PDA

Zobacz pełną wersję : CZ Submit



arti
01-11-2005, 14:08
Pomimo dopuszczenia pewnych tagów HTML podczas wysyłania newsa to do panelu admina taka wiadomość dociera bez żadncyh tagów - co gorsze tgi są zamineniane na ciąg znaków "rnrn".

Przykładowa wiadomość wysłana za pomocą CZ Submit:

<p>To jest testowa wiadomosc</p>
<p>to jest nowy akapit<br>
to jest przejscie do nowej lini</p>
<p>to jest <a href="wp.pl">link</a></p>

A oto co dociera do panelu admina:

To jest testowa wiadomoscrnto jest nowy akapitrnto jest przejscie do nowej linirnto jest link

Czy wie ktoś dlaczego tak się dzieje?

Pza tym (już pisałem o tym w dziale "Pobierz") w pliku administrator/components/com_czsubmit/admin.czsubmit.php pomineliście / w scieżkach do plików językowcyh (linia 6, 7 i 9). Dla mniej wtajemniczoncyh będzie to sprawiało dużo kłopotów. Proszę poprawcie to :)

Dodatkowo nie powinna być tłumaczona zmienna _CZS_FROM zwłaszcza gdy używamy jej w funkcji mail(), która to oczekuje słowa "From:" a nie "Od:". Należy zmienić tłumaczneie, albo na sztywno w czsubmit.php wpisać "From:".

zwiastun
02-11-2005, 00:06
Poprawka naniesiona, dzięki
A w drugiej sprawie: to jest jeszcze wersja beta, sprawdzałem, na pewno to nie efekt polonizacji.

arti
02-11-2005, 08:41
Poprawka naniesiona, dzięki
Ale, która? Tagi HTML czy brakujący "slesz", czy moze to i to?


A w drugiej sprawie: to jest jeszcze wersja beta, sprawdzałem, na pewno to nie efekt polonizacji.
Tzn. nie jestem do tego przekonany, gdy w tym polu był Od: to w polu mail from podstawiał się World Wide Web Owner zamiast nasz nagłówek podany w konfiguracji :) A dzieje się tak dlatego, że funkcja mail() oczekuje tam słowa kluczowego From:

zwiastun
02-11-2005, 21:23
To nie jest przyczyną, powtarzam ale to i sam możesz sprawdzić, przetestuj oryginał, nie przesyła tagów.
Natomiast to, o czym piszesz, sprawdzę, ale to w sobotę-niedzielę

arti
02-11-2005, 21:30
To nie jest przyczyną, powtarzam ale to i sam możesz sprawdzić, przetestuj oryginał, nie przesyła tagów.
Natomiast to, o czym piszesz, sprawdzę, ale to w sobotę-niedzielę
Ok, to co jest przyczyną iż tagi HTML (dopusczone w konfiguracji) nie zostają przeniesione tylko zamienione na rn ? U Ciebie tez jest tak samo?

zwiastun
02-11-2005, 22:03
tak samo, nie wiem, co jest przyczyna, powtarzam w oryginalnej wersji też nie są przesyłane

arti
05-11-2005, 11:57
tak samo, nie wiem, co jest przyczyna, powtarzam w oryginalnej wersji też nie są przesyłane
Źle działa przekazywanie tagów HTML za pomocą zmioennej $czs_tags. Nie chcę mi sie tego analizować ale problem leży na bank w tej zmiennej. Gdy podamy funkcji strip_tags() tagi HTML z bezpośrednio "łapki" to działa.

W moim przypadku wogóle obcinanie tagów jest niepotrzebne więc całkowicie wyłączyłem tą opcję w pliku czsubmit.php


// arti
//$introtext = strip_tags($_POST['introtext'], $czs_tags);
$introtext = $_POST['introtext'];
//
$introtext = mysql_escape_string($introtext);
$c['introtext'] = $introtext;

// arti
//$fulltext = strip_tags($_POST['fulltext'], $czs_tags);
$fulltext = $_POST['fulltext'];
//


Ale niestety nadal znak końca linii/nowej linii jest zamieniany na ciąg "rn"

linksworld
08-11-2005, 18:51
W takim razie obejdź się smakiem!
Może Ci się nie udać... te nowe linie na pewno wielu osobom sprawiają problemy.

Autor tego komponentu/modułu powinien dodać do paczki sposzczenie i napis na swej stronie:

[News]
{9.11.2005}
Polish translation now is included. Please go to the Download page.
[Koniec artykułu]

arti
26-11-2005, 12:50
Kilka dni temu udostępniono nową wersję, która poprawia błąd pojawiania się znaku końca linii \r\n

http://www.joomlaya.com/component/option,com_remository/Itemid,26/func,fileinfo/parent,folder/filecatid,2851/

Jeżeli komuś nie chce się aktualizaowac do nowej wersji to w czsubmit.php wystarczy po linicje

$introtext = mysql_escape_string($introtext);
dodać

$introtext = str_replace('\r\n', '<br />', $introtext);


oraz po linijce

$fulltext = mysql_escape_string($fulltext);
dodać

$fulltext = str_replace('\r\n', '<br />', $fulltext);

To załatwia sprawę znaków końca linii.

U mnie ten kawałek kodu wugląda tak:

// arti
//$introtext = strip_tags($_POST['introtext'], $czs_tags);
$introtext = $_POST['introtext'];
$introtext = mysql_escape_string($introtext);
$introtext = str_replace('\r\n', '<br />', $introtext);
//
$c['introtext'] = $introtext;

// arti
//$fulltext = strip_tags($_POST['fulltext'], $czs_tags);
$fulltext = $_POST['fulltext'];
$fulltext = mysql_escape_string($fulltext);
$fulltext = str_replace('\r\n', '<br />', $fulltext);
//
$c['fulltext'] = $fulltext;

Te dwie linijki zahaszowałem po ta aby dopuścić wszelkie tagi HTML (z odhaszowanymi linijkami komponent ten nie przepuszcza żadncyh tagów pomimo dopuszczenia wybranych tagów w panelu admina).

Pozdrawiam

traczu
29-09-2007, 13:27
ma ktoś aktualną wersję?? mi wywala błąd:

Dziękujemy Ci za przesłanie informacji - artykułu. Zostanie on opublikowany po zaakceptowaniu przez nasz zespół redakcyjny.

Warning: require(components/com_czsubmit/resize.php) [function.require]: failed to open stream: No such file or directory in .../components/com_czsubmit/czsubmit.php on line 351

Fatal error: require() [function.require]: Failed opening required 'components/com_czsubmit/resize.php' (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in .../components/com_czsubmit/czsubmit.php on line 351

i nie dodaje zdjęć był bym wdzięczny za wersję która u kogoś chodzi bez zarzutu