PDA

Zobacz pełną wersję : migracja z mambo raz jeszcze



witciech
19-03-2006, 14:54
Witam
mam mały serwis w mambo, próbowałem przejść na joomlę, bez sukcesu. Chyba nie bardzo rozumiem sam proces migracji.

W artykule o migracji czytamy:
Skopiuj pliki Joomla! (np. przez FTP) do nowego folderu w folderze root.

nic nie ma o instalacji ! Skopiować i nic więcej ? nie instalować ? chyba bez sensu ?
Jezeli więc instalować to co z bazą danych - przy instalacji podać starą mambo tak ?
I dopiero wtedy nadpisywać te wszystkie foldery joomli folderami mambo (foldery z okropnie długiej listy z artykułu..)

Tylko taka wątpliwość - co mi z tej joomli zostanie jak tyle mambo powrzucam ????

Bardzo proszę o pomoc w rozwiklaniu tych niejasności... images/icons/icon7.gif

pozdr.

Witek

sogo
19-03-2006, 15:26
to nie jest bez sensu. Mambo i joomla posiadają jednakową strukturę plików i bazy. Tak więc nadpisanie katalogów i plików mambo przez joomla ( wszystkich!) jest ok. Zasadą jest zaś na wszelki wypadek zrobić kopię plików serwisu.
pozdr.

witciech
19-03-2006, 15:40
adpisanie katalogów i plików mambo przez joomla

zaraz zaraz. Z artukułu wynika, że robimy dokładnie odwrotnie. Kopiujemy najpierw pliki joomli, a na to stare mambo !!

sogo
19-03-2006, 15:50
nie wiem jaki i gdzie artykuł czytałes ani jak go zrozumiałeś. Logicznym jest jeśli chcesz mambo zastąpić joomlą to nadpisz pliki mambo plikami joomla, jeśli masz joomlę a chcesz mambo to robisz odwrotnie.
pozdr.
p.s. znalazłem ten artykuł, ta odwrotność procedury gwarantuje Ci zachowanie konfiguracji komponentów, modułów itp. Ja robię to w sposób jaki opisałem, zachowując np. katalogi z grafiką (np.atawary użytkowników forum) itd. i później spowrotem je nadpisując.

witciech
20-03-2006, 17:22
ło matko :D

nie wiedziałem, że to aż tak proste. Po prostu skopiowałem wszystkie pliki joomla na mambo i wygląda, że działa (uprzednio to przetestowawszy na subdomenie). A ja tu robiłem jakieś kombinacje alpejskie.

Dzięki za pomoc :)

witek