PDA

Zobacz pełną wersję : ComBuilder-nie wczytuje zdjęć



azysiek
23-11-2007, 12:29
Witam,

Zainstalowałem ComBuildera 1.0 RC1 i wszystko jest ok, poza tym, że nie wczytuje zdjęć ani z galerii, ani z dysku komputera. Pojawia się tylko komunikat: "wybierz plik, aby go wczytać" albo "wybierz galerię". Nie wiem co jest grane mam bibliotekę GD2, natomiast nie mam zainstalowanego ani ImageMagick ani NetPBM (może to jest problem?). Przy czym chciałbym dodać, że nie wiem jak zainstalować te dwa programy na serwerze (prosić admina?), można prosić o wskazówki także w tym temacie?

W ustawieniach ComBuilder w sekcji fotografia wyskakują też dwa błędy:

Warning: exec() has been disabled for security reasons in /home/azysiek/public_html/joomla/administrator/components/com_comprofiler/imgToolbox.class.phpon line 619

Warning: exec() has been disabled for security reasons in /home/azysiek/public_html/joomla/administrator/components/com_comprofiler/imgToolbox.class.phpon line 627

Dodam jeszcze, że mam prawidłowo ustawione CHMODy plików.

Wiem, że były podobne posty, ale nikt nie pomógł piszącym je użytkownikom, więc ja ponawiam te prośby.

Z góry serdecznie dziękuję

UWAGA!
Doszedłem w końcu do rozwiązania problemu - należy zainstalować nowszą wersję Com_Buildera (1.1). Nie występują w niej błędy, o których pisałem. Jest tylko jeden problem - jest to wersja po angielsku, teraz spróbuję wgrać spolszczenie, bo takowe już się pojawiło.