PDA

Zobacz pełną wersję : Wyświetlanie artykułów z sekcji



unkhas
21-11-2007, 16:49
Witam,
Mam problem z wyświetlaniem moich artykułów.... Chcę stworzyć dwa działy w mojej witrynie (dwa oddzielne tematy).

Stworzyłem nową sekcje i w niej dwie kategorie artykułów. Dodałem po dwa artykuły do tych kategorii i teraz próbuje je wyświetlić (dodać do main menu).

- Próbowałem dodać „Category List Layout”i podać nazwę jednej z kategorii. Wysiedlana jest strona kategorii, ale pod spodem zamiast listy linków jest tekstowa lista (kolumny Date, Author i Hits). Nie mogę stąd wyświetlić artykułów :(
- Dodałem „Category Blog Layout” i tu widzę moje artykuły ciurkiem jeden pod drugim, jest ich dwa, ale będzie znacznie więcej – nie o takie wyświetlenie mi chodzi.
- Dodałem też „Section Layout” i tu widzę moje dwie kategorie, ale gdy wybiorę którąś z nich to zamiast listy artykułów wyświetlana jest strona błędu 404.:confused:
- Section Blog to znów artykuły ciurkiem.

Powiedzcie, dlaczego artykuły nie są wyświetlane, mimo że są podpięte do odpowiednich kategorii, są opublikowane, itd. Czy to jakieś ustawienia w definicji sekcji albo kategorii??

Pozdrawiam
Artur

kamax
21-11-2007, 18:03
W panelu admina wybierasz po kolei : Menu -> mainmenu->New-> i tam klikasz na Blog-Artykuły z sekcji ( nie wiem jak to w angielskiej wersji ale jest to 6 pozycja w okienku Content) i tam wybierasz sekcje i nadajesz nazwę pod którą będzie w menu a po prawej stronie masz wszelkie ustawienia jak maja sie wyświetlać artykuły

unkhas
22-11-2007, 09:40
Jasne, to w tej mojej angielskiej wersji (niestety taka musi zostać) nazywa się „Section Blog Layout” i to też próbowałem zrobić. Nie mam raczej problemu z teorią działania joomli – tak mi się przynajmniej wydaje.
Mój problem polega na tym, że jak już sobie umieszczę zawartość sekcji (te moje dwie kategorie) w mainmenu to dostaje listę dwóch linków (po jednym dla każdej kategorii) ale jak kliknę na któryś z nich dostaje 404 na całe okno przeglądarki.
Section Blog Layout czyli to o czym ty mówisz wyświetla kilka artykułów na stronie (ich licizbę można zmienić w definicji odnośnika w mainmenu) i linki do reszty artukułów. Jednak w momencie, gdy kliknę na link artykułu to znowu dostaje 404. Czyli wygląda jakby nie działały linki do artykułów wywoływane ze strony prezentującej zawartość kategorii.
Artykuły są opublikowane i mogą być prawidłowo wyświetlone np. na głównej stronie, więc nie jest to kwestia nie opublikowania.
Może do prezentacji zawartości kategorii potrzebny jest jakiś moduł albo dodatek, którego ja nie mam??



unkhas

yar3k
22-11-2007, 11:02
do wyswietlania artykulow z sekcji lub kategorii nie potrzebny jest zaden modul ani komponent. to juz jest poprostu w joomla.

mowisz ze chcesz wyswietlic artykuly z katgorii. jesli chcesz to zrobic osobno czyli kazda kategoria osobno ma sie wyswietlac to robisz sobie linka w mainmenu za posrednictwem "Blog - artykuły z kategorii" i juz a jesli z przez sekcje to korzystasz z "Blog - artykuly z sekcji"

kamax
22-11-2007, 11:37
Masz włączone "przyjazne linki"?

unkhas
22-11-2007, 12:45
yar3k (http://forum.joomla.pl/member.php?u=2006): tak właśnie robię, tworzę sobie blog’owe wyświetlenie sekcji lub kategorii. Weźmy np. Blog - artykuly z sekcji – jest tam opcja (o której wspomniałem) z angielskiego #intro która mówi ile pełnych artykułów prezentowanych jest na stronie. Jeśli ilość artykułów w sekcji jest większa niż ta podana w #intro to reszta będzie podana jako linki. Jak na razie cacy o to mi chodzi. Jednak w momencie kliknięcia na artykuł (link do niego) dostaje 404 na cały ekran….
Artykuł jest obecny, bo mogę go np. wyświetlić na stronie głównej. To właśnie jest mój problem, dlatego zapytałem czy wyświetlanie artykułów z kategorii czy sekcji odbywa się jakimś dodatkowym modułem – widać że nie. Nie wiem co może być źle zrobione.

Przykładowy link do artykułu, który chce otwierać to http://adres/gsni/GSNI%20admin%20faq%20test%202?option=com_content&view=section&layout=blog&id=6&Itemid=70

Jak sobie zdefiniuje link w menu do konkretnego artykułu to wszystko działa, artykuł jest wyświetlany..



kamax: nie nie mam włączonych

unkhas
23-11-2007, 16:17
Sprawdziłem czy czasem nie jest to kwestia mojego nagrzebania w konfiguracji joomla - zainstalowałem sobie drugą instancję joomli. Nie działa.... joomla prosto z paczki nie działa, klikam na FAQ i później na któryś z linków i 404.

Mam wersję 1.5RC3, spróbuje ze starszą wersją....

unkhas
23-11-2007, 16:31
Wersja 1.0.13 śmiga poprawnie. Nie chciałbym przenosić wszystkiego na nową bazę... czy jest jakieś narządko migracyjne które przeniesie moje artykuły i ustawienia między dwiema instancjami joomla??

unkhas

bosseq
27-01-2008, 17:28
w 1.0.12 mam ten sam problem tylko, że:

1. zrobiłem blog artykułów z kategorii
2. mam zainstalowany multithumb
3. w każym artykule wyświetlanym jest conajmniej jedno zdjęcie
4. po kliknięciu w blogu na pierwsze zdjęcie jakiegokolwiek artykułu pojawia mi się zamiast zdjęcie na lightthumbie to od nowa blog kategorii.

ANALIZA WYKAZAŁA:
mój {mosimage} mutuje z zamiast:
lannashine.pl/mambots/content/ multithumb/images/b.650.488.0.0. stories.lanna.stoj.CODE101101-009.JPG (http://www.lannashine.pl/mambots/content/multithumb/images/b.650.488.0.0.stories.lanna.stoj.CODE101101-009.JPG)
na:
lannashine.pl/index.php?option= com_content&task=blogcategory &id=15&Itemid=42 (http://www.lannashine.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=15&Itemid=42)
(w linkach dodane są spacje, bo nie pokazywały się kompletne)

pozostałe fotki danego artykułu działają dobrze, tylko zawsze pierwsza fotka każdego artykułu odwołuje do tego samego linku (co oczywiście nic nie zmienia na stronie).

Ma ktoś koncepcje ?
pozdro