PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy artykuł -> Nowe tło artykułu?



feco
21-03-2006, 10:19
Ciekaw jestem czy jest możliwe wykonanie takiego zabiegu jak w temacie, czyli po otwarciu nowego artykułu pojawiałoby się inne nowe tło? Dodam że nie chodzi mi o zmianę szaty graficzej całej strony, tylko o przypisanie do każdego artykułu nowego tła tylko dla artykułu. Próbowałem eksperymenotwać w CSS, niestety nie udało mi się tego dokonać. Może ktoś próbował coś takiego zrobić i może podpowiedzieć gdzie zaczepić się w CSS albo poda inny sposób...

magic
21-03-2006, 13:55
Jak zapewne wiesz nazwa CSS (Arkusze Stylów Kaskadowych) wzięła się m.inn. stąd, że następne w kolejności, czytane przez przeglądarkę definicje - zastępują poprzednie. Czyli jeśli w swoim artykule zmienisz kolor jego tła, to nowa definicja zastąpi poprzednią.
A jak to zrobić?
Na mnóstwo sposobów. Począwszy od ręcznego wstawienia odpowiedniej definicji w body artykułu, po zastosowanie przyrostka klasy dla artykułu (masz odpowiednie pole w Parametrach artykułu).
A które klasy odpowiadają za wygląd artykułów i ich poszczególne elementy? Jak używać przyrostka klasy? - masz to wszystko w Pomocy (http://www.pomoc.joomla.pl/pomoc/index.php/content/view/361/30/1/11/).
A jak używać CSS? - też masz w Pomocy i w tysiącach poradników i instrukcji na necie.
Możesz też pobawić się w dynamiczne przypisywanie kolorów dla artykułów. Jak? Znajdź w .../components/com_content/content.htmp.php miejsce (miejsca), gdzie przypisywana jest klasa CSS do elementu wyświetlanego artykułu (która - jak popatrzyłeś w Pomoc, to już wiesz), dopisz skrypcik w PHP, który będzie ustawiał styl dla tego elementu (zastąpi on definicje z arkusza CSS) - np. każdy z wyświetlanych artykułów w blogu będzie miał inny kolor tła - bo zmieniał będziesz w pętli wartości RGB koloru tła.
Baw się dobrze :D

Seventk
16-07-2006, 14:29
a jak zrobic zeby kolor tła shor newsa na stronie głównej był raz biały raz szary??

magic
16-07-2006, 16:15
Tak jak napisałem wyżej - np. modyfikując skrypt php w content.html.php
Może też znajdziesz dodatek do Joomla!, który coś takiego robi w określonych sytuacjach, ale ja takiego nie znam.