PDA

Zobacz pełną wersję : Niewidoczna grafika



zoom12
05-12-2007, 09:15
Podpialem sie do starego tematu aby nie zasmiecac forum: http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=13348, - zalaczone screeny, ale pisze nowy.
TAK - przejrzalem forum :)
A zatem:
plik ktory chce zalaczyc znajduje sie w images/stories. W menagerze mediow plik nie jest wywietlny - pusta ramka w miejscu podgladu pliku. Ponadto po zalaczseniu pliku do sekcji w witrynie wyswietla sie jedynie nazwa pliku.

W zalaczeniu - screen z menagera mediow - menager widzi rozmiar, wage zalaczonego pliku - podglad pliku prowadzi do pustej strony.
J! postawiona na ovh.org
Pozdr

zoom12
08-12-2007, 21:18
Ponawiam pytanie...

Moze problem jest trywialny jednak nie moge sobie z nim poradzic. Prosze o pomoc..

sliwa
10-12-2007, 10:20
Żeby nie zaśmiecać również się podpinam.
Mam następujący problem.
Mam w domu dwa komputery. Oba Win XP Firefox 2.0 lub dla sprawdzania I.E 6.0. Na jednym z nich grafika wyświetla się bez problemu. Na drugim nie wyświetlają się bannery oraz zdjęcia z adsmanagera. A np Sobi2 wyświetla zdjęcia bez problemu. Na dodatek jak próbuję wyświetlać sam plik wpisując jego adres do wyszukiwarki to nic mi się nie pokazuje, za to przy nazwie pliku na górze podane są wymiary 32x32 piksele mimo, że zdjęcia mają inne wymiary. Czym to może być spowodowane?

zoom12
11-12-2007, 20:27
Problem "sie" rozwiazal :)

Brak wyswietlania grafiki tkwilo w zle ustawionym CHMOD dla wczytywanych plikow. Wczytanie grafiki przez biblioteke medoiow ustrawialo prawa na 600 - reczna zmiana CHMOD dla wczytanego przez biblioteke pliku na 644 rozwiazala problem...

Rozwiazanie jakie zastosowalem aby nie istniala koniecznosc recznej zmiany praw:
Konfiguracja/Serwer->Tworzenie plików: Prawa do plikow -> prawa do nowych plikow: 644

Pozdr

Jerzy Kostowski
11-12-2007, 21:43
Znowu coś spartoliłem i na opracowywanej przeze mnie witrynie zniknęły mi wszystkie grafiki. Widać tylko teksty. Nigdzie nie widać przycisku, aby przywrócić grafiki na poszczególne strony.

Może przypadkiem ktoś coś wie, bo w pomocy nie widać opisu takiego głupiego przypadku.

Jerzy Kostowski
nadal walczący z Joomla!

Jerzy Kostowski
11-12-2007, 22:54
Już z innego źródła dostałem informację, że to powstało nie w Joomla!, tylko trzeba zmienić ustawienie w opcjach Firefoxa. Dalibóg nie wiem, dlaczego, bo grzebałem cały czas w swoim szablonie Joomla!, a nie w Firefoxie, ale już po wprowadzeniu ustawień mam obraz.

Przepraszam za zamieszanie.

Jerzy Kostowski
nieustający adept Joomla!

Nowy
22-09-2010, 13:29
Odkurzę ten wątek, bo mam podobny problem.
Od niedawna (poprzednio było w porządku), gdy chcę dodać do artykułu zdjęcie (przycisk Insert/Edit Image w edytorze --> Image Manager 1.1.3) nie wyświetla go tam, gdzie powinien być. :( Są widoczne tylko kontury fotki i pusto...
Sprawdziłem poradę jw., prawa do plików są 0644, zresztą nic w konfiguracji nie zmieniałem, to dlaczego miałoby być inaczej.
Jednak zastanawia mnie jedna rzecz. Korzystam z przeglądarki Firefox. Gdy sprawdziłem ten problem na IE 8, jest w porządku, zdjęcia są wyświetlane. Czyżby coś w ustawieniach przeglądarki trzeba coś zmienić....?

Przejrzałem teraz inne porady i znalazłem coś podobnego (niestety, po angielsku, nie jestem biegły), ale kojarzę teraz, że po ostatniej aktualizacji Firefox do 3.6.10, może chyba błędnie działać właśnie Image Manager... Możliwe to?:obojetny: