PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.5, forum i polski język



togropl
20-11-2007, 17:18
Mam Joomla 1.5 RC3. Chcę doinstalować forum. Próbowałem już dwóch różnych. Obecnie Joomlaboard 1.1.5.2 stable PL. Wszystko sie ladnie instaluje, ale mimo obecnosci spolszczenia (plik polish.php) nie mam polskiego języka. Nigdzie nie mogę znaleźć ręcznego wyboru języka, więc zakładam, że Joomla ma automatycznie rozpoznać jakiego języka używam i wybrać ten plik. Jeśli zmienie nazwe pliku na english.php to oczywiście widzę polskie napisy, ale bez polskich znaków.
Używam w tej wersji Joomla polskiego języka autorstwa Slawomira Kozlowskiego (Sl@o), ale to chyba bez znaczenia.
Jakis pomysl?
A moze ktos z Was juz przetestowal pod 1.5 RC3 jakies dobre forum z dzialajacym spolszczeniem?

kane
21-11-2007, 15:52
Co to tych polskich znaków, to upewnij się, ze tłumaczenie(plik) jest w UTF.
Joomlaboard próbowałem tylko raz i to dawno temu, więc nie pamiętam co i jak :)

johnlenin
17-02-2008, 17:06
Czy gdzieś w internecie w ogóle jest polskie tłumaczenie do frontendu J!1.5? Jeżeli tak, to gdzie?
Przepraszam, jeżeli to głupie pytania.

inkos
17-02-2008, 17:30
Czy gdzieś w internecie w ogóle jest polskie tłumaczenie do frontendu J!1.5? Jeżeli tak, to gdzie?
W chwili obecnej front każdy zainteresowany ma przetłumaczony własnoręcznie. :D Nawet jest na ten temat odpowiedni wątek na forum.
Pełna paczka z polską Joomla! wyjdzie na dniach a w niej także front będzie "po naszemu". :) Wystarczy się uzbroić w cierpliwość. :)

johnlenin
11-03-2008, 18:45
Pełna paczka z polską Joomla! wyjdzie na dniach a w niej także front będzie "po naszemu". :) Wystarczy się uzbroić w cierpliwość. :)
Uzbroiłem się po zęby, ale nic to nie dało ;)
Rozumiem, że ktoś prowadzi pracę nad polonizacją. Czy można ściągnąć pliki częściowo gotowe. Wtedy dotłumaczę sobie sam i później ew. podziele się swoją pracą.
Z góry dziękuję za wskazówki i pozdrawiam!

inkos
11-03-2008, 18:56
Pełna paczka z polską Joomla! wyjdzie na dniach a w niej także front będzie "po naszemu". :) Wystarczy się uzbroić w cierpliwość. :)
Uzbroiłem się po zęby, ale nic to nie dało ;)
Rozumiem, że ktoś prowadzi pracę nad polonizacją. Czy można ściągnąć pliki częściowo gotowe. Wtedy dotłumaczę sobie sam i później ew. podziele się swoją pracą.
Z góry dziękuję za wskazówki i pozdrawiam!
A sprawdzałeś w zasobach joomla.pl co tam jest umieszczone???? ;)

kane
11-03-2008, 19:57
A sprawdzałeś w zasobach joomla.pl co tam jest umieszczone???? ;)
BTW, zdziwiło mnie, że odnośnika do wyżej wspomnianych plików nie ma na stronie głównej (zamiast nieaktualnego łącza do 1.5.1)
Pytania o tłumaczenie 1.5 przewalały się na forum aż do bólu, a kiedy je w końcu wydano... jakoś tak po cichu je wydano :-)

inkos
11-03-2008, 20:15
Pytania o tłumaczenie 1.5 przewalały się na forum aż do bólu, a kiedy je w końcu wydano... jakoś tak po cichu je wydano :-)
Cóż po raz kolejny sprawdziło się stare powiedzenie: szukajcie a znajdziecie zamiast pisać setki postów. :D Zreszta info o wydaniu było w jednym poście na forum. Kto czytał uważnie ten znalazł i to zapewne dość szybko.

A co do linka na głównej - będzie pełne wydanie to i zapewne link się pojawi. ;)

kane
11-03-2008, 22:53
inkos zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości, chciałem tylko zasugerować, że ułatwienie dostępu do tłumaczenia prawdopodobnie oszczędziło by nam kilku zbędnych postów :-)