PDA

Zobacz pełną wersję : Poblem z joomla 1.0.13 i pomostem 1.2



piorko
27-11-2007, 22:24
Niepotrzebnie pochwaliłem dzień przed zachodem słońca.
Wszystko przebiegło pięknie, dla 100% sprawdzenia zalogowałem sie na stronie głównej portalu i kiedy wszedłem na forum byłem już na nim zalogowany. Ucieszyłem sie że wkoncu sie udało. I tak zostało nie robiłem nic wiecej...
Kilka godzin później sprawdzam jeszcze raz i tym razem już przyzalogowaniu sie na tronie głównej nie loguje się odrazu na forum.
Nastepnie kiedy chce zalogować sie kolejno na forum dostaje informacje że hasło mam niepoprawne (choć wszystko pisałem poprawnie)
Wysyłam maila z nowym hasłem i aby je aktywować musze kliknac na link w otrzymanym mailu, klikajac na link pokazało mi się:

Parse error: syntax error, unexpected T_ELSE in /home/pffi2007/public_html/forum/includes/usercp_activate.php on line 154

inni nie mieli takiego problemu logują sie normalniei w czym jest problem :confused:

Fedajkin
29-11-2007, 09:26
Podobnie u mnie... :(


Edited:

Ok błąd naprawiony... niestety opis sposobu upgrade nakładki jest niedokładny i wszystkie pliki musiałem sam ręcznie edytować i naprawiać... aktywacja już działa... doszedłem do tego, że lepiej podmienić wszystkie pliki forum na oryginalne i potem łatać za pomocą mostka.

stone
01-12-2007, 16:30
faktycznie, dokumentacja jest lakoniczna, ale brakuje mi czasu aby ją rozbudować :) postaram się jednak cos w opisie rozszerzyc

Fedajkin
12-12-2007, 11:56
Problem znaleziony... w pliku \patch\admin_usercp_activate.patch brakuje na końcu dodatkowego entera (można nawet dwa dorzucić).

stone
13-12-2007, 21:17
Czy możesz to rozwinąć, w jak dokładnie powoduje to błąd? Chciałbym mieć pewność że to faktycznie to.

Fedajkin
13-12-2007, 23:26
Już pisałem o tym tutaj >> http://forum.joomla.pl/showpost.php?p=55463&postcount=7

Ale napiszę jeszcze raz:

Znalazłem błąd pliku patch\admin_usercp_activate.patch jest on trywialny, brakuje na końcu dosłownie dwóch enterów, gdyż przy takim stanie jak jest teraz, zakończenie: //joomla<->przemo end komentuje nam linie

if ( intval($board_config['require_activation']) == USER_ACTIVATION_ADMIN && $sql_update_pass == '' ) co powoduje wywalenie błędu. :)

stone
13-12-2007, 23:39
ok, już poprawiłem, dzięki faktycznie znalazłem Twój poprzedni post, tak to jest jak się nie ma czasu na przeglądanie forum:)