PDA

Zobacz pełną wersję : joomla z joomfishem podpięta pod 2 domeny: .pl i.de



joomlek1
03-12-2007, 11:41
Witam, mam małe pytanko..
Postawiłem joomle w języku polskim. Zainstalowałem joomfisha -
3 dodatkowe języki: .de, .en, .ru. i wszystko działa super.

Kupiłem domenę z rozszerzeniem .de. i pod ta domenę chciałbym
podpiąć już wyżej wymieniony działający serwis z zainstalowanmi 4 językami.
Co zrobić żeby moderując nie zmieniać wszystkiego w 2 wersjach a jak kupie pozostałe domeny .en, .ru nie w 4 wersjach joomli naraz...
Może ktoś sie już nad tym zastanawiał i robił coś takiego..

I jak to przygotować żeby sie dobrze w google indeksowało...

Całe forum przejrzałem i nie widzę żeby ktoś coś podobnego
już robił...
jeśli macie jakieś doświadczenie lub jakieś sugestie chętnie wysłucham...i się czegos naucze
Pozdrawiam

GOGOKOM
04-12-2007, 00:49
Najprościej to przekieruj strony de. na stronę w języku niemieckim, itak dalej
co do indeksowania robot wchodząc na adres de. odczyta stronę po niemiecku en - angielsku itp chyba będzie to najlepsze wyjście ponieważ ta sama strona pod różnymi adresami nie jest mile widziana przez google poczytaj o tym https://www.google.com/support/webmasters/?hl=pl
Aby strona nie była tą samą stroną podasz różne adresy(języki) dla różnych domen.
O przygotowaniu do indeksowania poczytaj na naszym forum "pozycjonowane" w chip.pl jest też bardzo stary artykuł i google link wyżej masz wszystko o pozycjonowaniu.

ozon
05-12-2007, 00:17
Ja bym sie skupil na twoim miejscu tlyko na jednym langu czyli DE. i nie kombinowal googlebot tego nie lubi. Pozdro

GOGOKOM
05-12-2007, 13:23
Strony z różnymi langami mają inne adresy zgłaszając stronkę do googli może zgłosić konkretne adresy a nie główny adres pominąć weryfikację która potrzebna jest tylko do informacji które możemy uzyskać bez niej,
a z googli i tak interesuje nas pozycja jak najwyżej co sprawdzimy w googlach wpisując nasze słowa kluczowe. Może się mylę ale wiele stron jest wielojęzycznych i jest OK w przypadku joomlek1 (http://forum.joomla.pl/member.php?u=9035) chodzi tu o tą samą stronę ale pod różnymi adresami I TEGO WłAŚNIE googlebot nie lubi.