PDA

Zobacz pełną wersję : Dostosowanie BasicSchool do joomla 1.5



sfaragdas
26-11-2007, 23:51
Witam jestem bardzo zainteresowany komponentem BasicSchool ktory pare dni temu sie ukazal ja juz strone szkolna mam na joomla 1.5 www.sjlo.wsero.opole.pl (http://www.sjlo.wsero.opole.pl) i tu wlasnie chcialbym wykozystac ten wspanialy komponent. ale jest problem bo niechce sie instalowac na 1.5.

JInstaller::install: There is already a folder called '/home/site/15715/www/sjlo/administrator/components/com_basicschool/' - Please initially check whether:
• the extension is already installed
• the file names in the XML file are spelled correctly
• there are no xml files listed inside the extension.xml file
• all of the files (not including xml files) are correctly listed in the extension.xml file and there are no duplicate entries
• there is an empty folder listed from a previous installation attempt
Component Install: Could not copy PHP install file.Czy trudno jest dostosowac ten komponent do 1.5 ?? czy bym sobie poradzil?? pozdrawiam. dodam ze na 1.0.13 komponent chodzi cacy...

czy tu chodzi tylko o to ze to jest np. w iso a ma byc UTF-8 ??

zwiastun
27-11-2007, 09:20
Komponent jest dostosowany do pracy w utf-8. Problem jest, oczywiście, w dostosowaniu kodu.

sfaragdas
27-11-2007, 13:43
witaj Zwiastun ;-)

w sumie to chcialbym sie nauczyc robic proste komponenty i moduly do joomli ;-) moze jak bys mi dal jakis drogowskaz jak to przerobic, od czego zaczać albo linki do info jak wygladaja komponenty do 1.5 to bym byl naprawde wdzieczny ;-)

i jeszcze taka mala rzecz (ale to chyba nie do ciebie Zwiastun chyba ze masz kontakt z zarzadcami joomla.pl) czy mozna bylo by zrobic gdzies jakis spis ktore komponenty i moduly dzialaja z joomla 1.5 ;-) albo posegregowac troche inaczej w dziale download (zrobic podzial na joomla 1.x i na 1.5 to bylo by bardzo pozyteczne dla calej spolecznosci joomla ;-) ??

zwiastun
28-11-2007, 03:05
witaj Zwiastun ;-)

i jeszcze taka mala rzecz (ale to chyba nie do ciebie Zwiastun chyba ze masz kontakt z zarzadcami joomla.pl)

Ano, mam :) Jak sie kiedy zobaczę ze sobą, to przekażę:)

Jak stworzyć komponent - opis na pomoc.joomla.pl jest (co prawda jeszcze dla m*bo, ale różnice niewielkie, właściwie żadne, jak z artykułu trafisz na stronę autora oryginału, to znajdziesz w wersji angielskiej opis towrzenia komponentów dla 1.5
Ponadto "nasz" człowiek z Core niedawno całkiem był opisał tworzenie prostego komponentu słownika w SDJ Starter Kit poświęconym Joomla!

Piotr111
01-12-2007, 11:53
Czyli jak rozumiem na razie lepiej odpuścić sobie 1.5 bo nie ma polskich komponentów, a z 1.x nie pasują, bo to zupełnie inna technologia
A jak wygląda z komponentami 1,5 w wersjach anglojezycznych. jest już trochę tego? Czy istniejące komponenty 1,x są przerabiane na 1,5
Chce postawić stronę (nie znam się na pisaniu komponentów). W wersji 1.x UTF jest wszystko czego potrzebuję, no ale jeśli mam wklepywac mnóstwo tekstów, to wolałbym zrobić już to w nowej wersji, by nie przerabiać tego za rok.

thomas_ks
07-12-2007, 10:21
sfaragdas (http://forum.joomla.pl/member.php?u=978) napisz mi proszę, w jaki sposób masz zrobiony 'Dzień pierwszaka -> Fotosy'. Co to za galeria??

MEAT
16-12-2007, 04:14
jak byk pisze w adresie com_phocagallery