PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla strona po NIEMIECKU administracja po POLSKU



ozon
04-12-2007, 23:14
:D Witam mam pytanko :

Czy w Joomli v 1.0.13 PL lang niemiecki mozna zmienic panel Administracyjny na jezyk polski ?

albo np. doinstalowac jezyk PL. administracji i przelaczyc to w panelu ?
zeby mozna pracowac w jezyku PL.

Prosze o odpowiedzi ? bo nie wiem czy stawiac cala po niemiecku czy mozna zrobic myk z langiem PL.
czy ktos juz cos takiego robil z innymi jezykami ?

Milego wieczoru!!!

fazer3
04-04-2008, 17:01
Witam.
Mam pytanie do ciebie ozon, bo Tobie udało się uzyskać to co ja potrzebuję :).
A mianowicie: mam stronę wielojęzyczną (z Joom!Fish działa pięknie) i zaplecze prawie wielojęzyczne (i tu mam problem).
Mam Joomle 1.0.13 JIE-utf8 + dodatkowe języki + Joom!Fish
Jak ustawię na liście rozwijanej na zapleczu "Polski" to jest OK, ale jak wybiorę dowolny inny język to całość zaplecza jest po angielsku i tylko słowo wyloguj w wybranym języku.
Jeżli możesz daj znać jak uzyskałeś zaplecze np. po niemiecku.
Dzięki i pozdrawiam
fazer3

zwiastun
04-04-2008, 22:58
A ten niemiecki to ma się wziąć z powietrza?

inkos
05-04-2008, 11:46
Zaplecze po niemiecku - sciagnij odpowiednia paczke jezykowa zaplecza i ja zainstaluj.

Edit:
Niemiecki nie jest moją mocną stroną więc podaję adres www.joomlaos.de (http://www.joomlaos.de) a konkretniej: http://www.joomlaos.de/option,com_remository/Itemid,41/func,select/id,188.html oraz http://joomlacode.org/gf/project/jgerman/frs/

zwiastun
05-04-2008, 12:42
Inkos, a możesz podpowiedzieć koledze, skąd ma ściągnąć tę paczkę?

kurtz
05-04-2008, 13:26
...chłopacy...

fazer3
05-04-2008, 19:09
Dzięki za pomoc i naprowadzenie na rozwiązanie, też jestem tego zdania,że gotowe odpowiedzi najmniej uczą, (ale oszczędzaja czas :).
Język niemiecki pobrałem z extensions.joomla.org/ (http://extensions.joomla.org/), ale z tego co widze to w posiadanej Joomli 1.0.13 JIE-utf8 tłumaczenie zaplecza siedzi w pliku np. admin.polish.php, a w ściągnietej paczce j. niemieckiego odpowiednika tego pliku nie ma. Po instalacji tłumaczenia część zaplecza rzeczywiście uzyskałem w j. niemieckim ale nie jest to pełne tłumaczenie takie jak w 1.0.13 JIE-utf8.
Proszę mnie poprawić jeżeli coś pomeszałem.

zwiastun
05-04-2008, 19:11
Plików językowych jest około 100 albo i więcej, nie liczyłem. Niemieckiego nie widziałem.

kurtz
05-04-2008, 19:14
ja nie wiem czy wersja IE nie rózni się czymś [nawet w plikach językowych] od zwykłej żródłowej. dlatego jesli masz IE a pobrałeś zwykłą 1.0.13 - może byćcoś nie halo. ale moge się mylić. może lepiej niech zwiastun, on to przygotowuje.

ozon
05-04-2008, 22:21
Witam.
Mam pytanie do ciebie ozon, bo Tobie udało się uzyskać to co ja potrzebuję :).
A mianowicie: mam stronę wielojęzyczną (z Joom!Fish działa pięknie) i zaplecze prawie wielojęzyczne (i tu mam problem).
Mam Joomle 1.0.13 JIE-utf8 + dodatkowe języki + Joom!Fish
Jak ustawię na liście rozwijanej na zapleczu "Polski" to jest OK, ale jak wybiorę dowolny inny język to całość zaplecza jest po angielsku i tylko słowo wyloguj w wybranym języku.
Jeżli możesz daj znać jak uzyskałeś zaplecze np. po niemiecku.
Dzięki i pozdrawiam
fazer3

Zainstaluj wersje De dolacz plik jezykowy PL,ENG poza kodowaniem (czyli krzaki polskie bedzie wszystko ) ok dzialac w administracji :) tak zrobilem i jest ok...

pozdro ;)

zwiastun
12-04-2008, 08:43
Ozon, opowiadasz bajki.
Zaplecze w oryginalnym Joomla! nie jest przystosowane do lokalizacji. Przystosowanie zostało wykonane w polskiej wersji zwanej Joomla!+Admin-pl (lub J+Admin Language) - do wydania 1.0.12 włącznie oraz w Joomla! International Edition (od wydania 1.012).
Aby uzyskać panel administracyjny w wybranym języku w Joomla! International Edition, trzeba skorzystać z pakietów językowych (są do języka: angielskiego, czeskiego, hiszpańskiego, węgierskiego, francuskiego (podobno) mogolskiego, thai, chińskiego i polskiego. Jest to około 100 plików językowych i XML!

ozon
14-04-2008, 13:41
Hehe ciekawe co to za bajki tylko ze wlasnie juz 2 serwis na tym postawilem sposobie i poza krzakami w adminie strona dziala super !!!

pozdrawiam

zwiastun
14-04-2008, 15:29
To widocznie masz jakieś cuda niewidy.
1. Joomla 1.0.13 PL to wydanie oficjalne, do którego włączony jest tylko język polski strony frontowej.
2. Do Joomla 1.0.13 PL nie można "doinstalować" języka polskiego zaplecza - po prostu nie ma takiej opcji!
Albo informuj dokładnie, albo nie mieszaj ludziom w głowach.
A dyskusje w tej mierze ze mną są zupełnie nie na miejscu. To nikt inny, tylko akurat ja przygotowuje te wydania!

ozon
14-04-2008, 17:07
Czy ja pisze o PL dystrybucji czy o instalce DE ???...

hehe moze Pan Administrator zacznie czytac uwaznie moje posty ;).
Milego dnia.

zwiastun
14-04-2008, 17:33
W najlepszym przypadku piszesz nie na temat!
Fazer3 pytał, w jaki sposób uzyskać panel administratora w języku niemieckim i innych! Dziwił się, że ma JIE, i nawet część zaplecza mu się wyświetliło po niemiecku, ale tak w ogóle jest po angielsku albo po polsku.
Na co ty mu pleciesz, żeby zainstalował wersję de i wszystko będzie OK. Co jest ewidentną bzdurą!
Wersja niemiecka jest tylko z j. niemieckim strony frontowej, a nie administratora.
Jedyną wersją niemiecką z językiem niemieckim także na zapleczu, jest wydanie Joomla 1.0.12 przygotowane w oparciu o wydanie polskie. O ile mi wiadomo, raczej niedostępne (chyba że go ktoś zechce poszukać na tym forum!)