PDA

Zobacz pełną wersję : Jedna instalacja, wiele stron



keny
23-11-2007, 12:51
Chciałbym zrobić coś następującego:
Na jednej instalacji Joomla na serwerze postawić parę stron o identycznym wyglądzie. Wszystko w nich miało by być takie same, zainstalowane komponenty, moduły itp. Różniły by się oczywiście zawartością - do każdej strony inna baza danych. Dla każdej strony chciałbym zmienić jedynie główne logo w top strony.

Rozwinięcie:
Jeden komplet plików na serwerze i na tym cztery strony o miastach w mojej okolicy.

Tworzę przykładowo stronę o mieście A (wysyłam pliki Joomla na serwer do folderu A, instaluję, konfiguruję, instaluję komponenty, moduły, tworzę sekcje, kategorie, menu) - ogólnie tworzę gotową stronę nie dodając artykułów. Następnie robię kopie bazy danych (wszystkich tabel) mojego "gotowca" poprzez eksport na dysk.

I teraz: Chcę zrobić stronę z mojego wcześniej przygotowanego gotowca A o mieście B. Nie kopiując jeszcze raz wszystkich plików (także z komponentami itp), lecz tworząc folder B gdzie znajdzie się tylko plik configuration.php oraz logo w folderze (templates/nazwa-szablonu/images/logo.jpg), serwisy mają korzystać z innej bazy danych więc zostanie stworzona nowa i zaimportowana baza A.

Następnie strona o mieście C (to samo w wielkim skrócie)
korzystanie z plików zainstalowanych dla A, zmiana nazwy i usera bazy w configuration.php i loga (templates/nazwa-szablonu/images/logo.jpg), stworzenie pustej bazy dla C, import bazy A

Stronki mają być identyczne jak wspomniałem. Łatwiej wykonywało by się zmiany w szablonie czy edycja komponentów (plików) (jedna zmiana działa od razu działa na wszystkich stronach). I nie zajmowały by tyle miejsca, a co za tym idzie i transfer mniejszy.

Da się coś takiego zrobić? :)