PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z "nobody"



Deko
20-03-2006, 23:10
Witam :)

jestem w miarę początkującym użytkownikiem Joomli w wersji 1.0.8 ale problem z którym pisze "nie daje mi spać". Mam dwa serwisy na Joomli u dwóch różnych providerów. U jednego wszystko działa OK. Natomiast u drugiego mam poważne problemy.

Opis problemu:
Po instalacji komponentu/modułu/szablonu Joomla ustawia mi prawa do zainstalowanego katalogu na "nobody" co skutecznie uniemożliwia mi chmod, wstawienie pliku i generalnie dostęp. Próbowałem korzystać z Joomla Explorer, bez powodzenia, Safe Mode jest ustawione na OFF ale i tak to nic nie daje, za każdym razem po instalacji dowolnego komponentu musze pisać do admina żeby mi ustawił odpowiednie prawa w Apache.

Najbardziej frustrujące w tym jest to, że u innego providera ten problem nie występuje! Więcej u obecnego u którego mam problem okazuje się że jestem jedną na kilka tysięcy osób które ma na serwerze i pierwszą która ma taki problem.

Generalnie jestem twardzielem ale tym razem nie będę ściemniał: Błagam o pomoc :D

Deko

stone
20-03-2006, 23:38
jest to niestety przypadłość Joomli i jedyne wyjście to właśnie joomlaxplorer, ale czemu Ci on nie działa to już cięzko powiedzieć,
czy dostajesz jakies komunikaty o błedach?

Deko
20-03-2006, 23:43
Nie dział bo po instalacji katalog z jomlaexplorerem jest własnością "nobody", wiec pisze zyby zmienili ale to niestety potrwa.

A wiadomo dlaczego niektóre instalacje Joomli maja tą przypadłośc a niektóre nie? To straszeni frustrujące :cool:

Deko

MlodyJopek
03-05-2006, 00:11
Ok to mi się narobiło :/ Bardzo niedobrze.
Miałem sobie joomla xplorer zainstalowane i wszytko przez ostani tydzień dzaiłało ładnie zarówno przez www jak i przez ftp. ale teraz chiałem próbny plik z tłumaczniem pierwszytch kilku linijek komponentu dać żeby zoabczyć czy wogóle dobrze tłumacze i kich nie mam uprawnień prez ftp no to lecem do joomlaxplorer a tam co:
Fatal error: Cannot redeclare posix_geteuid() in /srv/www/htdocs/web1190/html/administrator/components/com_joomlaxplorer/.include/fun_extra.php on line 352

To pomyslałem że pomoże reinstalacja problem jednak sie jescze pogorszył bo teraz nie może mi wgrać plików na serwer nic. ani instalator komponentów ani nic jakbym nie miał dostepu do żadnego pliku na serwerze, a dzaiłało dobrze. Najlepsze jest to że nie mam dostepu nawet przez CP swojego konta. co za walnieta sprawa to uniemozliwia jakiekolwiek dzaiłanie. ;/

Rybik
03-05-2006, 05:46
To nie jest kwestia niektorych instalacjo joomla tylko niektorych adminor, ktorzy nie potrafia skonfigurowac serwera, bylo opisywane mnostwo razy - pisac do admina, ale nie o kazda ******************************** tylko zeby to raz a porzadnie ustawil.