PDA

Zobacz pełną wersję : pisanie i publikowanie od strony front end



nimba
20-11-2007, 00:17
witam,

czytam ksiazke joomla!system zarzadzania trescia i szeroko jest opisane publikowanie artykolow od strony back end - czyli z panelu administratora. czy zwykly autor moze pisac nowe artykuly i publikowac je od strony front end? chyba to oznacza 'autor'? jak na razie widze tylko ze jest mozliwosc edycji opublikowanych artykulow.

[testuje na joomli 1.0.x

pozdrawiam
michalC

magdaa
21-11-2007, 10:02
zapoznaj się z tym artykułem http://www.mambopl.com/content/view/408/48/
ponadto zapoznaj się z materiałami w pomocy joomla.pl. Niestety nie mogę w chwili obecnej wskazac konkretnego linku, gdyż szablon joomla.pl jest zablokowany dla IE7, a w moim miejscu pracy net można przeglądać tylko za pomocą tej przeglądarki.
w skrócie powiem tyle: autor po zalogowaniu od frontu otrzymuje w swoim menu użytkownika pozycję menu, która pozwala na publikację własnych treści. Jesli nie satysfakcjonują Ciebie narzędzia oferowane przez joomlę zawsze możesz skorzystać z zewnętrznych dodatków typu JaSubmit. Poszperaj w plikowni joomla.pl.

arielortega
09-02-2008, 12:08
Korzystam z submita, ale problem tkwi w tym ze niepoprawnie dziala autozatwierdzanie dla grup. Wybieram superadministratora, administratora i autora, a efekt jest taki, ze zwykly zarejestrowany moze z powodzeniem dodac artykul bez zatwierdzenia. Natomiast w zwyklym narzedziu joomla nie wiem jak dodac kategorie artykulow, aby autor mogl sobie wybrac