PDA

Zobacz pełną wersję : rozwijane submenu bez przeladowania strony



miominana
30-11-2007, 08:46
witam,

potrzebuje informacji jak zrobic pionowe menu, w ktorym glowna kategoria bedzie rozwijac podkategorie, ale zarazem nie bedzie linkiem do konkretnej strony.

menu ma wygladac tak:

link1
link2
link3

po kliknieciu na "link1":

link1
>submenu1
>submenu2
link2
link3

joomla ladnie sobie z tym radzi, niemniej jednak "link1" musi byc odnosnikiem do konkretnego miejsca, w zwiazku z tym po kliknieciu w "link1" przeladowuje sie strona i rozwija submenu.

ja potrzebuje rozwinac submenu, ale bez przeladowania strony.

Jac
30-11-2007, 11:14
Wypróbuj ten moduł (http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,1375/Itemid,35/).

miominana
30-11-2007, 14:26
dzieki, ale takie menu mozna zrobic bez dodatkowego modulu.
wyraznie widac problem, ktory chce rozwiazac.

klikajac w glowna kategorie, rozwija sie submenu, ale tez strona sie przeladowuje i przechodzisz na pierwsza podstrone z submenu).

ja potrzebuje, aby klikniecie w link TYLKO rozwinelo submenu, ale nie przenosilo na inna strone.

zwiastun
30-11-2007, 17:41
Hmm... być może nie rozumiesz zasad działania Joomla! Prezentacja menu WYMAGA modułu. I rozsądniej jest skorzystać z modułu alternatywnego niż modyfikować kod podstawowego modułu menu

miominana
30-11-2007, 18:10
dobrze rozumiem zasade dzialania Joomla!
1. napisalem, ze ten dodatkowy modul nic nowego nie wnosi, bo nie rozwiazuje mojego problemu.
2. doskonale wiem, ze aby wyswietlic menu potrzebny jest modul - napisalem przeciez, ze rozwiazanie jakie proponowane jest przez podany przez Jac modul, mozna bez problemu osiagnac bez uzywania "DODATKOWEGO modulu"
3. nie chodzi mi rowniez o babranie sie w kodzie istniejacego modulu, ale raczej o jakas wskazowke, czy standardowe rozwiazania Joomla! umozliwiaja osiagniecie oczekiwanej przeze mnie funkcjonalnosci.

nastepnym razem prosze dokladnie czytac posty uzytkownikow Administratorze.

potrzebuje konkretnej odpowiedzi:
da sie to zrobic bez DODATKOWEGO modulu, czy sie nie da?
a jesli sie nie da, to czy macie pod reka jakis modul menu, ktory to potrafi?

sake1
09-12-2007, 22:21
Witam

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale, chyba miałem coś podobnego na stronie http://www.family-life.pl/. Chodzi o pozycję w menu zima i sublevel wyjazdy są tam pozycje do o nazwach ale nie ma w nich odnośnika. Jeżeli o to Ci chodziło to dodając pozycję w menu masz podzielone na kategorie i Artykuły – Blog... też tam masz pozycję Różne – Separator, wzorek, nazwa. Właśnie tak zrobiłem te w/w pozycje w menu. Mam nadzieję że pomogłem.

miominana
09-12-2007, 23:51
generalnie tak, ale nie do konca.
1. menu musi byc pionowe (tak jak masz po lewej stronie).
2. jesli zastosuje separator i do niego podpiete submenu, to po kliknieciu w separator nie rozwija sie submenu. separator nie jest klikowalny.

menu ma wygladac tak:

zwiniete

kategoria 1
kategoria 2

rozwiniete

kategoria 1
> podkategoria
kategoria 2

rozwiniecie menu ma nastapic po kliknieciu w "kategoria 1" ale klikniecie nie powinno zaladowac nowej strony.
klikniecie ma tylko rozwinac menu.

dokladnie tak jak to sie dzieje w przypadku zbudowania standardowego menu w Joomla!
z ta jednak roznica, ze w standardzie klikniecie w "kategoria 1" powoduje rozwiniecie menu i rownoczesne zaladowanie strony "kategoria 1"

a ja potrzebuje tylko rozwinac menu, bez ladowania kolejnej podstrony.

niemniej jednak dzieki za odpowiedz.