PDA

Zobacz pełną wersję : Kopia pluginu Authentication - LDAP pod Joomla 1.5



kakaz
22-11-2007, 15:47
Dzien Dobry!
Uruchomiłem autentykacje uzytkowników przez Authentication LDAP do serwera AD od W2K
Mam jednak problem którego nie jestem w stanie rozwiązać bez ingerencji w kodzie. MIanowicie osoba projektujaca strukture AD bez sensu ale za to zgodnie z zaleceniami natworzyla mase kontenerow AD, co skutkuje tym, ze nie mam w AD grupy zawierajacej wszystkich użytkowników. Tym samym modul LDAP moze autentykowac tylko w odniesieniu do jednego kontenera, co oznacza autentykacje dla pojedynczej jednostki organizacji, np. działu.
Wymyslilem ze nie bede przerabial kodu Joomli aby dodac mu na twardo kontenery ktore ma przeszukac, ale zamiast tego zrobie mu kopie pluginu Authentication LDAP i ta kopia bedzie szukac w kontenerze A, podczas gdy wersja oryginalna w kontenerze B. I tak dalej dla wszytskich kontenerow AD.
Powielone w ten sposob pluginy powinny pracowac jednoczesnie zgodnie z okreslonym w panelu administracyjnym porzadkiem.
Zupelnie analogicznie działa _jednoczesnie_ autentykacja Joomli ( do konta admin) oraz autentykacja LDAP do jednego wybranego kontenera AD.
No i niestety operacja sie nie powiodła: kopia modułu zainstalowala sie poprawnie, jednak nie działa. Kiedy jej status jest ustawiony na enabled, siada cala autentykacja, uzytkownicy po wpisaniu hasla i nacisniecia zaloguj, dostaja pusta strone. Brak wpisow w logu php_errors.log w serwerze. Wylaczenie ekstra-kopii plugina przywraca poprawne działanie wszystkiego.

Uzywam dla testow serwera WAMP 1.7.3 oraz joomla 1.5.0

Czy mozna kopiowac pluginy ( instalowac dwa razy ten sam plugin pod inna nazwa, oczywiscie uprzednio odpowiednio modyfikujac jego kod i kod pliku .xml) ?
Kazek

kakaz
04-12-2007, 14:35
Hm... WYglada na to ze nie mawielkiego zainteresowania tematem.
Aszkoda.
POzdrawiam
K