PDA

Zobacz pełną wersję : Backup bazy danych



Jdwind
30-11-2007, 07:49
Witam, przeczytałem forum i znalazłem sporo postów w tym temacie. Tylko, że w większości z nich nie jest to opisane zbyt dokładnie. Chodzi mi o wykonanie kopii bazy danych, co jest wszak zalecane przez wszystkie możliwe artykuły dotyczące bezpieczeństwa w Joomla!. Nie wiem, czy najlepiej, ale dużo z Was poleca zrobienie tego za pomocą mySQL Admin, tylko że nie mogę znaleźć jakiegoś opisu tej czynności dla laika. Polecacie też inne komponenty, specjalnie przeznaczone do tego celu. Czytałem również o jednym, który robił kopię codziennie a plik wysyłał na podanego maila. Możecie mi podpowiedzieć, który sposób będzie w miarę dobry, bezpieczny a jednocześnie w miarę prosty?

nowyr
30-11-2007, 08:23
Witam

Oczywiście konieczność wykonywania kopii chyba dla nikogo nie wymaga komentowania. Co do narzędzi osobiście kopie bazy wykonuje w phpMyAdmin (opcja export bazy do pliku testowego) oraz komponentem joomlapack (super komponent robiący kopie zarówno stronki jak i bazy). Korzystanie z jednego jak i drugiego narzędzia jest na tyle prosta, że chyba nie wymaga specjalnego opisu ...

Pzdr.