PDA

Zobacz pełną wersję : AkoBook3.42 - brak możliwości dodania wpisu



mariuszad
04-12-2007, 13:01
Witam
Zainstalowałem AkoBook 3.42++ PL. Nie mogę zamieszczać wpisów w księdze gości. Objaw jest taki że w podglądzie strony wyświetla mi się jedynie to :

Jest już 0 wpisów w księdze gości.
Stron:
Nazwa|imięWpisAutor: AkoBook V3.42 (http://www.mamboportal.com/) || Polska adaptacja: www.joomlademo.pl (http://www.joomlademo.pl/)
Nie ma żadnych aktywnych linków do sekcji w której można by było dodać wpis.
Czy pominołem instalację jakiś element współpracujący z AkoBook a dający możliwość dodawania wpisów do księgo gości ? Poniżej zamieszczam środowisko w jakim pracuje joomla.

Wersja MySQL: 5.0.27
Wersja PHP: 5.1.6
Serwer WWW: Apache/2.2.6 (Fedora)
Interfejs serwera PHP: apache2handler
Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.13 Stable [ Sunglow ] 21 July 2007 16:00 UTC

RG Emulation (Emulacja Register Globals): WYŁ
Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]: WYŁ
Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]: WŁ.
Safe Mode [Tryb bezpieczny]: WYŁ
File Uploads [Wczytywanie plików]: WŁ.
Session auto start [Automatyczny start sesji]: WYŁ
Session save path [Ścieżka zapisu sesji]: /var/lib/php/session
Short Open Tags [Krótkie znaczniki]: WYŁ
Output Buffering [Buforuj dane wyjściowe]: WYŁ
Open basedir [Katalog bazowy]: Brak
Display Errors [Wyświetlaj błędy]: WYŁ
Obsługa XML: Tak
Obsługa Zlib: Tak
Wyłączone funkcje: Brak

Pozdrawiam
Mariusz

mariuszad
05-12-2007, 13:32
Przekonwertowałem wszystkie pliki z iso8859-2 na utf-8 a niw jak wcześniej *.xml i polish.php i pomogło
Mariusz

hizel
08-04-2008, 00:23
Mam ten sam problem ale nie rozumiem co kolega zrobił że mu się pojawiła możliwość dodawania wpisów? Zmiana kodowania?
http://www.muzyka-scarlet.com/aaaa.gif

inkos
08-04-2008, 00:43
Kolega zamienił kodowanie w pliku jezykowym tej księgi gości oraz jeszcze w jednym. Niestety nie pracuję na tym komponencie więc nie mogę Ci napisać coś bardziej szczegółowego. Mam nadzieję iż z taką wskazówką poradzisz sobie z problemem.

hizel
08-04-2008, 01:41
Kolega napisał że przekonwerterował ale jak, czym? Nie bardzo rozumiem też co ma kodowanie do wyświetlania się linków do dodawania wpisów?

mariuszad
08-04-2008, 08:25
Witam
Przekonwertowałem wszystkie pliki *.xml programem gżegżółka
http://www.gzegzolka.com/cvxp-7.1.2.1-win32.exe

W oryginalnnym pliku akobook.xml masz taką linijkę :
<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-1"?>

Powyższym programem konwertujesz więc z iso-8859-1 na uft-8 i po sprawie. Kopie plików można usunąć. Komponent ponownie spakować i masz już paczkę z kodowanie utf-8 gotową do instalacji.
Nie wiem czy zrozumiale to opisałem (może z grubsza) ale jakby co to piszcie na forum.

Mariusz

hizel
11-04-2008, 15:01
Przekonwertowałem pliki łącznie z ...xml na uft-8 zainstalowałem księgę na nowo i nic to nie dało nadal nie ma możliwości dodasnia wpisu. Wprawdzie pojawił sie link "Dopisz się " ale po kliknięciu nic się nie dzieje. Ponadto w panelu admina jak chcę zmienić ustawienia i daję zapisz wszystkie ustawienia kasują się . Proszę o pomoc!

mariuszad
11-04-2008, 17:18
Witam
Możesz mieć taki objaw jeżeli ręcznie nie usunąłeś pozostałości po wcześniejszej instalacji.
Mariusz. Tzn. odinstaluj i sprawdź czy coś jeszcze nie zostało ..

hizel
11-04-2008, 20:38
Po odinstalowniu usunoł się cały katalog com_akobook. Czy coś jeszcze miało się usunąć. A tak przy okazji nie mogę nic usówać ręcznie z katalogu commponents nie wiem czemu?

crazyluki
12-04-2008, 12:47
nie wiem czemu ? to nie wiesz czy wiesz ? po co znak zapytania:
co do braku możliwości usuwania plików - panaceum na to jest komponent joomlaexplorer:) zresztą - poczytaj na forum:)

hizel
12-04-2008, 14:51
Zainstalowałem joomlaexplorer, niby wszystko zainstalowało sie poprawnie ale jak chcę go uruchomić pojawia mi się błąd:
BŁĄD:

/srv/www/vhosts/home.pl/subdomains/sportowebeskidy : Ten katalog nie istnieje.
/srv/www/vhosts/home.pl/subdomains/sportowebeskidy : Ten katalog nie istnieje.
:confused:

szymanskir7
04-01-2009, 10:33
Chciałbym zapytać czy już w końcu wyjaśniła się ta spawa dlaczego nie wyświetla się "dodaj nowy wpis" ?
Czy może ktoś zna szczegóły do rozwiązania tego problemu.
Mam to samo, wszystko działa prócz dodaj wpis
J 1.5.7
Akobook 3.42++PL

zwiastun
04-01-2009, 11:12
A czy to jest Księga gości do Joomla 1.5? Czy to w ogóle ma prawo działać dobrze w 1.5? Napisane tak z 4-5 lat temu

szymanskir7
04-01-2009, 17:09
Cytuje
AkoBook 3.42++ to Księga gości - komponent dla Mambo/Joomla. Wiec chyba nic nie napisane że nie dla J 1.5 a w sumie to jak pisałem działa tylko z małym problemem który też opisałem. Przepaszam że miałem czelność zapytać na foru o taką rzecz która powinna byc błacha jak dla mnie. Cóż nie oto mi chodziło więć szkoda czasu na odpowiedź.

zwiastun
04-01-2009, 17:12
No, faktycznie. Będę musiał siąść i w opisach starszych 500 skryptów uzupełnić informację. A może Ty usiądziesz? Zamiast tracić czas na kąśliwości!
W wersji dla J 1.5 masz tę księgę w witrynie http://demo.waltercedric.com/
Pomijam fakt, że gdybyś wpisał w wyszukiwarkę forum "akobook" to bez trudu znalazłbyś info o wersji dla 1.5

szymanskir7
04-01-2009, 18:29
A może Ty usiądziesz? Zamiast tracić czas na kąśliwości!

Raczej nic przez to bym nie osiągnął, a raczej chciałem uzyskać informację, być może ktoś zna odpowiedz. A "szukajki" to często korzystam ( jak widać nie założyłem nowego tematu, lecz dodałem do starego) jeśli wyskakuje ci kilkadziesiąt lub kilkaset zakładek o podobnym temacie gdzie przeczytałem chyba z kilkanaście i w każdej jest napisane poszukaj na forum lub podobne.
Szanuje twoją pracę i to co robisz lecz forum podobno jest do tego właśnie stworzone, a nie wszyscy muszą na takie posty odpowiadać. Szukam i jak już nie możesz cokolwiek znaleść zapytasz na forum i chyba to jasne.

Dzięki za poprzednią informację
Z poszanowaniem Rafał