PDA

Zobacz pełną wersję : joom!fisz 1,7 beta (mambelfisz) polskie znaki



ryszard555
20-03-2006, 18:08
Witam, może niedokładnie przewertowałem forum ale nie znalazłem.
To o czym piszę dotyczy joomFish'a wersji beta ale w mambelfishu będzie chyba tak samo.
Ale do rzeczy.

JoomFish działa poprawnie (tak po dziennym testowaniu) ale...
- przy zmianie wersji językowej np z polskiego > niemiecki lub angielski zmienia się sposób kodowania polskich znaków wynika to z ustawień plików językowych jomli 1.0.8 (tak myśle) no i na ekranie są krzaki zamiast polskich znaków diakrytycznych.
- co zrobić aby po zmianie języka witryny na np angielski teksty w języku obcym zawierajacy polskie nazwy z polskimi znakami ąęśćł itd...(np. ulice, nazwiska itp. był wyświetlany poprawnie.
Jakieś sugestie?

stone
21-03-2006, 00:42
hmm, nie próbowałem tego ale ustaw kodowanie angielskie na iso 8859-2, natomiast z niemickim to już się raczej nic nie da zrobic

ryszard555
21-03-2006, 08:12
Stone jesteś niezawodny. Moje nocne przemyślenia też poszły w tym kierunku. Z niemieckim też poeksperymentuję. Może jeszcze dzisiaj do południa.
Tak na marginesie to pakiet joom!fisz wygląda bardzo obiecująco. Czekam na stable.

ryszard555
22-03-2006, 13:00
Działa zmiana w plikach jezykowych polish.php, english.php, german.php koowania na ....=ISO-8859-2....

Efekt jest taki, że:
-polskie nazwy w wersji niepolskiej wyświetlają się bez krzaków czyli OK
-opisy nawigacji (wróć, zurick, back) są poprawne dla każdej z wersji czyli OK
-tłumaczenia wyswietlaja sie poprawnie w swoich wersjach jezykowych czyli OK

Nie mam co prawda do końca świadomości/wiedzy jak taka zmiana wpłynie na inne zachowania joomla (testy trwają....).

ryszard555
22-03-2006, 13:08
I jeszcze jedno niezależnie od modyfikacji plików lokalizacyjnych polish, english i german.php i przy ustawieniu formatu daty j.n

to z polish.php

/** templates/*.php */
DEFINE('_ISO','charset=ISO-8859-2');
DEFINE('_DATE_FORMAT','l, F d Y'); //Używa formatu polecenia DATE z PHP - nienajlepsze
/**
* Zmodyfikuj tę linię, aby wyświetlać daty w Twoim serwisie w odpowiadającym Ci formacie
*
*np. DEFINE("_DATE_FORMAT_LC","%A, %d %B %Y %H:%M"); //Używa formatu polecenia STRFTIME z PHP
*/
DEFINE("_DATE_FORMAT_LC","%d.%m.%Y."); //Używa formatu polecenia STRFTIME z PHP
DEFINE("_DATE_FORMAT_LC2","%A, %d %B %Y %H:%M"); //Używa formatu polecenia STRFTIME z PHP

Data w jezyku polskim ma format ? 22.03.2006.
Data w jezyku angielskim ma format OK Wednesday, 22 March 2006
Data w jezyku niemieckim ma format ??? œroda, 22 marzec 2006

Ki diabeł w jezyku polskim???
Ki diabeł w języku niemieckim ??????????????