PDA

Zobacz pełną wersję : niezintegrowane phpBB + ostatnie tematy



Melvin.FoX
20-03-2006, 23:47
Szukalem na forum, w internecie, jednak nie znalezlem nigdzie tego, czego szukam:/Widzialem cos takiego na stronie www.joomla.pl - jednak dotyczy to vBulletinu, ja niestety nie posiadam takich kwot a wiec chcialem uzyc czegos takiego przy phpBB. Mowa mianowicie o ostatnich tematach/postach z forum, albo raczej ostatnich postach w danych tematach :P zintegrowany phpBB niestety nie ma takiej mozliwosci (z tego co przejrzalem komponent i jego ustawienia). Owszem mozna logowac, wszystko pieknie ladnie, ja niestety chcialbym miec phpBB otwierane w oddzielnym oknie, nie w maintable, a jednoczesnie moc widziec ostatnie tematy :/ podejrzewam ze dobrze znajac php itd moglbym "pociagnac" informacje o tematach z bazy albo cos ale niestety nie znam kodu php na tyle abym mogl swobodnie pisac i sie nim poslugiwac, podobnie z bazami danych :/ zna moze ktos jakies rozsadne i sensowne rozwiazanie? Czekam na odp.

stone
21-03-2006, 00:45
Komponent phpbb2 możesz ustawic na otwierany w nowym oknie w pliku konfiguracyjnym tegoż komponentu, natomiast co do tematów to zobacz na http://phpbbhacks.com/ byłl tam kiedyś kod do tego. Robisz z niego moduł pod joomlę i masz o ile wczesniej już ktos tego nie zrobił

Melvin.FoX
21-03-2006, 01:15
Hmmm no do tego moze z tym nowym oknem bym doszedl :P chodzilo mi bardziej ze w fakcie ze dodatkowo ma byc otwarte w nowym oknie. A co do poszukiwan na tej stronei to mam szukac kodu typowo jakiegos pod portal czy co? :/ za bardzo nei wiem w ogole czego szukam...
---
Edit: ewenntualnie szukam jakiejs alternatywy, niekoniecznie msui to byc phpBB...

viper
21-03-2006, 01:42
Może zainteresuje cię w takim razie forum Simple Machines.
Jest komponent co umożliwia połączenie Joomli i SMF oraz modół który wyświetli Ci ostatnie posty na forum.
Ponadto SMF ma plik SSI.php z którego można łatwo wyciągnąć dane z forum.

Melvin.FoX
21-03-2006, 01:47
viper: wielkie dzieki, w sumie wielkich, (widocznych) roznic miedzy phpbb nie ma, forum jak forum, gdybym potrzebowal naprwade czegos duzego, zainwestowalbym w vBulletin ;) w sumie chyba pojda na latwizne i po prostu zrobie tak jak mowisz. Componenty juz mam, sciagne tylko samo forum. Dzieki za pomoc i przepraszam za ciut malo "profesjonalny" i troche bezsensowny topic no ale kazdy jakos zaczyna :P

martin
02-04-2006, 18:07
Jest taki modul phpbb latest topics
Dziala wpaniale ale tylko jesli masz zainstalowany phpbb lub phpbb by przemo jako komponent.

Poszukuje gotowego modulu pokazujacego ostatnie tematy dla phpbb (standalone)
Dzieki.

dziq616
07-05-2006, 12:45
Samemu udalo mi sie przerobic ten modul, (phpbb latest topics v1.2 (http://www.joomlastuff.org/component/option,com_docman/task,cat_view/gid,27/Itemid,78/)) i sprawnie dziala (nie trzeba miec forum zainstalowanego jako komponent):) a wiec oficjalnie pisze (modul wyswietla na naszej stronie joomla z zintegrowanym forum phpbb by przemo(zwykle phpbb tez powinno dzialac) ostatnie tematy lub posty) jesli ktos chce to moge mu przeslac pozdro

stone
12-05-2006, 13:15
Jeżli możesz daj go jako załącznik na forum. Jeżli się zgodzisz dodałbym go do paczki integracji

dziq616
15-05-2006, 13:58
Nie ma sprawy mozesz dodawac, bede zaszczycony tym bardziej ze wogole sie nieznam na php :). Aby poprawnie dzialalo wystarczy w opcjach modulu ustawic: Mode phpbb runs under- 'not as component'. Niestety nie wyswielta sie jedynie przez kogo temat zostal napisany, ale tego juz niepotrafilem zrobic.

elmotron
10-06-2006, 16:37
Dobra robota dziq616.
Mam Joomle zintegrowaną z PhpBB by Przemo na pomoście by STONE i działa dobrze.

Dało by się jeszcze tak przerobić moda, aby jako pierwsze tematy (pierwszy od góry) wyświetlał te w których ostatnio napisano posta, a nie według kolejności założenia tematu ???
Wyświetlany czas, też podaje czas założenia tematu a nie ostatniego postu, dlatego niekorzystam z tego.

Wiem że nie jesteś autorem wtyczki, tylko ją zmodyfikowałeś, ale może bedziesz wiedział jak to zrobić, a moze ktoś inny. Zależy mi tylko na kolejności tematów, według ostatnich postów.
Pozdro

dziq616
11-06-2006, 13:17
@ elmotron

niestety nie potrafie tego zrobic, moze Stone to zrobi po dodaniu do paczki

Tommy01
29-09-2006, 12:53
Witam, może mi ktoś pomóc jeśli mam zainstalowaną joomlę oraz forum phpBB by Przemo ale zainstalowane na innych serwerach. Chciałem aby w joomli pojawiały się ostatnie tematy z forum.
Zainstalowałem phpbb_latest_topics_1.2_modified_by_Dziq.zip (attachment.php?attachmentid=112&d=1147690866) ale nie umiem ustawić tak by to działało :( Udało się to komuś ?
Pozdrawiam

CNK
18-01-2007, 22:11
a mi się wyświetla '+ nazwa by' i nie ma nazwy użytkownika który to napisał. Wie ktoś co nie tak? Dane do bazy ustawione są dobrze.

Edit:
Czy da się żeby linki były do ostatniej odpowiedzi w temacie, a nie do pierwszej strony?

Proszę o pomoc

stone
19-01-2007, 00:14
Zobacz tutaj http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=1469&page=33

CNK
21-01-2007, 03:04
tam jest ponad 30 stron, co konkretniej mam znaleźć?

stone
24-01-2007, 00:04
O to http://forum.joomla.pl/forum/showpost.php?p=28035&postcount=286 :)

CNK
13-02-2007, 18:01
dzięki, zapomniałem napisać --> teraz działa :)

halohalo.pl
06-09-2008, 02:26
Który to jest ten nr ID forum?, bo żaden temat mi sie nie wyświetla