PDA

Zobacz pełną wersję : BasicSchool - ograniczenie dostepu dla użytkowników



big_krzysiek
07-12-2007, 19:59
witam!

instalujac komponenty school_13_pl i basicschool_1.1.pl, ten drugi wypadl znacznie korzystniej. pozdrowienia dla tworcy.

komponent basicschool_1.1.pl nie ma dostepu "od frontu" do wprowadzania ocen itp. przynajmniej pisze tak na forum. jest mozliwy tylko dostep "od tylu".

problem moj polega jednak na tym, ze nie chcialbym aby wszyscy, ktorzy beda mieli uprawnienia administratora, nie grzebali w reszcie joomli. z poziomu menagera komponent basicschool nie jest widoczny.

czy istnieje mozliwosc, zeby po zalogowaniu sie "od tylu" osoba uprawniona miala mozliwosc dostepu tylko do tego komponentu? tzn, zeby po zalogowaniu wyswietlil sie tylko panel administracyjny komponentu basicschool?

troche za bardzo rozwlekle to opisalem, ale jesli ktos wie jak to zrobic, prosze o pomoc.

pozdrawiam
k.

stone
07-12-2007, 20:59
niestety jedne co mi przychodzi do głowy to zmiana w kodzie komponentu, czyli na samym poczatku dodanie warunku na np id uzytkownika

raddeli
12-12-2007, 08:52
witam!

instalujac komponenty school_13_pl i basicschool_1.1.pl, ten drugi wypadl znacznie korzystniej. pozdrowienia dla tworcy.

komponent basicschool_1.1.pl nie ma dostepu "od frontu" do wprowadzania ocen itp. przynajmniej pisze tak na forum. jest mozliwy tylko dostep "od tylu".

problem moj polega jednak na tym, ze nie chcialbym aby wszyscy, ktorzy beda mieli uprawnienia administratora, nie grzebali w reszcie joomli. z poziomu menagera komponent basicschool nie jest widoczny.

czy istnieje mozliwosc, zeby po zalogowaniu sie "od tylu" osoba uprawniona miala mozliwosc dostepu tylko do tego komponentu? tzn, zeby po zalogowaniu wyswietlil sie tylko panel administracyjny komponentu basicschool?

troche za bardzo rozwlekle to opisalem, ale jesli ktos wie jak to zrobic, prosze o pomoc.

pozdrawiam
k.
Zgadzam się z tym sposotrzeżeniem. Też mi się to nie podoba. I też nie chcę aby mi ktoś grzebał na stronie.

big_krzysiek
13-12-2007, 00:16
niestety jedne co mi przychodzi do głowy to zmiana w kodzie komponentu, czyli na samym poczatku dodanie warunku na np id uzytkownika
niestety pomimo "szczerych checi" nie udalo mi sie rozwiazac zagadki. zainstalowalem "swieza" joomle w nowym katalogu na serwerze tylko z komponentem basicschool, ale nie rozwiazuje to problemu. po zalogowaniu uzytkownik moze doinstalowac sobie np joomlaexplorer i ma dostep do wszystkich katalogow.

czy istnieje mozliwosc, zeby po zalogowaniu wyswietlil sie panel kontrolny komponentu basicschool i tylko w prawym rogu logout "uzytkownik".

prosze o pomoc...!!!

big_krzysiek
13-12-2007, 19:14
podobny problem pojawil sie w inym poscie (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=13554&page=6) dotyczacym basicschool. niestety tez bez odpowiedzi. sadzac po ilosci odwiedzin postu ten sam problem ma wielu uzytkownikow.

big_krzysiek
14-12-2007, 21:52
Problem został rozwiązany (http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=56227&posted=1#post56227) dzięki R&R