PDA

Zobacz pełną wersję : Biblioteka mediów



marvvid
04-12-2007, 10:00
Witam
Mam problem z wczytywaniem obrazków i umieszczaniem ich w artykułach - mianowicie - import obrazka do biblioteki mediów z komputera idzie niby bezproblemowo (nie otrzymuję żadnego komunikatu o błędzie). Natomiast przy próbie podglądu obrazka (klikniecie na niego w celu powiększenia) otrzymuje komunikat:

Forbidden
You don't have permission to access /images/1miejsce.jpg on this server.
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.


Natomiast po wygenerowaniu kodu HTML i wklejeniu go do artykułu zamiast obrazka pojawia sie tylko napis "image"

Zaznaczam że przeczytałem masę postów na temat biblioteki mediów ale z takim problemem się nie spotkałem.
Obecnie na serwerze mam zainstalowaną:
joomla_1_0_13-pl oraz joomla_1.0.13_JIE-pl-utf oczywiście oddzielnie jako 2 niezależne portale i w obydwóch przypadkach występuje ten sam problem.
Mam nadzieje , że ktoś pomoże rozwiązać ten początkującemu - dzięki

kamax
04-12-2007, 11:05
Zmień prawa dostępu do katalogów z obrazkami (chmody) . W panelu admina w Global Configuration - zakładka serwer masz File Creation i Directory Creation

marvvid
04-12-2007, 11:32
Zmień prawa dostępu do katalogów z obrazkami (chmody) . W panelu admina w Global Configuration - zakładka serwer masz File Creation i Directory Creation

:):) 100-krotne dzięki . Pomogło!!!!!!!! Ustawiłem chmody na 0755 i juz wszystko ok:) Pozdrawiam