułu wyświetlane są na stronie - np. skrót materiału i pod skrótem pisze Read more. Chciałem to zamienić na "czytaj więcej". Chodzi mi więc o to, czy żeby to zmienić (te napisy) w pliku xml muszę przekodować plik i w edytorze wpisać napisy po polsku?
Pozdrawiam, Jacek.

kobylinski
18-11-2007, 13:49
Jaki to komponent? Nigdy nie spotkałem się z dodatkiem do joomli w którym komunikaty ekranowe zapisywane byłyby w XML'u.

Jdwind
18-11-2007, 14:05
To wspomniany przeze mnie w tym (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=13423) wątku news flash scroller. Używałeś go albo może znasz lepiej ten moduł?
Jacek.

kobylinski
18-11-2007, 14:19
Przekoduj na stronę kodową, jaką zakodowana jest cała joomla. Jeżeli masz charset w nagłówku xml na iso-8859-1 to zmień na takie kodowanie w jakim Ty zapisujesz.


<?xml version="1.0" encoding="[KODOWANIE]"?>

Jdwind
18-11-2007, 15:30
Panie Marku - ale jedna sprawa, ponieważ mi trzeba łopatologicznie. Mam zrobić tak jak opisałem, tzn. otworzyć plik w np. pajączku, przekodować tam całą zawartość pliku i wtedy wpisać polskie wyrażenia, czy miał Pan na myśli "tylko zmianę w linijce" z ISO-8859-1 na ISO-8859-2 (takiego kodowania używa moja Joomla!? Będę wdzięczny za wytłumaczenie. I jeszcze jedna sprawa - nie wiem, czy to tylko moje odczucie, czy tylko "na wyrost" się zastanawiam, ale wydaje mi się, że z tym modułem dłużej mi się ładuje strona. Przeglądałem plik php tego modułu, ale równie dobrze mógłbym się patrzeć w list Św. Pawła do Koryntian w oryginale.
Pozdrawiam, Jacek.

kobylinski
18-11-2007, 15:34
Oby dwie czynności.

Pajączek w pasku statusu pokazuje w jakim kodowaniu jest otwarty/zapisywany plik. Klikając ppm na dokument i wybierając kodowanie (zapisz w), można zmienić kodowanie pliku.

Jdwind
19-11-2007, 07:56
Dzięki. Tak zrobiłem i działa.
Pozdrawiam, Jacek.